Skartovačky

Zraniteľné miesto z hľadiska bezpečnosti – kôš na papier! Citlivé, predovšetkým osobné údaje patria do skartovačky. Len odborná likvidácia Vás ochráni pred zneužitím údajov a ich odcudzením.

V kategórii Skartovačky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: HSM, IDEAL, Rexel, Leitz, Fellowes, SHREDCAT.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 93

Skartovačky na likvidáciu citlivých dokumentov v súlade s predpismiNiekedy sa citlivé dokumenty odhadzovali do koša na spálenie, aby sa nedostali do nesprávnych rúk. Naše skartovačky sú oveľa efektívnejšie a zaručene nedymia. Sú dostupné v rôznych bezpečnostných stupňoch a veľkostiach, spoľahlivo vás ochránia pred vysokými pokutami, ktoré súvisia s priestupkami proti nariadeniu o ochrane osobných údajov (GDPR), a pred priemyselnou špionážou.Ako funguje skartovačka?Či malá alebo veľká, do domácnosti alebo do kancelárie, princíp skartovačiek je vždy ten istý. Rozsekajú dátové nosiče na také malé kúsky, že nie je možné ich znova zostaviť. Pritom sa rozlišuje medzi rezaním na pásiky pri základných prístrojoch, krížovým rezom a rezaním na častice.Aký je rozdiel medzi jednotlivými bezpečnostnými stupňami?Čím sú dáta citlivejšie, tým menší by mal byť narezaný materiál. Len tak sa zabezpečí, že sa vaše finančné podklady alebo patenty nedostanú do rúk konkurencie. U nás dostanete skartovačky všetkých troch tried ochrany a v siedmich bezpečnostných stupňoch normy DIN 66399. Pritom máte vždy istotu – či chcete rezať katalógy a poznámky na pásiky alebo prísne dôverné dokumenty na malé mikročastice.


Na pamäti by ste mali mať číslo štyri. Tento bezpečnostný stupeň je v nariadení GDPR predpísaný ako minimum na skartovanie osobných údajov.Prečo je dôležitá veľkosť skartovačiek?Požadujete zároveň praktickosť aj decentnosť? Skartovačky na papier s objemom 25 litrov šetria čas a zmestia sa do takmer každého malého rohu. Vo veľkej kancelárii a pri trvalej prevádzke však rýchlo narazia na svoje hranice a kolegovia sa kvôli ich neustálemu vyprázdňovaniu už ani nedostanú k svojej vlastnej práci. Preto u kaiserkraft dostanete aj zariadenia so štvornásobným či päťnásobným objemom. Veľký rezací výkon sa postará o to, že drvenie pôjde rýchlejšie ako pálenie. Veľkou pomôckou pri skartovaní veľkých množstiev papiera je funkcia automatického podávania. Zvyšok už urobí zariadenie samé od seba, zatiaľ čo vy sa môžete venovať iným úlohám.Preferujete vo vašom podniku bezpapierové systémy? V závislosti od svojho vyhotovenia sú naše skartovačky vhodné aj na CD, DVD a kreditné karty. Dokonca aj USB kľúče sa dajú s nimi skartovať spoľahlivo a v súlade so zákonom.Máte ešte nejaké otázky k výberu skartovačiek? Prečítajte si nášho nákupného poradcu „Takto nájdete správnu skartovačku'' alebo využite služby nášho osobného poradenstva. Okrem toho dostanete u nás mnoho praktických kancelárskych strojov, ako sú laminovacie prístroje, čističky vzduchu na vytvorenie zdravého pracovného prostredia a kancelársky nábytok, ako sú skrine na závesnú registratúru. Kôš na pálenie môžete však ešte vždy využiť na grilovacie večierky na terase.