Späť
Produktový poradca Sklad

Zásuvný regál: Pre všetkých, ktorí obľubujú jednoduchosť.

Regály existujú vo veľmi širokej ponuke – pre Vás to znamená záplavu informácií a takmer neprehľadnú ponuku. Máte však poruke nás! My Vám pomôžeme, ako si vybrať vhodný regál. My vieme: Vaše požiadavky na regál sú rozhodujúce. Pretože v konečnom dôsledku práve tieto požiadavky rozhodujú, aké regály potrebujete.

Zistite v tomto príspevku všetko, čo musíte vedieť o zásuvných regáloch – spoznajte ich výhody, možnosti použitia a tiež, aký servis Vám KAISER+KRAFT ponúka. Samozrejme, radi Vám poradíme aj osobne!

Nezávisle od toho, aký druh regálu uprednostňujete, pred nákupom by ste si mali zodpovedať nasledovné otázky:

  • Čo treba uskladniť? Ako často sa mení skladovaný materiál?
  • Je to obzvlášť ťažký alebo neskladný tovar?
  • Potrebujete samostatný regál alebo uprednostňujete celý regálový systém?
  • Koľko miesta je v miestnosti, kde má byť regál postavený?
  • Koľko skladovacej plochy potrebujete?
  • Aké procesy sa dejú okolo regálu? Nakladá a vykladá sa z regálu často? Koľko zamestnancov pracuje súčasne pri jednom regáli?

Vďaka čomu je zásuvný regál zásuvným regálom?

Zásuvný regál pozostáva z týchto troch komponentov: rámové časti, regálové police a výstuhy. Ako prezrádza už názov, jednotlivé diely sa jednoducho a rýchlo spoja zasunutím. Tu môžete zistiť, ktoré komponenty potrebujete pre ktorú konštrukciu:

Komponenty základného regálu

Základné regály sa skladajú z dvoch rámových dielov, dvoch výstuh a ľubovoľného počtu regálových políc. Diagonálne výstuhy zabezpečujú stabilitu regálu a sú pripevnené na jeho zadnej časti.

Komponenty prídavného regálu

Prídavné regály majú len jeden rámový diel, takže sa dajú pripevniť na základný regál – a majú tiež len jednu výstuhu. Police dosadajú pri základom regáli, ako aj pri prídavnom regáli na držiaky políc.

Jednoduché rady regálov alebo dvojstranné rady regálov

Vďaka tomuto modulárnemu systému môžete zásuvné regály rozšíriť s ľubovoľným počtom prídavných regálov. K dispozícii pritom máte veľa možností: Využite napr. zásuvné regály vedľa seba ako rad regálov, alebo postavte dva regály chrbtom k sebe a vytvorte regál prístupný z oboch strán.

Obojstranne využiteľné (jednoduché) zásuvné regály

Pre všetkých, ktorí potrebujú obojstranne využiteľné regály, nemajú však dostatok miesta pre dvojstranné rady regálov, sa vyplatia jednoduché zásuvné regály, ktoré sú obojstranne použiteľné. Tieto sa dajú namiesto diagonálnych výstuh zaistiť pomocou vystužovacích priečnikov. Namiesto držiakov políc môžu police dosadať aj na vystužovacie priečniky. Počet vystužovacích priečnikov závisí od výšky a zaťaženia regála.

Vytvorte si svoj zásuvný regál!

V závislosti od výrobcu alebo modelu máte nespočetné množstvo možností, aby ste si svoj regál vytvorili podľa Vašich predstáv. Zmeňte napr. zaťaženie police, zaťaženie poľa, celkovú šírku, celkovú hĺbku, hĺbku police, šírku police, hmotnosť, typ regálu, počet políc alebo si zvoľte farbu podľa želania – umožňujeme výber z celej palety farieb RAL!

Mimochodom: Tu nájdete naše zásuvné regály!

Zásuvný regál: Oblasti použitia

Čo sa týka miesta použitia zásuvných regálov, neplatia žiadne limity – je jedno, či ich použijete v skladoch, dielňach, prevádzkach, archívoch, vo výrobných halách alebo pivničných priestoroch. Principiálne platí: Všade tam, kde sú potrebné regály, môžete použiť zásuvné regály. A čo s kanceláriami, predajnými plochami alebo vstupnými priestormi? Áno, vzhľad zásuvných regálov možno nie je najatraktívnejší – Oskara za krásu by zásuvný regál iste nezískal… Môžete ho však prispôsobiť svojim optickým požiadavkám: Čo by ste povedali na zásuvný regál vo farbe Vašej firmy, alebo na niektorú z farieb RAL podľa Vášho výberu? To všetko Vám umožníme.

Zásuvné regály pre hygienické oblasti:

U nás dostanete aj zásuvné regály pre hygienické oblasti, napríklad pre kuchyne, chladiace priestory, laboratóriá alebo práčovne. Tieto zásuvné regály majú hygienickú povrchovú úpravu vhodnú pre potraviny a odolnú proti kondenzovanej vode alebo čiastočne dokonca aj antibakteriálnu povrchovú úpravu, ktorá nevytvára ani bubliny, ani nestráca lesk. Okrem toho sú tieto regály odolné voči teplotám v rozpätí od -20°C do +40°C.

Tu nájdete naše zásuvné regály.

5 hlavných predností zásuvného regála

Zásuvný regál je, posudzovaný z úplne všeobecného hľadiska, kráľom regálov. Prečo? Pretože toho vie tak veľa! Tu Vám uvádzame zoznam jeho piatich najlepších výhod – presvedčte sa sami:

1) Ľahká montáž:

Vďaka zásuvnému systému sa dajú zásuvné regály veľmi rýchlo a jednoducho zmontovať – bez akéhokoľvek náradia. Dodatočný bonus: Montáž neuberá z pracovného času zamestnancov a umožňuje dodržať výrobné doby.

Tip: Praktickými pomôckami pri montáži sú skladací meter a gumené kladivo.

2) Efektívna flexibilita:

Zásuvné regály sa dajú podľa ľubovôle rozširovať a kombinovať s ďalšími prídavnými regálmi. Takto môžete využívať buď jednotlivé regály, kombináciu z viacerých zásuvných regálov alebo komplexné regálové systémy, vypĺňajúce celú skladovú halu.

3) Vysoká nosnosť:

Zásuvné regály sú napriek zásuvnému systému vysoko zaťažiteľné. Napríklad zaťaženie police pri bežnom zásuvnom regáli s policami od EUROKRAFT je až 200 kilogramov. Kto potrebuje ešte o trochu viac, tomu dokonale poslúžia zásuvné regály pre vysoké zaťaženie!

4) Optimálne využitie priestoru:

Pretože zásuvné regály sú, čo sa týka zaťaženia police, zaťaženia poľa a počtu políc, veľmi variabilné, využite každý štvorcový centimeter Vášho nového regála. Jednoducho prispôsobte príslušné moduly Vašim požiadavkám.

5) Spontánne prispôsobenie:

Zásuvné regály sa vyplatia predovšetkým vtedy, keď sa skladovaný tovar často mení, pretože sa dajú rýchlo a jednoducho prestavať a prispôsobiť. Môžete sa napríklad ľubovoľne rozhodnúť, v akej výške majú byť zavesené regálové police – a to aj po montáži.

Ešte viac výhod ponúkajú zásuvné regály od EUROKRAFT:

  • minimálne 10-ročná záruka
  • 5-ročný servis na dokupovanie dielov
  • možnosť špeciálnych vyhotovení
Naše top kategórie z tohto poradcu