Ochrana pri zváraní

V pote svojej tváre … v určitých profesiách by sa nikdy nemalo pracovať bez ochrany pri zváraní. Chráni pred výparmi a žiarou vznikajúcimi pri zváraní a pred odletujúcimi iskrami – bez toho, aby obmedzovala v práci. S našimi produktami si môžete profesionálne zostaviť Vaše osobné ochranné vybavenie.

Vaše filtre
  Typ produktu
  Trvalá udržateľnosť
  Oblasť použitia
  Šírka
  Veľkosť
  Vrchný materiál
  Výška
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevantné
  Počet výrobkov: 16

  Ochrana pri zváraní – ochrana pred iskrami, svetlom a výparmi  Ochrana pri zváraní sa rovná zváračským okuliarom? To je nanajvýš polovica pravdy. Pretože ak zvárate profesionálne, potrebujete toho viac na ochranu seba a svojho okolia. Pritom sú naše zváracie masky lepšie ako akékoľvek zváracie okuliare. Začnime však od začiatku.  Čo zahŕňa ochrana pri zváraní?  Niektorí ľudia zvárajú v tričkách a sandáloch. Nemyslíme si, že je to dobrý nápad. Zváranie totiž nevytvára len teplo, ktoré ohrozuje oči. Lietajú tu tiež iskry a uvoľňujú sa jedovaté výpary.  Preto ste zo zákona povinní poskytnúť zamestnancom potrebné ochranné pracovné prostriedky na zváranie. A preto na stránke kaiserkraft nájdete široký sortiment ochranných pracovných odevov, od bezpečnostnej obuvi a nohavíc až po rukavice a ochranu sluchu. Oblečenie, ktoré chráni aj pri vysokých teplotách.  Potom je tu ešte otázka očí a tváre. A nezabúdajme na okolie. Najlepší pracovný odev je predsa len málo užitočný, ak v dielni vzplanie iskra.  Takto nájdete optimálnu ochranu pri zváraní  1. krok: Automatická zváracia maska namiesto okuliarov  Začnime s očami a tvárou a s tým, prečo sú naše prémiové zváracie masky lepšie ako zváracie okuliare:  • Automatické zváracie masky automaticky prispôsobujú svetelné pole jasu. Počas zvárania stmavnú a hneď po ňom sa opäť rozjasnia. To znamená, že vaši zamestnanci sú dobre chránení, keď zvárajú, a majú dobrý výhľad, keď nezvárajú – bez toho, aby si museli masky zložito nasadzovať a skladať.

  • Maska chráni pred iskrami a podobnými ohrozeniami celú tvár, nielen oči.


  2. krok: Ochranné steny, plachty, deky na ochranu pred striekaním  Na ochranu ľudí a vecí v okolí nájdete na stránke kaiserkraft nasledovné produkty:  • Zváračské ochranné steny účinne chránia pred elektrickým oblúkom, žiarením a rozstrekom. Sú k dispozícii s lamelami alebo bez nich, ako aj s kolieskami pre väčšiu flexibilitu.

  • Ak potrebujete len stenu bez rámu, dobrou alternatívou je zváračská ochranná plachta. Ak chcete, aby bola stena väčšia, dajú sa plachty navzájom spojiť.

  • Na rozloženie na podlahu odporúčame jednu alebo viacero diek na ochranu pred striekaním.


  Normy a spol. – nezabudnite na ne  Keďže pri zváraní by sa nemalo nič ponechať na náhodu, ochrana pri zváraní musí spĺňať určité normy, napríklad zváračské ochranné steny musia spĺňať normu DIN ISO EN 25980. V prípade zváračských prilieb je rozhodujúcim faktorom úroveň ochrany, prípadne stupne stmavnutia. Ponúkame aj zváracie masky, ktoré možno nastaviť na rôzne stupne ochrany pre rôzne zváračské práce. Okrem toho zohrávajú úlohu aj kritériá ako hmotnosť, rozmery a mobilita.  Nie ste si istí? Radi vám pomôžeme urobiť správne rozhodnutie. Nielen pri výbere ochrany pri zváraní, ale aj v prípade otázok týkajúcich sa iných produktov pre bezpečnosť práce, vybavenie prevádzky alebo zariadenie kancelárií.  Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:  ESD podložky | Lekárničky | Boxy na náradie | Ručné zdvíhacie vozíky | Podlahové rošty | LED displej | RAU dielenské stoly