Značka
Farba
Kategória

Kancelárske otočné stoličky

Sadnite si, prosím! Seďte, prosím, vzpriamene! Hýbte sa, prosím, počas sedenia! Seďte zdravo! S našimi ergonomickými kancelárskymi stoličkami hravo zvládnete všetky tieto požiadavky a rady. Najlepšie bude, ak si to hneď vyskúšate na našich špeciálnych kancelárskych stoličkách!

V kategórii Kancelárske otočné stoličky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Topstar, interstuhl, Dauphin, EUROKRAFTpro, TrendOffice, Prosedia, EUROKRAFTbasic, MAYER.

Najpredávanejšie
Počet výrobkov: 134
Zobrazenie:

Kancelárske stoličky: Jednoducho len sedieť? Dá sa to aj lepšie!Práca v sede sa stala neodmysliteľnou súčasťou našej spoločnosti – nehľadiac na to, či vyrábate, ponúkate služby alebo pracuje vo výskume. Preto sa pozornosť čoraz viac upriamuje na možnosti sedenia pre vašich zamestnancov. Zákonodarca schválil prísne normy a aj faktory ergonómie poukazujú na to, ktoré kancelárske stoličky z ponuky KAISER+KRAFT u vás prichádzajú do úvahy.Čo si musím všímať pri nákupe kancelárskych stoličiek?Odkedy je zdravie zamestnancov čoraz viac diskutovanou témou, zmenil sa aj pohľad na úpravu pracoviska: • Kancelárske stoličky je potrebné vyberať nielen podľa nákupných štandardov, ale takisto individuálne pre každého zamestnanca.

 • Písacie stoly musia dopĺňať stoličku na zabezpečenie optimálneho držania tela pri sedení – a preto už nie sú stredobodom kancelárskeho zariadenia.


Ako kompas pre váš výber sme pre vás zostavili smernice k vybaveniu pracoviska. Tých sa musíte, ako zamestnávateľ, nutne pridržiavať. Tu nájdete základne požiadavky, ktoré by mala poskytovať optimálne prispôsobená otočná stolička.Ktoré faktory určujú optimálne kancelárske stoličky?Všetko na kancelárskej stoličke musí zodpovedať zamestnancovi a jeho telesným predpokladom. A to opäť znamená: stolička sa musí dať čo najflexibilnejšie prispôsobiť.Najväčší vplyv má pritom telesná výška v kombinácii s hmotnosťou: • Čím je zamestnanec vyšší, tým vyššie musí byť operadlo a výsuv plynovej pružiny

 • Hĺbka sedadla by mala byť zvolená tak, aby nohy boli vždy v 90-stupňovom uhle na podlahe, zatiaľ čo zadok sa dokáže dostať až po operadlo

 • Čím je zamestnanec ťažší, tým mohutnejšie a súčasne pevnejšie by malo byť čalúnenie


V otázkach prestaviteľnosti sú kancelárske stoličky tým lepšie, čím viac prvkov sa dá na nich prispôsobiť. Prémiové produkty ponúkajú napríklad: • Nastaviteľné lakťové opierky na odľahčenie ramien a krčnej chrbtice

 • Prestaviteľné operadlo s takisto prestaviteľnou bedrovou opierkou pre spodnú časť chrbtice

 • Sklopný, otočný a aretovateľný sedadlový kĺb na optimálny kontakt medzi telom a stoličkou aj pri naklonení dozadu alebo „kolísaní''


Pri výbere materiálu a farby sa čo najviac zamerajte na požiadavky dizajnu. Každopádne sa na textile sedí inak ako na koži alebo umelej koži. Hladké materiály, ako je koža, sa dajú jednoduchšie čistiť a pôsobia hodnotnejšie, zatiaľ čo textílie sú priedušnejšie – predovšetkým ako vzdušné sieťované operadlo.Okrem toho myslite aj na to, že kolieska kancelárskych stoličiek sú vždy dimenzované na tvrdé alebo mäkké podlahy – ak tu niekto niečo popletie, riskuje poškodenie a sťažené presúvanie.Ďalšie tipy nájdete napríklad v našom poradcovi ergonomické sedenie.Ako čo najlepšie prispôsobím kancelárske stoličky?Naše otočné stoličky ešte presne nezodpovedajú vášmu zamestnancovi a kancelárskemu prostrediu? Aj na to nájdete u KAISER+KRAFT vyskúšané riešenia: • Rohožky na ochranu podlahy zabraňujú škrabancom na hodnotných kancelárskych podlahách, ktoré by mohli spôsobiť kolieska stoličky, a uľahčujú posúvanie.

 • Lakťové opierky dopĺňajú každú kancelársku stoličku o dôležitú opierku na odľahčenie krku, chrbtice a ramien.

 • Jednotlivé kolieska pre nábytok opravia každú stoličku bez zaťaženia rozpočtu a prispôsobia možnosť na sedenie rôznym podkladom a sediacim.


To, aké dôležité sú zdanlivo nepodstatné detaily, zistíte aj v našom nákupnom poradcovi Zdravé sedenie a v našom poradcovi Ergonómia.Ponúkame výhradne produkty vysokokvalitných značkových výrobcov, ktorí sa osvedčili ako skúsení zariaďovatelia kancelárií a prevádzok. Ak máte otázky k nášmu sortimentu, napríklad značiek Interstuhl alebo office akktiv, môžete nás kedykoľvek kontaktovať.