Metly, zmetáky

Omrvinky na podlahe? Rozbité sklo? Alebo je vchod znečistený suchým lístím? S metlami a zmetákmi nad nečistotou zvíťazíte. Vyberte si hneď svoju novú metlu!

V kategórii Metly, zmetáky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: FLORA, Vikan, eurokraft pro, eurokraft basic, Rubbermaid, Unger, Vermop.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 31

Metla a zmeták: Rýchlejšie čistenie už asi nie je možnéAk ide o trocha nečistoty alebo nie príliš veľké plochy, nemusíte hneď siahať po ťažkom čistiacom zariadení. So starou dobrou kombináciou metly a zmetáka sa vo väčšine prípadov dostanete do cieľa rýchlejšie, flexibilnejšie a bez veľkej námahy. Máme široký sortiment pre každé oddelenie a každé použitie – aj v citlivých oblastiach.Podľa čoho spoznáte dobré kefy a metly?Upevnenie a spôsob výroby štetín sú najdôležitejším parametrom každej dobrej metly – je úplne jedno, či kefy patria ku klasickým ručným zmetákom alebo sa točia na zametacom stroji. Prírodné materiály ako je ryžová slama nájdeme ako metlu na dobre vybavenom čistiacom vozíku rovnako často, ako aj plasty odolné proti poveternostným vplyvom.Dôležité je len to, aby ste kvalitu štetín nevyberali len podľa toho, či ide o vonkajšie alebo vnútorné použitie, ale prispôsobili ju aj podlahe.Aké by mali byť metly a zmetáky pre potravinársky priemysel?Jedným z najdôležitejších pravidiel pre potravinársky priemysel je: Aj potreby čistenia a sanity musia v každom prípade zabrániť tomu, aby došlo k znečisteniu produktov, materiálov a strojov.Preto ako metly a zmetáky prichádzajú do úvahy len modely, ktoré sú vyrobené z hladkého polypropylénu. Nevykazuje oder materiálu a je vhodný pre potraviny podľa ES 1935/2004.So žiarivými farbami navyše zabezpečíte, že nedôjde k zámene zametacej súpravy určenej pre výrobný úsek A so zmetákom pre výrobný úsek B.Sú nejaké základné pravidlá pre uschovanie metiel a zmetákov?Bežná metla na zametanie ulíc sa môže bez problémov uschovať spolu s gumenými rukavicami a miernymi priemyselnými čističmi v skrini na čistiace prostriedky. Aby si štetiny nadlho udržali svoj tvar, najlepšie urobíte, ak metlu zavesíte alebo ju postavíte do rohu hlavou nahor.Metly a zmetáky pre potravinársky priemysel však uschovávajte vždy oddelene od stieracieho mopu alebo vysávača. Vhodné sú na to hygienické skrine z ušľachtilej ocele.Ako sa čistia metly?Aj v tomto prípade urobte znova rozdiel medzi univerzálnymi modelmi a produktami do citlivých podnikových úsekov. Metly do každého počasia sa dajú bez problémov oplachovať alebo vyčistiť vysokotlakovým čističom s nízkym tlakom vody. Pri iných verziách sa pozrite radšej do platných technických pravidiel a zohľadnite nároky na hygienu a dezinfekciu.Máte ďalšie otázky k sortimentu? Spýtajte sa nás!