Objednajte si náš katalóg
Tu si môžete objednať náš aktuálny katalóg.
Zjemniť výber
(možný viacnásobný výber)
Musí sa na premiestňovanie bremien alebo ich triedenie v regáloch vždy použiť veľký stohovač? Dá sa to spraviť aj šikovnejšie. Vidlicové zdvíhacie vozíky môžete použiť aj tam, kde to mnohé stohovače nezvládnu. Pretože vidlicové zdvíhacie vozíky sú obratnejšie, kompaktnejšie a maximálne praktické pri používaní.
Nápad zdvíhacieho vozíka sa zrodil pravdepodobne už predtým, než Švéd Ivan Lundquist založil svoju firmu BT a v roku 1948 nahlásil svoj patent na vidlicový vysokozdvižný vozík, konštrukčne takmer zhodný s tým dnešným. Koho nápad to pôvodne bol, to ozrejmené nebolo.
Keď hovoríme o kolieskach zdvíhacieho vozíka, mienime tak dve rôzne kategórie: Jednak sú to otočné kolieska, ktoré sú dôležité predovšetkým z hľadiska manévrovateľnosti. Potom sú to nosné kolieska, resp. vidlicové kolieska, ktoré musia držať skutočnú hmotnosť v prednej časti vidlice a prenášať plynulý valivý pohyb.
Tak ako pri všetkých kolieskach v našej ponuke je aj tu dôležité, aby ste tieto nevyhnutné časti príslušenstva presne zosúladili s prepravovaným tovarom a pracovným prostredím. Platí to nielen pre vlastnosti, ako je priemer, nosnosť a montážna dĺžka, ktoré sa týkajú príslušného produktu. Osobitne dôležitý je aj materiál:
Prostredie znečistené olejom je výzvou nielen z hľadiska prevádzkovej bezpečnosti. Ide tu aj o to, že oleje trvanlivo poškodzujú mnohé materiály. A keďže kolesá, príp. kolieska paletových zdvíhacích vozíkov sú ich veľmi dôležitou súčasťou, mali by ste staviť na produkty z polyuretánu, ktorý je odolný aj voči množstvu kyselín a lúhov.
Elektrické zdvíhacie vozíky musia byť podľa DGUV V 68 ako prostriedky na pozemnú dopravu s pešou obsluhou každoročne skontrolované a schválené príslušným skúšobným technikom. Skúšobné aspekty sú presnejšie popísané vo FEM 4.004. Manuálne paletové zdvíhacie vozíky podliehajú takisto povinnosti každoročnej kontroly. Okrem toho je používateľ povinný vykonať každodennú kontrolu prevádzkyschopnosti.
Tam, kde sa ťažké zariadenie dostáva do kontaktu s ťažkým tovarom a paletami, je ochranné vybavenie vždy relevantné. Pre skladové priestory a používanie na vysokozdvižnom vozíku existujú rôzne doporučenia pre triedu ochrany obuvi, v závislosti od skladovacích podmienok. Vo všeobecnosti platia triedy S2 až S4. Presnejšie informácie nájdete v pravidle DGUV 112-191 „Používanie ochrany nôh a kolien''.
Aby bolo zabezpečené bezporuchové používanie vidlicových zdvíhacích vozíkov, musíte použiť hydraulické oleje, ktoré zodpovedajú norme DIN 51524. Pritom musíte dbať predovšetkým na uvedený teplotný rozsah, ktorý je pri jednotlivých druhoch oleja odlišný.
Radi vám poradíme aj ohľadne všetkých ďalších aspektov a našich produktov pre skladové zariadenia. Kedykoľvek nás môžete kontaktovať.
Hotline: +421 37 65 23 641 (Pondelok až piatok 07:30 - 17:00) | Internetový kód: 0WEB |
KAISER+KRAFT s.r.o | Školská 3 | SK 949 01 Nitra | Telefón: +421 (0) 37/6523-633 | Telefax: +421 (0) 37/6523-632 | E-mail: service@kaiserkraft.sk | Sídlo: Nitra | Manažér: Martin Mečár, Michael Moser | IČ DPH: SK2022387356 | IČO: 36 786 080 |