Pobočky po celom svete

Svet plný podobností

Rozmanitosť nás posilňuje. Rozdiely nás robia lepšími. A vďaka tímovej práci sa dostaneme kamkoľvek. V čase, keď sa obchodné aktivity stávajú čoraz viac medzinárodnými, je rozdielom aj rozmanitosť.

Len bohatstvo myšlienok, vedomostí, názorov, skúseností a postojov nám umožňuje prežiť na trhu. „Inakosť“, ktorá nachádza spoločnú reč pre konanie na miestnej, regionálnej a globálnej úrovni a hlavne inšpiruje. Ponúkame profesionálny domov, kde sa zamestnanci aj zákazníci cítia pochopení, môžu sa na seba spoľahnúť a rátať jeden s druhým. Spoločne budujeme svet, ktorý dáva zmysel a rešpekt, pridanú hodnotu a orientáciu na obchodnej i osobnej úrovni. Nerobíme to len lokálne alebo v jednej krajine – robíme to vo všetkých 18 krajinách KAISER+KRAFT s viac ako 1 000 zamestnancami a zákazníkmi z celého sveta. Sme „equipped around the world“. Teraz oslavujme veci, ktoré máme spoločné!

Prevádzky po celom svete wt$

Willkommen in Deutschland.

V krajine básnikov, mysliteľov a pivovarníkov! Vedeli ste, že najpopulárnejšou pamätihodnosťou je Kolínska katedrála? A štadión „Signal Iduna Park“ v Dortmunde? Mimochodom, v Stuttgarte je naše hlavné sídlo: vitajte na Presselstraße 12!

1945, rok založenia KAISER+KRAFT v Nemecku.

Prevádzky po celom svete wt$

Grüezi in der Schweiz.

Švajčiarska konfederácia, čo je oficiálny názov našej krajiny, sa vyznačuje svojou čokoládou, syrmi a vynikajúcimi bylinkovými bonbónmi, známymi pod názvom „Chrüterchraft“. Našimi úradnými jazykmi sú nemčina, francúzština a taliančina. Veľmi známym a obľúbeným je náš švajčiarsky dialekt nemčiny, švajčiarska nemčina, tzv. „Schwizerdütsch“.

1974, založenie KAISER+KRAFT vo Švajčiarsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Servus in Österreich.

Vedeli ste, že až 60 % nášho územia pokrývajú pohoria? Patrí nám značná časť Východných Álp – Tirolské centrálne Alpy, Vysoké Taury a Nízke Taury, Severné vápencové Alpy, Južné vápencové Alpy a Viedenský les – a preto sa radi nazývame alpskou republikou.

1983, založenie KAISER+KRAFT v Rakúsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Welcome to Great Britain.

Áno, skutočne je to pravda, sme hrdí na Jeho Veličenstvo, nášho kráľa. Preto sa nepatrí lepiť poštové známky s vyobrazením člena kráľovskej rodiny na obálky hore nohami. A máme zábavné názvy obcí, každý sa pousmeje, keď počuje napríklad názov „Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch“. Je to, mimochodom, najdlhší úradný názov obce v Európe a meno najznámejšej dediny vo Walese. Ale to určite nikoho neprekvapí?

1974, založenie KAISER+KRAFT vo Veľkej Británii.

Prevádzky po celom svete wt$

Bien le bonjour de Belgique, hallo in België.

3 jazyky, 11 miliónov obyvateľov a nepreberné množstvo lahôdok a pamätihodností. Známe sú samozrejme pomfritky, zemiakové hranolčeky, pre našu krajinu je typické, že ich fritujeme dvakrát v horúcej hovädzej masti. Máme tiež okolo 1000 rôznych druhov piva, osvetlené diaľnice a komiksy, k najznámejším komiksovým hrdinom patria Tintin a Lucky Luke.

1975, založenie KAISER+KRAFT v Belgicku.

Prevádzky po celom svete wt$

Bonjour de France.

Krajina lásky, romantiky, historicky známe Provensalsko a jeho vône, azúrové pobrežie, francúzska kinematografia, veľkí spisovatelia a filozofi … Francúzi sú veľmi hrdí na svoju krajinu a jej kultúrnu rôznorodosť. Avšak naše liberalistické heslo „Laisser-faire“, vo voľnom preklade: nechajte veciam voľný priebeh, stráca svoju platnosť pred železničnými stanicami. Pre zaľúbené páriky tu platí zákaz bozkávania sa! Teda, aspoň podľa zákona z roku 1910. Dnes však už za bozkávanie sa, našťastie, nikoho nepokutujú. Takže: „Bisous pour vous (Vitajte, bozkávame Vás)!“

1973, akvizícia spoločnosti Frankel vo Francúzsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Welkom in Nederland.

Holandsko je skutočne nízko položená krajina, štvrtina jeho územia sa nachádza nižšie, ako je morská hladina. Napríklad letisko Schiphol je až 4,5 metra pod morskou hladinou. Vedeli ste, že tulipány nepochádzajú z Holandska? Sme síce celosvetovo najväčším pestovateľom tulipánov, pôvodne však tulipány pochádzajú z Turecka. Aj samotné slovo „tulpe, tulipán“ je odvodené od perzského slova „dulband“, ktoré znamená turban.

1967, akvizícia spoločnosti Vink en Zonen v Holandsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Bienvenido a España.

Teraz nehovoríme o slnku, plážach a nádhernom mori. Tými sa nadchýna každý. Dovoľte nám, aby sme Vám povedali niečo o „izolovanom jazyku“, ktorý je u nás udomácnený. Baskičtina je štvrtým úradným jazykom v Španielsku, dodnes sa však nepodarilo nájsť dostatočné dôkazy o príbuznosti baskického jazyka s akýmkoľvek iným známym jazykom alebo jazykovou skupinou. Je to výzva, ktorá čaká na jazykovedcov v budúcnosti.

1989, založenie KAISER+KRAFT v Španielsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Benvenuto in Italia.

Hovorí sa v Taliansku len po taliansky? To nemyslíte vážne. Okrem oficiálneho celoštátneho jazyka sú v jednotlivých regiónoch úradnými jazykmi nemčina, francúzština, ladinčina, rétorománčina a slovinčina. V podstatne menšej miere sa používa aj albánčina, katalánčina, gréčtina, chorvátčina, franská provensalčina, furlančina, okcitánčina a sardínčina. Pestrá zmes jazykov … zdá sa však, že babylonský zmätok jazykov tu chaos vôbec nespôsobuje. Taliani chaos zvládajú – len si spomeňte na našu cestnú dopravu …

1986, založenie KAISER+KRAFT v Taliansku.

Prevádzky po celom svete wt$

Vítejte v České republice.

Pilsner Urquell – Plzeňský Prazdroj z Plzne, Budweiser – Budvar z Českých Budějovíc, Staropramen z Prahy a Starobrno z Brna. Naše pivá sú nielen známe na celom svete, ale zároveň patria aj k najlepším na svete. Ak ovládate jazyk, hneď si jedno objednajte: „Jedno pivo prosím!“ To je ešte celkom jednoduché. Ale pozor, na češtine by ste si mohli aj jazyk polámať … Pokúste sa napríklad vysloviť vetu: Tři sta třicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes tři sta třicet tři stříbrných střech – určite to nebude jednoduché.

1993, založenie KAISER+KRAFT v Českej republike.

Prevádzky po celom svete wt$

Bem-vindo a Portugal.

Čo má spoločné najzápadnejšia krajina Európy s Blízkym východom? Vzájomné historické prepojenie: Všimnite si napríklad v Lisabone a na juhu našej krajiny mnohé miestne názvy, ktoré ešte aj dnes pripomínajú 500-ročnú nadvládu Maurov, napr. „Algueirão“, severovýchodné predmestie Lisabonu. Aj slovo „Algarve“ je odvodené od arabského „Al-Gahrb“ a znamená „Západ“. Dávnejšie sa používal ešte aj starý názov „Algarbia“.

2001, založenie KAISER+KRAFT v Portugalsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Witamy w Polsce.

Vedeli ste, že len Fínsko má viac jazier ako Poľsko? Skutočne patríme ku krajinám s najväčším počtom jazier na svete. Najväčšími jazerami s rozlohou prevyšujúcou 100 km² sú mazurské jazerá Śniardwy a Mamry, ako aj jazerá Łebsko a Drawsko v Pomoransku. Ach áno, a bagel (chlebový produkt z pšeničného cesta) podľa tradícií nepochádza z USA, ale z Krakova: tzv. „Beygls“ boli u nás známe už v 17. storočí.

1992, založenie KAISER+KRAFT v Poľsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Szép jó napot kívánunk Magyarországon!

Budapešť sa považuje za najkrajšie mesto východnej Európy: budovy v secesnom architektonickom slohu Jugendstil, rieka Dunaj, termálne žriedlá a kultúra kaviarní. Áno, kultúra kaviarní. Pretože táto má svoj pôvod práve tu, a nie, ako sa často tvrdí, vo Viedni. To práve Rakúšania si „odkukali“ u nás v Maďarsku poobedňajšie posedenie s kávou a zákuskom. Napríklad kaviareň Café Gerbeaud na Vörösmartyho námestí číslo 7 patrí k najväčším a najtradičnejším kaviarňam v celej Európe a kedysi dodávala svoje špeciality na cisársky a kráľovský dvor.

1990, založenie KAISER+KRAFT v Maďarsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Vítame Vás na Slovensku.

Ako sa volá hlavné mesto Slovenska? Bratislava! Známa je, resp. bola aj ako Braslavespurch, Brezalauspurc a – počas vlády Mateja Korvína – Istropolis. Po maďarsky sa volá Pozsony, po latinsky Posonium a po nemecky Pressburg. A našli by sa ešte tieto názvy: Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch a Bresbuch, Prešporok, Prešporek a Prešpurk, Wilsonovo a Blava. Tak … a to by bolo všetko!

2007, založenie KAISER+KRAFT na Slovensku.

Prevádzky po celom svete wt$

Lepo pozdravljeni v Sloveniji.

Slovinsko je tak malé, že ním vodiči bez problémov prejdú, aj keď ručička ukazovateľa paliva v nádrži ukazuje už rezervu. Nedajte sa však zmýliť veľkosťou: sme napríklad jedinou krajinou v Európe, ktorá spája Alpy, Stredozemné more, Panónsku panvu a krasové oblasti. Vyskytuje sa tu každý päťdesiaty druh suchozemských živočíchov a rastlín, známych na celom svete. Máme tu 3 národné parky, 52 chránených prírodných rezervácií, 44 chránených krajinných oblastí, 1217 prírodných pamiatok, 26 oblastí ochrany vtáctva patriacich do sústavy chránených územných oblastí európskeho významu Natura 2000 a 260 biotopných území v rámci sústavy Natura 2000. My tomu hovoríme: Malé, ale mocné!

2012, založenie KAISER+KRAFT v Slovinsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Dia duit ó Éirinn.

Jednou z najznámejších bájnych bytostí v Írsku je škriatok leprikón – popri írskej harfe sa považuje tento väčšinou v zelenom odetý škriatok za symbol krajiny. Stará legenda tvrdí, že víla ukryla na konci dúhy hrniec plný zlata, ktorý získa len ten, komu sa podarí od leprikóna vymámiť tajomstvo tohto miesta. Doteraz sa to nepodarilo nikomu. Slávni sme však aj našou krásnou prírodou, naším pivom a našou írskou whiskey. Možno práve táto Vám pomôže pri hľadaní leprikóna, pretože, podľa anglického šachového veľmajstra Josepha Henryho Blackburna, práve whisky podporuje vynaliezavosť.

2001, založenie KAISER+KRAFT v Írsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Bine ați venit în România.

Vedeli ste, že meno obávaného valašského kniežaťa nebolo vynálezom Brama Stokera? Vlad Țepeș Drăculea znamená „Syn Draka“ z latinského draco – drak. Otec Drakulu, Vlad II. Drakula, sa hrdil týmto označením ako člen Dračieho rádu cisára Žigmunda. Prezývku Țepeș, Narážač, dostal Vlad III. posmrtne; bol známy tým, že svojich nepriateľov popravoval narazením na kôl. Ale bol to až Bram Stoker, ktorý z neho urobil v roku 1897 najslávnejšieho krvilačného nesmrteľníka a tým z Transylvánie (Sedmohradska) a Karpát nádhernú a zároveň hrôzostrašnú krajinu vampírov.

Tu nájdete KAISER+KRAFT v Rumunsku.

Prevádzky po celom svete wt$

Dobro došli u Hrvatsku.

Sme popri Grécku, Švédsku a Fínsku, krajinou s najväčším počtom ostrovov v Európe: Na pobreží s dĺžkou 1778 kilometrov sa nachádza 1244 ostrovov. Aj kravata pochádza z Chorvátska: francúzske slovo „cravate“ sa vyvinulo z označenia „à la Croate“, šatky s dlhými koncami nosenej na chorvátsky spôsob. Ach áno − filmy o Winnetouovi. Tie sa natáčali v skalných roklinách národného parku Paklenica. Plitvické jazerá so svojimi 92 impozantnými vodopádmi sú takisto svetoznáme a boli zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Je tu skutočne čo objavovať, najlepšie keď začnete v našom shope.

2016, založenie KAISER+KRAFT v Chorvátsku.

Nie je vo Vašej krajine zastúpenie firmy KAISER+KRAFT?
V takom prípade navštívte náš Export-Shop. „Všetko pre firmu“ dodáme samozrejme aj Vám – podľa Vašej objednávky letecky, námornou dopravou alebo s využitím kamiónovej prepravy. Presvedčte sa sami o našich kvalitných výrobkoch, včasnom dodaní a mnohých ďalších výhodách našich služieb.