Protišmykové podložky na zabezpečenie nákladu

Takto udržíte počas prepravy všetko bezpečne na svojom mieste: s protišmykovými rohožami na zabezpečenie nákladu zabránite zošmyknutiu vášho prepravovaného tovaru a všetko prepravíte bezpečne z bodu A do bodu B.

Protišmyková rohož pre nákladné vozidlá: vhodná podložka proti škodovej udalostiLen sotva môžete splniť predpisy na zabezpečenie nákladu cenovo výhodnejšie: protišmyková rohož pre nákladné vozidlá a dodávky je dôležitým detailom na bezpečnú prepravu paliet a iných tovarov z bodu A do bodu B. Dôležité je len to, aby ste dodržali niekoľko pokynov.Čo je pri používaní protišmykovej rohože povinné?V nemeckej smernici VDI 2700 nájdete všetky nariadenia k tomu, čo musí spĺňať vhodná protišmyková rohož na zabezpečenie nákladu a ako sa používa:  1. Protišmykové rohože spĺňajú najvyššie požiadavky na pevnosť v ťahu (min. 0,6 N/mm²), predĺženie pri pretrhnutí (min. 60%), ako aj adhézne trenie. Týmto požiadavkám tradičné stavebné a gumové rohože ako alternatíva nevyhovujú.

  2. Nikdy sa nesmú použiť samostatne na zabezpečenie nákladu, ale sú len doplňujúci detail. Musia sa nutne použiť viazacie popruhy a iné produkty.

  3. Protišmyková rohož ako tovar v kotúčoch alebo hotová ponuka sa používa nielen na podlahe dodávky, ale aj pod popruhmi na zabezpečenie nákladu alebo ako medzivrstva pri stohovaní.


Správnu rozmerovú vhodnosť rohože pre príslušný náklad môžete skontrolovať rýchlo: bezpečnostná vrstva musí byť vždy ešte viditeľná a pod pätkami europalety alebo medzi betónovými konštrukčnými dielmi presahovať. Tento vizuálny test robia aj úrady – ak dopadne negatívne, hrozí pokuta.Aká protišmyková rohož a na aký účel?Podstatný rozlišovací bod je kvalita materiálu, ktorá sa volí podľa nákladu a hmotnosti nákladu. PU rohože sú najpoužívanejšie, zatiaľ čo komplexnejšie polyméry sú výborne zaťažiteľné. Vysokokvalitná protišmyková rohož ako tovar v kotúčoch je navyše rezistentná proti mnohým látkam, ako sú kyseliny alebo oleje. Protišmyková rohož sa pritom stáva súčasne aj ochrannou vrstvou pri malých netesnostiach počas prepravy.Hrúbka protišmykovej rohože takisto určuje, aký ťažký smie byť zaisťovaný náklad. Okrem toho by mala byť rohož tým hrubšia a kvalitnejšia, čím nerovnejšia je podlaha, na ktorej sa prepravuje tovar.Potrebujete ešte viac? Ďalšie produkty na optimálne zabezpečenie nákladu nájdete v našom internetovom obchode.