ESD príslušenstvo

Aj na ESD pracovisku robia rozdiel až detaily. Skutočnú ochranu pred neželanými výbojmi zaručíte až vtedy, keď zapojíte aj ESD príslušenstvo.

V kategórii ESD príslušenstvo Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Treston, NOTRAX, Kongamek, eurokraft pro.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 23

ESD príslušenstvo na pracovisku – rozhodujúci rozdiel medzi dobrou a perfektnou ochranouStarostlivo ste zariadili svoje ESD pracovisko a napriek tomu dochádza k nekontrolovaným výbojom? Pozrite sa na to dôkladnejšie! ESD príslušenstvo obsahuje dôležité prvky pre váš EPA priestor a stará sa o detaily, ktoré majú mimochodom najväčší ochranný účinok.
Čo patrí k dôležitému ESD príslušenstvu?Každý profesionál pozná typické zdroje neželaných elektrostatických výbojov na ESD pracovisku: Personál, zariadenie, pracovné zariadenia a dopravné prostriedky. Pre každý z týchto zdrojov existuje ESD príslušenstvo, ktoré ochranu nielen zvyšuje, ale v niektorých prípadoch je dokonca predpokladom tejto ochrany.Okrem predpísaného ESD pracovného odevu by mal každý zamestnanec nosiť ESD náramok. Predstavuje spojenie s uzemnením. Na nohy si obujte pracovnú obuv zodpovedajúcu požiadavkám ESD alebo praktický pätný remienok.ESD stoličky a ESD stoly nemusia vo svojom základnom vybavení nutne vyhovovať vašim požiadavkám na ESD pracovisko. Nápravu tu zabezpečia rozširovacie prvky, ako sú regálové police alebo dierované dosky. Na skladovanie a prepravu vašich konštrukčných dielov sa najlepšie hodia ESD skladovacie prepravky – vrátane vhodného ESD príslušenstva, ako sú veko na sklopenie alebo nasadenie.Uzemňovacie zástrčky sú najdôležitejším spojením medzi uzemňovacím káblom a predpísanými podlahovými rohožkami, bez ktorých EPA priestor – čiže Electrostatic Protected Area – vôbec nie je prípustný.Okrem toho vám ponúkame pracovné vybavenie, ako sú priemyselné váhy zodpovedajúce požiadavkám ESD a všetko, čo spoľahlivo zabráni preskočeniu iskry.
Na čo je potrebné dbať pri ESD príslušenstve?Vaše celkové zariadenie EPA priestoru od ESD regálového systému až po ESD prepravné zariadenie sa musí pravidelne kontrolovať, či je vhodné na použitie v súlade s normou. S ESD príslušenstvom si v najlepšom prípade ušetríte kompletný nový nákup. Hneď ako disipatívna schopnosť klesá, žiada sa výmena.Aj keď je ESD príslušenstvo nevyhnutné, správne spôsoby správania ponúkajú v tejto špeciálnej podnikovej oblasti najväčšiu ochranu pred neželanými vyrovnávaniami napätia. Vyškoľte preto váš personál a podnecujte ho pritom, aby venoval pozornosť aj takým nevyhnutným detailom, ako je nosenie ESD náramku.Ak sa chcete viac dozvedieť o ESD, EPA a elektrostatických základoch, pozrite sa do nášho ESD produktového poradcu: Ochrana pre nebezpečnými výbojmi.