E-mobilita

Benzín a nafta? Tie už patria minulosti! Budúcnosť mobility na pracovisku patrí e-mobilite!

E-mobilita: Vitajte v budúcnosti podnikovej dopravy!Pre mnohé spoločnosti je flotila elektrických vozidiel už dávno samozrejmosťou. E-mobilita však nie je len záležitosťou firemných alebo nákladných vozidiel. Aj vo vnútropodnikovej doprave vykonáte s e-mobilitou rozhodujúci krok do budúcnosti a rozhýbete svoju logistiku.
Čo znamená e-mobilita pre firmy?Elektromotory bez emisií nahrádzajú spaľovacie motory poháňané benzínom alebo naftou: e-mobilita je otázkou udržateľnosti par excellence. Veď najmä komerčná doprava je jedným z najväčších producentov emisií.Z dlhodobého hľadiska sa preto spoločnosti nebudú môcť vyhnúť e-mobilite. Táto zásadná zmena sa týka celého vozového parku, pričom všetky výhody e-mobility sa uplatňujú aj v priestoroch spoločnosti:  • Logistika paliva sa zmenší na minimum.

  • Dodávky/jazdy bez emisií ako dôležitý imidžový faktor.

  • Ciele udržateľnosti sa dosahujú ľahšie.

  • Atraktívne umiestnenie v polohe zamestnávateľa a tiež v rámci konkurencii.

  • Dlhodobá sebestačná výroba energie zo slnka, vetra a obnoviteľných zdrojov energie.


Ak tieto faktory zjednodušíte na internú prepravu zamestnancov a tovaru, z e-mobility môžete vytvoriť stredobod svojej koncepcie až po prepravu poslednej skrutky, a tak profitovať každý deň a pri každom pohybe.
Ako sa dá e-mobilita implementovať v rámci podniku?Elektromotory dokážu nielen prispôsobiť klasické vozidlá budúcnosti, ale aj optimalizovať dopravné zariadenia a vozíky. Z firemných bicyklov sa stávajú e-bicykle a e-nákladné bicykle, z kolobežiek e-skútre a ťažné zariadenia pre prívesy a pod. tiež jazdia bez emisií.Pritom nielen zmeníte pohon a ušetríte napríklad na potrebnom cisternovom vybavení pre manipuláciu s nebezpečnými látkami. Pridaním elektrickej podpory k tradičným vozidlám sa z nich stane svižný dopravný prostriedok, ktorý každý rád používa. E-mobilita tak prispieva aj k zdraviu a kondícii zamestnancov.
Čomu treba venovať pozornosť?E-konverzia sa nekončí zmenou pohonu. Rovnako dôležité je starostlivé plánovanie a implementácia vašej vnútropodnikovej nabíjacej infraštruktúry. Tu sa zameriavame na otázky týkajúce sa potrebnej elektrickej energie, nabíjacieho výkonu a počtu a umiestnenia nabíjacích miest na vonkajších zariadeniach, v sklade, dielni a doma u zamestnancov.Pre túto centrálnu investíciu sú k dispozícii rozsiahle programy financovania, ktoré by ste mali využiť. V tejto súvislosti je vhodné zvážiť aj nové, sebestačné zdroje energie pre spoločnosť. Fotovoltika a e-mobilita idú ruka v ruke a môžu znížiť vašu celkovú ekologickú stopu, ako aj optimalizovať vašu bilanciu už v strednodobom horizonte.