Vysoké hygienické štandardy:

Jednoduché čistenie podláh.

2020/06/05

V čase SARS-CoV-2 by naše ruky a kľučky mali byť čistejšie ako kedykoľvek predtým. Dezinfikujeme, zintenzívňujeme upratovanie a udržiavame si odstup. Hygiena je predsa základom prevencie šírenia chorôb.

Podlaha – zvyčajne najväčšia plocha v miestnosti – býva pri čistení druhoradá. Neprávom. Veď podlaha prichádza počas pracovného dňa do kontaktu s bežnou obuvou a vďaka gravitácii sa takmer každá čiastočka nečistoty skôr či neskôr dostane aj na laminát, koberec alebo dlažbu.

Podlaha sa tak stáva zberným miestom zárodkov infekčných chorôb a nečistôt, najmä v kanceláriách, dielňach a skladoch, kde sa denne pohybuje veľa ľudí. Pri čistení by sa preto v žiadnom prípade nemalo zabúdať na podlahu. Naše tipy Vám ukážu, ako na to.

Pod drobnohľadom: Čo všetko sa nachádza na podlahách.

Jesť z podlahy? Radšej nie. Bez ohľadu na to, ako dobre je miestnosť udržiavaná – špine sa jednoducho nedá vyhnúť. Ale čo všetko sa tam počas dňa vlastne nahromadí?

  • Koronavírusy sa šíria kvapôčkovou infekciou. Ak postihnutá osoba kýchne alebo zakašle, vírus buď dopadne na inú osobu, alebo spadne na zem v okruhu dvoch metrov. Dobrou správou je, že sa tam nemôže množiť kvôli nedostatku vlhkosti.
  • Vyzúvate si v kancelárii topánky? Pravdepodobne skôr nie. Dobre vychodené podrážky topánok sú ideálnymi nosičmi nezvaných hostí. Pôvodcovia chorôb, ako napríklad baktérie E. coli, sa obzvlášť dobre prichytávajú na gumové profily a pri chôdzi sa prenášajú na podlahu kancelárie. Odtiaľ sa baktérie šíria na ľudí, napríklad cez odložené tašky, a môžu tak spôsobiť infekcie.
  • V kancelárii je rušno, minimálne osem hodín denne. Prečesávate si tam vlasy, vášnivo diskutujete a občas aj zjete sendvič. Preto je na podlahe veľa stôp každodenného života a neinfekčných mikroorganizmov: napr. kamienky, omrvinky alebo vlasy.
  • Okrem ľudí prispievajú k znečisteniu aj naše pracovné zariadenia. Pri pracovných procesoch a v dôsledku svojho oderu produkujú výrobné stroje veľké, až úplne drobné častice. Počítače a tlačiarne vytvárajú známy jemný prach, ktorý sa nachádza vo vzduchu aj na zemi.

Plán čistenia pre hygienické a čisté podlahy.

Hygienické opatrenia fungujú len vtedy, ak sa vykonávajú správne. Platí to najmä vtedy, ak sa snažíte nielen o vizuálne atraktívny výsledok, ale chcete aj prerušiť infekčné reťazce. Žiadne dve podlahové krytiny nie sú rovnaké. A každý typ podlahy si vyžaduje špeciálne čistenie a starostlivosť.

  • Chráňte sa: Pri všetkých prácach mokrého čistenia používajte rukavice, ktoré zabránia kontaktu rúk s čistiacou tekutinou. Tieto rukavice by mali byť a mali by aj zostať z vnútornej strany suché.
  • Používajte vysávač správne: Pri vysávaní zdrojov nebezpečenstva, ako sú chemikálie, drevný prach alebo rozpúšťadlá, nezabudnite zvoliť vhodný priemyselný vysávač a dodržiavať pokyny na používanie.
  • Vysokotlakový čistič používajte správne: Na účinné čistenie vysokým tlakom správne nastavte mechanické, tepelné a chemické premenné.



Pravidelné a profesionálne čistenie podláh predlžuje ich životnosť, chráni pred zdravotnými rizikami a zvyšuje pocit pohody. Vhodné produkty na tento účel nájdete v našom obchode s hygienickými potrebami.

Správne čistenie podláh s {cms.var.company_name} mg$

Kontaktujte nás!

Na zodpovedanie ďalších otázok sme Vám kedykoľvek bezplatne k dispozícii.