Tašky na dodacie listy, tašky na dokumenty

Okamžite po ruke bez zbytočných starostí: Prepravné doklady, faktúry a dôležité colné dokumenty sú najlepšie uložené v taškách na dodacie listy. Najlepšie spravíte, ak tieto dôležité dokumenty umiestnite na dobre viditeľné miesto do tašiek na dodacie listy a dokumenty.

Vaše filtre
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Dĺžka

Aké výhody ponúkajú tašky na dodacie listy?



Sprievodné doklady k zásielke – faktúry, dodacie listy, colné doklady atď. – sú dôležitým oporným bodom v logistike tovaru. Najmä pri B2B preprave musia zamestnanci nielen skontrolovať zásielky pri ich prevzatí, ale aj postúpiť všetky dokumenty príslušným fakturačným a dokumentačným oddeleniam. V tomto prípade sú obzvlášť žiadané tašky na dodacie listy v dlhom formáte DIN alebo v iných formátoch.



  • Kontrola zásielky bez otvorenia balíka alebo balenia – v prípade potreby možnosť odmietnutia prijatia alebo priameho odoslania na miesto určenia bez zdĺhavého rozbaľovania

  • Vhodné aj pre palety, kontajnery, mriežkové boxy a veľké balenia

  • Druh poistenia proti neoprávnenej manipulácii: Vysokopevnostné lepiace tašky sa nedajú odstrániť z kartónov a spol. bez zanechania stôp.

  • Všetky dokumenty sú šikovne a vodotesne uložené na jednom mieste – možno ich odovzdať priamo na správne miesto a nestratia sa

  • Vďaka neprehliadnuteľnému farebnému vyhotoveniu tašiek na dokumenty nedochádza k náhodnému vyhodeniu dokumentov spolu s obalom

  • Jednoduché skenovanie čiarových kódov atď. vďaka antireflexným materiálom

  • Úspora ďalších štítkoch s adresou vďaka prispôsobeným priehľadným okienkam alebo úplnej priehľadnosti

  • Záverečná kontrola v priestoroch odosielateľa je jednoduchšia: Ak na zásielke chýba taška na dokumenty, sprievodné doklady zrejme ešte chýbajú.


Ako si mám zvoliť tašky na dodacie listy?



Pokiaľ ide o uzatváranie a označovanie, forma sleduje funkciu: Zvoľte si formát vašich tašiek podľa typických prepravných dokladov. Pre klasický trojsklad papiera formátu A4 sú ideálne tašky na dodacie listy v dĺžke DIN, pre ostatné etikety alebo papiere v dĺžke C5.



Rozlišujeme nasledujúce tašky na dodacie listy:



  • Samolepiace: Tieto sú najrozumnejšou voľbou, pretože sa rýchlo a ľahko aplikujú na kartóny, palety atď. a nevyžadujú žiadny ďalší lepiaci materiál.

  • Šetrné k životnému prostrediu z papiera: Tieto sú vodeodolné.


Ak sa majú zásielky dočasne skladovať vo vonkajších priestoroch alebo ak majú pred sebou veľmi dlhú cestu, lepšie Vám (ešte stále) poslúžia klasické tašky na dokumenty z odolnej fólie. Pri medzinárodných zásielkach sú rozhodujúce viacjazyčné potlače. Ak má byť vaša zásielka odoslaná na cestu skôr diskrétne, vyberte si priehľadné, bezfarebné tašky.



Pri pripevňovaní vždy dbajte na to, aby doručovacia taška nezakrývala iné špeciálne označenia alebo akékoľvek kódy a pri väčších zásielkach je najlepšie pripevniť obálku vo výške očí.



Naši odborníci vám radi poradia pri výbere tašiek na dokumenty. Stačí, ak nás jednoducho kontaktujete.