Žeriavy

Vedeli ste, že termín žeriav je skutočne odvodený od starogréckeho slova, ktoré označuje vtáka s rovnakým názvom? Rovnako ako vták sa vznášajú aj žeriavy − pritom však zdvíhajú alebo prenášajú ťažké a veľké predmety vo výške. Ponúkame Vám spoľahlivé a bezpečné, mobilné a stacionárne žeriavové riešenia s rôznymi nosnosťami.

V kategórii Žeriavy Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Vetter, Thern, Eichinger, EUROKRAFTpro, EUROKRAFTbasic.

Značka
Typ produktu
Dĺžka ozubov
Relevantné
Počet výrobkov: 154

Žeriavy pre sklady, výrobu a montážVám pri slove „žeriav'' napadne stavba? My si pomyslíme najprv na naše praktické otočné, portálové a dielenské žeriavy. Koniec koncov, tieto sa starajú v montážnych a skladových halách o plynulý priebeh pracovných procesov a dajú sa obsluhovať aj bez vodičského preukazu na žeriav.Čím sa vyznačujú naše žeriavyJedno majú naše žeriavy spoločné so svojím veľkým príbuzným: Sú to špecialisti na zdvíhanie a spúšťanie ťažkých predmetov. Či náradie, stroje alebo konštrukčné diely, žeriavy od KAISER+KRAFT premiestňujú bremená až do hmotnosti 3000 kilogramov bez prejavov únavy, stokrát alebo ešte častejšie za deň.Ich nízka hmotnosť sa pritom prejavuje ako veľká výhoda predovšetkým pri použití vo vnútorných priestoroch. Naše žeriavy vykonajú svoju prácu aj na malom mieste. A keď sú s ňou hotové, dajú sa v mnohých prípadoch jednoducho odstrániť.Tieto žeriavy dostanete u násNie je jedno, aký žeriav použijete, to platí pre stavbu rovnako ako pre použitie v dielni. U KAISER+KRAFT nájdete mobilné a stacionárne žeriavy pre takmer každý účel použitia:  • Pojazdné portálové žeriavy z hliníka alebo ocele

  • Stĺpové a nástenné otočné žeriavy

  • Dielenské žeriavy

  • Žeriavy s protizávažím


Kedy a ktorý žeriav je ten správny, závisí predovšetkým od toho, čo s ním plánujete robiť.Takto nájdete správny žeriavRozhodujúcim je miesto a účel použitia. Ak chcete žeriav používať trvalo na jednom mieste, ponúka sa stacionárne riešenie. Portálové žeriavy s kolieskami sa dajú posúvať, prípadne ťahať. Dobre sa hodia na opravy a montážne práce na meniacich sa miestach.Otočné žeriavy kombinujú viacero pracovných krokov: Zdvíhanie, otáčanie a premiestňovanie. Používajú sa napríklad pri zdvíhaní produktov z jedného dopravného pásu na druhý. Vo vyhotovení nástenného otočného žeriavu nezaberajú žiadne miesto na podlahe a dajú sa upevniť v akejkoľvek výške. Pre priestory s obmedzenou výškou nájdete u nás nižšie stĺpové otočné žeriavy kompaktnej konštrukcie.Ako všestranného pomocníka na zdvíhanie a prepravovanie ťažkých debien, boxov a iných predmetov počas bežného pracovného dňa vám odporúčame dielenský žeriav. Ak sa chcete priblížiť tesne k predmetu, najlepšie je použiť žeriav s protizávažím. Ak sa predmet, ktorý chcete prepravovať, nachádza na palete, môžete predmet aj paletu prepraviť súčasne, bez toho, aby ste žeriavu museli vymeniť za stohovač. Všetko, čo k tomu potrebujete, je žeriavová vidlica.U nás dostanete aj ďalšie produkty určené na zdvíhacie a prepravné činnostiOkrem žeriavov v rôznych vyhotoveniach nájdete v našej predajni veľký výber iných zdvíhacích mechanizmov a zdvíhacích zariadení, od vidlicových zdvíhacích vozíkov cez minizdvíhače až po stohovač. Naše produkty dostanete vrátane odborného poradenstva. Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme pri výbere.