Rohožky ESD, izolačné rohožky

S ESD rohožkami chránite svoje zdravie a zabezpečujete optimálnu bezpečnosť zamestnancov. Ktorá ESD rohožka je však tá správna pre ktoré použitie. Tu sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.

V kategórii Rohožky ESD, izolačné rohožky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: NOTRAX, COBA.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 22

ESD rohožky: účinná ochrana zdravia, dokonalá bezpečnosť pri práciPri práci s elektrickým nábojom je potrebná osobitná opatrnosť. Preto je používanie ESD rohožiek alebo izolačných podlahových rohožiek v súčasnosti štandardom v mnohých oblastiach priemyslu. Takto sú zamestnanci a vybavenie perfektne chránené. Zostáva teda už len otázka, ktorá podlahová rohožka alebo stolová rohožka je vhodná pre vaše individuálne potreby. Pomôžeme vám nájsť správne vyhotovenie so zodpovedajúcimi technickými detailmi.
Aký je vlastne rozdiel medzi ESD rohožkami a izolujúcimi podlahovými rohožami?Izolačné rohožky by sa mali používať najmä pri práci s vysokými elektrickými napätiami, aby sa zabránilo zasiahnutiu vašich pracovníkov elektrickým prúdom. Izolujúca podlahová rohožka sa postará o to, aby zamestnanci neboli uzemnení, a teda cez ich telo nemohol pretekať elektrický prúd. Zásahy elektrickým prúdom môžu viesť k silným kŕčom alebo ešte horším situáciám. Samozrejme, tomu treba za každú cenu zabrániť!ESD rohožky chránia osoby a materiály pri práci s elektronickými komponentmi a zabezpečujú pomalé a kontrolované odstránenie statického nabitia odvádzaním statického náboja na podlahu cez spodnú stranu rohožky. Pretože elektrostatické výboje (ESD), ktoré vznikajú, keď sa dotýkajú objekty a materiály s rôznym nábojom, môžu byť škodlivé nielen pre vašich zamestnancov, ale aj pre materiál a citlivé súčiastky (napr. dosky s plošnými spojmi). Kvalita a funkčnosť výrobkov tak môže byť obmedzená. Mimochodom, platí to aj pre malé výboje, ktoré sú pre človeka sotva citeľné.Vodivé ESD rohožky sa najčastejšie používajú na pracovných plochách, zatiaľ čo ESD podlahové rohožky alebo antistatické rohože s ESD ochranou sú najvhodnejšie do priestoru pre nohy. ESD rohožky sa okrem toho všeobecne používajú najmä v elektrotechnickom priemysle, dôležitú ochrannú funkciu však plnia aj v kancelárskych budovách.
Dôležité predpisy pre ESD pracoviskáPracoviská musia byť usporiadané tak, aby sa znížili náboje a zabránilo sa výbojom. Preto je potrebný ESD odev, vo forme špeciálnej ESD obuvi, plášťa a ESD náramku. ESD náramky sú k dispozícii aj v súprave s ESD rohožkami. Ich funkcia: Antistatický uzemňovací náramok chráni pracovníka aj pred nežiaducimi úrazmi elektrickým napätím. Náradie, stolička a dielenský stôl by tiež mali byť schopné odvádzať statický náboj. Len tak je možné pracovať bezpečne a citlivo narábať s výrobkami.Objavte kompletné súpravy s uzemňovacím káblom a uzemňovacím náramkom v našom online obchode. Rohožky majú PVC povrch odolný proti opotrebovaniu, sú pružné a protišmykové. Vďaka tomu umožňujú pracovať bezpečne a komfortne.Ak by ste mali ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať!