Regálové systémy

Vzpriamený. Pevný. Robustný. Atraktívny. A inteligentný. Reč nie je o ideálnych mužoch … Ale o regáloch. Na spisy a palety. Do kancelárií alebo skladov. V stavebnicovom systéme alebo samostatné. Ponúkame Vám mnohé individuálne riešenia, prispôsobené Vašej vnútropodnikovej organizácii a Vašim priestorovým danostiam.

Regálové systémy: ako pracovať so stohovačom!Pohrajme sa trochu s predstavami: Mohol by nejaký podnik vôbec fungovať bez regálových systémov? Pravdepodobne nie. Pretože pomocou organizovaného stohovania splníte všetky požiadavky organizácie procesov, logistiky a bezpečnosti. A pretože tieto aspekty sú tak dôležité, venujeme sa téme regálové systémy v našej sekcii produktov sklad zo všetkých strán.Na čo musím dbať pri výbave môjho skladu regálovými systémami?Aj keď sú naše regálové systémy maximálne všestranné, požiadavky skladovaného tovaru vždy určujú, aké regály by vo vašom sklade nemali chýbať: • Regály s konzolovými ramenami sú nevyhnutné na dlhé predmety ako drevené dosky alebo rúry.

 • Regály na vysoké zaťaženie sa hodia nielen na skladovaný tovar s vysokou vlastnou hmotnosťou, ale aj na skladovanie mnohých malých tovarov, ktoré majú vysokú hmotnosť až vo väčšom množstve.

 • Paletové regály robia všetku česť svojmu menu a ponúkajú navyše tú výhodu, že dokážu paletovať a triediť tovary priamo pri dodávke alebo v stave pripravenosti na expedovanie – bez akýchkoľvek medzikrokov.


To, čo platí v sklade, pokračuje v kancelárii: pre každý tovar existuje správny kancelársky regál.
Ktoré predpisy o zabezpečení regálových systémov musím dodržiavať?Tieto tri základné princípy inštalácie, kontroly a údržby regálových systémov by ste mali poznať: • pravidlo DGUV 108-007 (pôv. BGR 234)

 • nariadenie prevádzkovej bezpečnosti (Betr. SichV)

 • DIN EN 15635 (pre regály z ocele)


Okrem toho platí: aj keď neexistujú žiadne zákonné obmedzenia ohľadom výšky alebo rozpätia regálových systémov, v niektorých nemeckých spolkových krajinách sa od výšky regálov 7 metrov vyžaduje stavebné povolenie.Naši zamestnanci vám radi poskytnú komplexnú podporu pri vašom projekte skladových regálov a pritom nezabudnú ani na takéto jemnôstky v zákonoch.Ako nájdem perfektnú strednú cestu medzi štandardizáciou a špeciálnymi požiadavkami pre regálové systémy?Práve pri obmedzenej skladovej ploche by sme chceli miesto na regály využívať čo najefektívnejšie a najflexibilnejšie. Ale nie každý tovar sa dá bezpečne uskladniť bezmyšlienkovito a rutinne.Na tieto nároky máme v programe nielen regály na špeciálne tovary. Môžete sa spoľahnúť aj na našu skúsenosť. Okrem iných sme už mali možnosť realizovať aj projekt kompletného vybavenia skladu pre firmu Vishay Electronic a zrealizovali sme nezvyčajný projekt „Regály pod morom''.Naši projektoví manažéri pritom vždy sledujú základné kľúčové otázky: • Ktoré tovary si vyžadujú v sklade najviac miesta?

 • Aké sú ich rozmery, hmotnosť a požiadavky na skladovanie?

 • Ako sa prepravujú do regálu a ako sa odtiaľ odoberajú?

 • Ktoré tovary sa používajú často, ktoré zriedkavo?

 • Ako sa tieto tovary prepravujú v rámci skladu z bodu A do bodu B?


Výrobcovia regálov často navrhujú vybaviť sklad podľa možností štandardnými regálmi, pretože tieto regály sa dajú používať flexibilne a dajú sa prestavať, resp. doplniť bez akýchkoľvek problémov.Ak sa vaše požiadavky na regálové systémy odlišujú od štandardov a hľadáte možnosti čo najefektívnejšieho skladovania, určite sa vyplatí konzultácia s naším CAD plánovacím servisom.Ako vám ešte môžeme pomôcť?Radi sa budeme zaoberať vašimi otázkami ohľadom regálových systémov a optimálneho vybavenia skladov. A k tomu nemusíte urobiť nič viac, ako nás kontaktovať. Radi z vás spravíme skúseného odborníka na regálové systémy.