Sušiče rúk, fény

Žiadny papier, žiadny dotyk, žiadne mokré ruky: Nástenné fény a sušiče rúk sú presvedčivým moderným vybavením umyvární. Zároveň sú mimoriadne tiché a ľahko sa obsluhujú a inštalujú. Odporúčame ich vyskúšať!

V kategórii Sušiče rúk, fény Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: AIR-WOLF, starmix.

Sušič rúk a fén: sušenie bez dotykuV uplynulých rokoch sme si vypestovali zdravú averziu voči zbytočným dotykom. Už aj preto sú sušiče rúk vo vybavení umyvární také obľúbené. Znamenajú suché ruky bez dotyku – a majú tiež ďalšie výhody z hľadiska hygieny.Aké elektrické sušiče rúk existujú?To, či dávate prednosť sušičom rúk od spoločnosti Air-Wolf alebo starmix, je otázkou osobných preferencií, resp. nákupných stratégií z hľadiska vybavenia umyvární. Principiálne rozlišujú výrobcovia medzi nasledujúcimi verziami:  • Bezdotykové sušiče rúk s vertikálnym prúdením vzduchu smerujúcim nadol

  • Bezdotykové sušiče rúk na sušenie zo všetkých strán vo vzduchovej komore

  • Nástenný fén s tlačidlom a hubicou podobne ako sušič vlasov


Každý elektrický sušič rúk sa aktivuje nastaviteľným infračerveným senzorom priblíženia. Po uplynutí naprogramovaného času sa sušič samočinne vypne. Ak ruky odtiahnete pred uplynutím tohto času, taktiež dôjde k automatickému vypnutiu.Sušiče rúk alebo papierové uteráky – čo je lepšie?Sušiče rúk a fény na ruky majú oproti papierovým uterákom výhody, ktoré sú okamžite zrejmé: Nevyžadujú žiadny spotrebný materiál, ruky za približne 10 sekúnd úplne usušia, a nevytvárajú žiadny odpad, ktorý by musel prejsť do príslušných zberačov odpadkov.


  • Počiatočné vyššie náklady na elektrické sušiče majú relatívne rýchlu návratnosť – najmä pri vysokej frekvencii používania. Nielen preto, že nie je potrebné dopĺňať zásoby papiera, ale aj z hľadiska personálnych nákladov. Váš personál zabezpečujúci upratovanie sa totiž o sušiče rúk nemusí takmer vôbec starať.

  • Z hľadiska hygieny sú obe verzie rovnocenné, aj keď sušič rúk pre to musí urobiť viac. Antibakteriálne vlastnosti zabudovaných filtrov a antimikrobiálnych systémov by sa mali pravidelne kontrolovať. Tento problém nevzniká pri jednorazových papierových uterákoch. Tvrdenie, že elektrické sušiče by sa nemali používať v hygienicky citlivých priestoroch, už neplatí napríklad pri najnovších sušičoch rúk značky Air-Wolf vďaka prvotriednym hygienickým funkciám.

  • V umyvárni samozrejme vyžadujú zdroj elektrickej energie, zatiaľ čo dávkovače uterákov sa často zaobídu bez elektrickej zásuvky. Okrem toho sú elektrické sušiče často väčšie a kladú špeciálne požiadavky na svoje umiestnenie.


Mimochodom, to, či papierové uteráky alebo sušiče rúk vykonávajú svoju základnú úlohu rýchlo a dôkladne, nezáleží na stroji, ale na správaní používateľov.Mnohým ľuďom sa zdá, že čas sušenia pod elektrickým spotrebičom je dlhší ako rýchle utretie uterákom. Dôkladné vysušenie papierom alebo látkou však trvá rovnako dlho. Ak je to potrebné, ozrejmite to používateľom formou označení a informačných štítkov.V poradcoch zameraných na poriadok a čistotu na pracovisku a na dôležité hygienické opatrenia v prevádzkach nájdete ďalšie množstvo informácií. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa výberu vybavenia do vašej umyvárne, neváhajte a kontaktujte nás.