Pracovné tričká

Príliš teplo na typické pracovné oblečenie s dlhými rukávmi? Potom tu máme niečo pre vás. Naše pracovné tričká a výstražné tričká vám vďaka svojej viditeľnosti ponúkajú primerané pohodlie a bezpečnosť aj pri najvyšších teplotách. Signálne farby žltá a oranžová aj reflexné pruhy totiž zabezpečia, že vás každý hneď priamo uvidí. Zistite teraz všetko, čo potrebujete vedieť o pracovných tričkách a pracovných odevoch do každého ročného obdobia!

V kategórii Pracovné tričká Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Leipold+Döhle.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Veľkosť

Pracovné tričká s krátkym rukávom: bezpečné a pohodlnéSamozrejme, bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Prečo by ste však mali počas horúcich dní trpieť pod ťarchou príliš hrubého pracovného oblečenia? Zvoľte si radšej vzdušné pracovné tričká v súlade s predpismi o výstražnej ochrane s plusom presvedčivého pohodlia pri nosení.Aké pracovné tričká sú v ponuke?V našom sortimente priedušných pracovných odevov sa zameriavame na výstražné tričká v oranžovej a žltej farbe.  • Oranžové pracovné tričká s reflexnými pruhmi spĺňajú požiadavky normy EN ISO 20471 triedy 2 a môžu sa nosiť na cestách pri rýchlosti do 60 km/h. Dôležité obmedzenie: Platí to pri dostatočnej viditeľnosti a pomerne nízkej intenzite premávky.

  • Pracovné tričká vo výstražnej žltej farbe zvyšujú bezpečnosť na stavbách, letiskách a v logistike. Môžu ich nosiť aj cyklisti namiesto výstražných pracovných viest, aby boli lepšie identifikovateľní v cestnej premávke.


Všeobecne platí: Všade tam, kde by ste si mali byť v záujme vlastnej bezpečnosti dobre viditeľní, sú pracovné tričká v lete tou správnou voľbou. A to aj v prípade, že neexistuje žiadne povinné nariadenie. Nezabudnite na vhodné pracovné nohavice a prípadne pracovnú bundu v prípade nepriaznivého počasia.Čím sa vyznačujú dobré pracovné tričká?Okrem viditeľnosti sa dobré pracovné tričká starajú aj o ďalšie aspekty, ktoré sú dôležité, pokiaľ ide o pracovné odevy a prácu v letných horúčavách:  • priliehavý a zároveň pohodlný strih

  • integrovaná UV ochrana tela (v závislosti od modelu)

  • priedušný materiál pre dobrý prenos vlhkosti

  • flexibilné reflexné pásy, ktoré sledujú každý váš pohyb

  • rýchloschnúce vlákna


Aby si pracovné tričká zachovali tieto vlastnosti po dlhú dobu, mali by sa prať len pri nízkych teplotách, bez aviváže a bez použitia sušičky. Vďaka rýchlemu sušeniu sú v okamihu opäť pripravené na použitie. Hneď ako sa reflexné prvky stanú horšie viditeľnými, odlúpnu sa alebo stratia svoju svietivosť, tričko treba vymeniť.Koľko pracovných tričiek pre jedného zamestnanca?Ak ste ako spoločnosť zodpovední za obstaranie pracovných odevov pre svojich zamestnancov, často sa objavuje otázka množstva na osobu. V porovnaní s pracovnými bundami, pracovnými vestami alebo pracovnými pulóvrami ako vrchným odevom priliehajú pracovné tričká na pokožku a zvyčajne sa nosia pri vysokých teplách a intenzívnej fyzickej práci.Preto by ste v ideálnom prípade mali poskytnúť jedno pracovné tričko na pracovný deň – prípadne s ďalšími náhradnými tričkami. Aj keď sa nosené tričko dá rýchlo vyprať, nemali by ste predpokladať, že vaši zamestnanci budú každý deň zapínať práčku. Ibaže by ste túto úlohu prevzali za všetkých svojich zamestnancov.Kladieme menej otázok – radšej na ne odpovedáme. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa pracovných odevov a bezpečnosti prevádzky, kedykoľvek nás kontaktujte.