Kolieska pre nábytok

Chcete vymeniť poškodené koleso alebo jednoducho len hľadáte kvalitné nábytkové kolieska? Potom ste na správnom mieste. Prezrite si našu ponuku rôznych nábytkových koliesok a rozhodnite sa pre model, ktorý Vám bude najlepšie vyhovovať.

V kategórii Kolieska pre nábytok Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Wagner, Proroll.

Vaše filtre
  Značka
  Typ produktu
  Trvalá udržateľnosť
  Nosnosť
  Oblasť použitia
  Priemer kolesa
  Spôsob upevnenia
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevantné
  Počet výrobkov: 26

  Kolieska na nábytok: záruka flexibility v kancelárii  Rýchlo sa otočiť ku kolegovi alebo presunúť kontajner so spismi z jedného miesta na druhé – takto funguje flexibilita v modernej kancelárii. Kolieska na nábytok a kolieska na stoličky z nášho sortimentu vám túto požiadavku po flexibilite splnia s mimoriadnou ľahkosťou.  Je rozdiel medzi kolieskami na kancelárske stoličky a kolieskami na nábytok?  Principiálne platí, že všetky kolieska na kancelárske stoličky sa môžu používať aj ako kolieska pre pojazdné kontajnery a spol. Avšak naopak to už nie je také jednoduché. Pretože kolieska na kancelárske stoličky musia spĺňať normu EN 12529 a tomu zodpovedajúc byť „brzdené v závislosti od zaťaženia''.  Táto brzda zabezpečuje, aby sa kancelárska stolička pohybovala len vtedy, keď na nej niekto sedí. Keď zo stoličky vstanete, budú sa kolieska otáčať už len minimálne, čím sa zabráni, aby ste stoličku pri vstávaní dotykom zákolenia odsunuli dozadu. Ak by táto brzda neexistovala, hrozilo by veľké nebezpečenstvo, že si niekto „sadne do prázdna''. Norma EN 12529 je preto dôležitým faktorom bezpečnosti práce v podniku.  Kolieska na nábytok túto normu spĺňať nemusia, práve preto sa však ani nesmú používať ako náhrada pod kancelárske stoličky.  Potrebujem na upevnenie koliesok na nábytok náradie?  Vždy záleží na tom, akým spôsobom sú kolieska upevnené. Na kolieska s násuvným čapom potrebujete len trocha sily, na závitové čapy postačuje vidlicový kľúč, na kolieska s upevňovacou doskou potrebujete príslušné skrutky a k tomu vhodné náradie.  Kde nájdem kolieska na nábytok na laminátové podlahy a spol.?  Pri výbere koliesok platí železné základné pravidlo: Mäkké kolieska na tvrdé podlahy; tvrdé kolieska na mäkké podlahy.  Laminát a iné citlivé povrchy, ako sú dlažby alebo drevené podlahy, patria k tvrdým podlahám, a preto potrebujú kolieska s mäkkým plášťom. Tieto kolieska chránia podlahy pred poškodeniami časticami nečistôt a pod. Kolieska na tvrdé podlahy spoznáte mimochodom často na prvý pohľad: väčšinou sú dvojfarebné, zatiaľ čo kolieska na mäkké podlahy sú opticky z jedného odliatku.  Z akého materiálu sú vyrobené dobré kolieska na nábytok?  Pre každé koliesko platí: musí zodpovedať podkladu. Preto neexistuje jediný dokonalý materiál. Veľmi veľa koliesok na nábytok a stoličky je vyrobených z polyamidu, pretože tento je odolný proti zaťaženiu a má dlhú životnosť. Mäkké jazdné plochy sú často z polyuretánu, termoplastická guma sa používa na kolieska na nábytok s väčším priemerom.  Materiály a varianty koliesok mimo štandardnej ponuky dostanete u nás na vyžiadanie. Bližšie informácie k jemným rozdielom pri materiáloch a kolieskach sa dozviete v nákupnom poradcovi Kolesá a kolieska.  Aké detaily je potrebné rešpektovať pri výbere koliesok na nábytok?  Pri kolieskach na kancelárske stoličky a kolieskach na nábytok by ste mali, rovnako ako pri všetkých kolesách a kolieskach, poznať základný vzorec na výpočet (potrebnej) nosnosti každého kolieska. Ten vzorec znie:


  (vlastná hmotnosť nábytku/stoličky + telesná hmotnosť/hmotnosť nákladu)/(počet koliesok – 1)  Deliteľ (počet koliesok – 1) zohľadňuje skutočnosť, že nábytok, resp. stoličky z rôznych dôvodov nestoja vždy na všetkých kolieskach súčasne. Tým, že započítate o jedno koliesko menej, ako potrebujete, zabezpečíte, že bude zaručená nosnosť aj pri neúplnom kontakte s podlahou.  Okrem toho dbajte pri výbere na to, či sa náhradný diel hodí k vášmu nábytku. To sa vzťahuje väčšinou na druh upevnenia, priemer a montážnu výšku kolieska. Podľa skúseností je účelnejšie vymeniť celú sadu koliesok. Tým sa zabezpečí, že budú všetky kolieska správne nasadené a všetky budú v rovnakom funkčnom stave.  Čo znamená „antistaticky'' pri kolieskach na nábytok?  Antistatické vyhotovenia koliesok na nábytok, ktoré vám dodáme na vyžiadanie, sú dôležité predovšetkým v medicínskej technike, v nemocniciach, ako aj v elektrotechnickom priemysle a polovodičovom priemysle. Pretože ako súčasť nábytku zabraňujú elektrostatickým výbojom, ktoré sú v týchto oblastiach bežné, a tým chránia citlivé predmety pred poškodením a zamestnancov pred ublížením na zdraví.  Radi vám poskytneme osobné poradenstvo k rôznym kategóriám produktov, ktorým môžete pomocou koliesok dodať „nohy''. Platí to napríklad aj pre regálové systémy alebo pomôcky k

  prezentácii a prednášaniu

  . Kontaktujte nás!