Potreba sanity

Tichý, dokonalý pocit komfortu aj na tichom miestečku - na toalete: S papierom, mydlom a dezinfekčnými prostriedkami sa dobrí duchovia firmy starajú kvázi skryte, ale profesionálne o lepšiu hygienu a čistotu. Poďakujeme im hlasným potleskom! A ďalšou objednávkou sanity.

V kategórii Potreba sanity Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: CWS, TORK, AIR-WOLF, Kimberly-Clark, Rubbermaid, VAR, SC Johnson, starmix, Bio-Circle, eurokraft pro.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 182

Sanitárne potreby pre hygienickú oblasť: čistota v každej štrbineUmyváreň je najdôležitejšie miesto hygienického pracovného prostredia a zdravia zamestnancov. V konečnom dôsledku sa tu môžu zamestnanci zbaviť nečistoty nazberanej počas dňa a takisto si vyčistiť a vydenzifikovať ruky, aby odstránili neželané spóry. So správnou potrebou sanity splníte nielen zákonné predpisy. Postaráte sa aj o optimálne pracovné podmienky.Aké predpisy platia pre potrebu sanity?V nariadení o pracoviskách a technickom predpise pre pracoviská ASR A4.1 sú stanovené veľmi presné pokyny, ktoré požiadavky musí umyváreň, resp. hygienická oblasť spĺňať. Tam je do najmenšieho detailu uvedené, aké vybavenie je potrebné a aká potreba sanity sa musí poskytnúť.Dôležitým prvkom sú predovšetkým „prostriedky na čistenie a sušenie rúk''. Patria tu emulzie na umývanie rúk, čistiace prostriedky na ruky a papierové utierky. Do špeciálneho pracovného prostredia a na zaobchádzanie s určitými pracovnými prostriedkami sú dôležité aj produkty na starostlivosť o pokožku, dezinfekciu a ochranu pokožky. Práve na prácu v čistom priestore by sa mali poskytnúť jednorazové rukavice v zodpovedajúcich dávkovačoch, ako aj produkty na čistenie pokožky so špeciálnymi zloženiami.Ktorá verzia je úspornejšia: ručné uteráky alebo sušiče rúk?V našej ponuke na čistenie a potrebu sanity nájdete tak papierové utierky vedľa držiakov, ako aj elektrické sušiče rúk. Obe verzie majú svoje výhody a nevýhody.Papierové utierky predstavujú síce ako spotrebné materiály permanentnú položku v nákladoch a musia byť stále na sklade. Na druhej strane vysušia tieto uteráky ruky rýchlo a dôkladne, nasajú zvyšky z čistenia a dajú sa odborne zlikvidovať. Okrem toho sa dajú použiť aj na sušenie tváre. Vďaka špeciálnemu skladaniu sa udržiava nízka spotreba. Potreba údržby držiakov ručných utierok je prirodzene veľmi prehľadná.Elektrické sušiče rúk neprodukujú žiaden odpad a sú s príslušným vybavením hygienické a dôkladné – v mnohých prípadoch dokonca ešte dôkladnejšie ako ručná utierka. Na druhej strane spotrebovávajú elektrický prúd a musia sa čistiť a takisto pravidelne udržiavať. Preto sú z hľadiska pomeru náklady a úžitok predovšetkým vo vysoko frekventovaných umývacích priestoroch prakticky neporaziteľné a dajú sa používať aj v hygienicky citlivých prostrediach.Pravidlo teda znie: do umyvárne zamestnancov s prehľadnou frekvenciou a bežnými hygienickým požiadavkami sú papierové utierky z hľadiska potreby hygieny cenovo výhodnejšie. Pri vysokej frekvencii používania, veľmi vysokých hygienických požiadavkách a podľa možnosti bezkontaktnej potrebe sušenia sa rýchlo amortizovala investícia do sušiča rúk. Radi vám poradíme aj k otázkam k téme potreba sanity.