Pracovné bundy

Pracovné bundy sú len súčasťou pracovného oblečenia ako čokoľvek iné? Tak to nie je ani zďaleka. Keď si prvýkrát oblečiete profesionálny model, ihneď pochopíte, čo máme na mysli. Otestujte si aj vy pracovné bundy na zimu, jeseň a všetky ročné obdobia v obchode a priemysle v našom obchode!

V kategórii Pracovné bundy Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Leipold+Döhle.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť

Pracovné bundy: Nedovoľte, aby vám počasie bránilo v práciV mínusových teplotách, v daždi alebo vo vetre: Hrdinovia každodenného života musia vždy do práce. S pracovnými bundami na zimu, v signálnych farbách, alebo ochranou pred horúčavou a vetrom budete dobre pripravení na všetky teploty. Na čo si ešte musíte dať pozor? Samozrejme, aby bunda dokonale sadla!
Čo robí profesionálne pracovné bundy profesionálnymi?Maximálna účinnosť a vysoký komfort pri nosení: pracovné bundy sú jedným z najdôležitejších prvkov kvalitného pracovného oblečenia, a to nielen vo vonkajších priestoroch. Či už ide o ľahké pracovné bundy, teplé pánske pracovné bundy na zimu alebo softshellové pracovné bundy na prechodné obdobie, vždy dbajte na nasledovné: • Materiály odolné voči vetru, vode a vysokým teplotám

 • Robustné a odolné vyhotovenie

 • Priedušný komfort pri nosení

 • Zosilnené švy a zipsy

 • Optimálny a pohodlný strih

 • Množstvo vreciek na pracovné pomôcky

 • Prípadne odrazky a/alebo signálne farby

 • Hrejivé detaily, ako sú otvory na palce alebo podšívkaKtorá pracovná bunda je vhodná do ktorej oblasti použitia?Pracovné bundy v oranžovej farbe, pracovné bundy v modrej farbe, pracovné bundy v čiernej alebo zelenej farbe? Farba nie je módnym rozhodnutím, ale otázkou bezpečnosti, viditeľnosti a profesie: • Výstražné ochranné bundy v oranžovej farbe sú nevyhnutné kvôli viditeľnosti v exteriéri – rovnako pri výstavbe ciest, ako aj na vzletovej a pristávacej dráhe letiska, alebo v akomkoľvek inom teréne, kde sa stretávajú ľudia a stroje.

 • Pracovné bundy v žltej farbe s reflexnými prvkami tiež prispievajú k väčšej bezpečnosti, napríklad pre záchranný personál alebo pracovníkov pracujúcich v podzemí.

 • Kabáty na ochranu pred žiarivým teplom a bundy s ochranou proti plameňom sú nevyhnutné pre všetky profesie, pri ktorých je oheň hlavným pracovným prostriedkom alebo hlavným nebezpečenstvom. Platí to napríklad pre zlievačov ocele, tak isto ako pre zváračov.

 • Softshellové pracovné bundy v modrej, zelenej alebo čiernej farbe sú každodenným oblečením pre záhradníkov a záhradných architektov, lesných robotníkov alebo iných remeselníkov, ktorí chcú vykonávať svoju prácu vonku s maximálnou voľnosťou pohybu. Správna farba tu závisí od profesijnej tradície, ako aj od firemného dizajnu spoločnosti.Hradí pracovné bundy zamestnávateľ?Ak je pracovná bunda súčasťou zákonom predpísanej bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, náklady musí znášať zamestnávateľ. Nakupovať cez firmu sa oplatí, aj keď to zákon nepredpisuje: Dobre chránení zamestnanci sú menej často chorí a v práci sa cítia lepšie.Ak náklady nehradí zamestnávateľ, pracovnú bundu si môžete uplatniť v daňovom priznaní. Samozrejme, platí to aj pre pracovné nohavice a najmä pre pracovnú obuv, pracovné rukavice a iné osobné ochranné prostriedky.Pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, je toho oveľa viac, čo treba zohľadniť. Preto sme zostavili niekoľko poradcov:

Ak máte individuálne otázky týkajúce sa nákupu pracovných odevov a pracovných búnd, sme vám osobne k dispozícii. Neváhajte nás kontaktovať.