Pružinové navijaky

Reorganizujte – na ergonomické pracoviská s pružinovými navijakmi. Čo je ich výhodou? Vaši zamestnanci zdvíhajú a presúvajú obrobky a pracovné materiály šmahom ruky, bez vynakladania sily, a tým aj s ochranou zdravia. Porovnajte pružinové navijaky teraz!

Pružinové navijaky – práca šetriaca chrbátErgonomická práca znamená minimalizáciu zdravotnej záťaže. S pružinovými navijakmi od kaiserkraft sa to podarí aj pri montáži a na montážnom páse.Takto fungujú pružinové a polohovacie navijakyPružinový navijak, respektíve vratný mechanizmus, tvorí lanový bubon s pružinou. Hore má závesné zariadenie, na konci lana je upevnená karabína, do ktorej môžete zavesiť bremeno. Takto máte možnosť udržiavať náradie, ako je napríklad skrutkovač, visiaco v správnej výške a v prípade potreby pritiahnuť k sebe. Ak náradie uvoľníte, vráti sa automaticky do východiskovej polohy – minimálne vtedy, ak ide o tradičný pružinový navijak.Inak je to pri vratnom mechanizme s kužeľovým bubnom, ktorý udržiava bremeno po uvoľnení vo visiacej polohe. Aj vtedy, ak sa rozhodnete pre pružinový navijak s funkciou aretácie, môžete svoje náradie zafixovať vo vzduchu – ideálne pri dlhšie trvajúcich prácach, pri ktorých sa vyžaduje presnosť.Preto pružinové navijaky uľahčujú prácuAko je jednoduchý základný princíp, tak všestranné sú výhody pružinových navijakov a vyvažovacích mechanizmov:


  • Ergonomická práca: pružinové navijaky uľahčujú nepotrebné náklony pri montážnych prácach a znižujú hmotnosť náradia. Týmto spôsobom zamedzujú jednostranným zaťaženiam a únave.

  • Hladké pracovné postupy: Ak je všetko potrebné na dosah ruky, ide práca rýchlejšie a je produktívnejšia.

  • Poriadok na pracovisku: Koniec dlhému upratovaniu. Pružinový navijak vráti náradie automaticky do východiskovej polohy.

  • Vyššia bezpečnosť: Pri viachodinovej montáži sa môže ľahko stať, že sa náradie vyšmykne z ruky. Pružinové navijaky zabraňujú tomu, aby dopadlo na nohy Vašich zamestnancov, modely so zabezpečením proti pádu dokonca aj vtedy, ak praskne pružina. Zamedzí sa poraneniam a šetrí sa cenné náradie.


Naše pružinové navijaky sa dajú namontovať a demontovať niekoľkými pohybmi ruky, podľa toho, kde ich potrebujete.Dôležité kritéria výberu pre pružinové navijakyZákladnou vlastnosťou pružinových navijakoch je ich nosnosť. Jednoduché pružinové navijaky udržia bremená s hmotnosťou do 14 kilogramov, vyvažovacie mechanizmy sú vhodné aj pre podstatne ťažšie náradia. Dĺžka lana zohráva takisto dôležitú úlohu. Pri výbere zohľadnite, v akej výške chcete upevniť pružinový navijak a aké pohyby vykonávajú Vaši zamestnanci pri práci, resp. koľko priestoru potrebujete.Napokon, kaiserkraft ponúka pružinové navijaky s funkciou aretácie a zaistením proti pádu alebo bez nich. Ak sa neviete rozhodnúť, aký pružinový navijak je najvhodnejší na Vaše požiadavky, opýtajte sa nás. Pomôžeme Vám aj pri výbere iných zdvíhacích zariadení, od elektrických reťazových kladkostrojov cez lanové navijaky až po žeriavy.