Špeciálne označenia

Trvalé a bezpečné značenie: Pre váš citlivý tovar a bezpečnosť v podniku použite naše výstražné lepiace pásky, etikety, indikátory vlhkosti a iné indikátory: Objednajte si u nás špeciálne označenia pre prepravu a prevádzku pohodlne online.

V kategórii Špeciálne označenia Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft basic, tesa.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 12

Špeciálne označenia: Bezpečnostné pokyny pre lepenie a odvíjanieŠpeciálne označenia sú nevyhnutné pre prepravu citlivého tovaru, ako aj pre bezpečnosť v podniku. Či už na podlahe, na kartóne, pred priechodmi alebo na nebezpečnom tovare: Pomocou výstražných pások a výstražných etikiet dáte jasne najavo, čo sa má robiť – a čo nie. Napríklad výstražné pásky alebo bezpečnostné pásky v červeno-bielej alebo čierno-žltej farbe označujú zdroje nebezpečenstva. Výstražné pásky s potlačou jasne ukazujú, na čo si treba dávať pozor počas prepravy: Poznámka „Fragile! Handle with care!'' alebo „Handle with care!'' upozorňuje, že v prepravnom kartóne sa nachádza krehký tovar. Indikátory vlhkosti spoľahlivo zobrazujú vlhkosť vo vnútri obalu. A špeciálne indikátory poskytujú napríklad informácie o dodržiavaní chladiaceho reťazca počas prepravy.Aké výstražné označenia a bezpečnostné pásky existujú?Naše špeciálne označenia patria do vyššej kategórie uzatvárania a označovania z dobrého dôvodu. Pretože samolepiace výstražné pásky a etikety majú často dvojakú funkciu: Uzatvárajú napríklad kartóny alebo balíky a zároveň označujú bezpečnostné opatrenia a pravidlá pri manipulácii. Podobné platí pre bezpečnostné pásky na zahradenie alebo označenie: Tieto vyznačujú alebo blokujú cestu a zároveň uvádzajú dôvod. Náš sortiment zahŕňa: • Indikátory: Indikátory vlhkosti, indikátory nárazu a prevrátenia sú poistkou pre príjemcu citlivého tovaru. Ak indikátory ukazujú varovanie alebo manipuláciu, príjemca by mal odmietnuť prijatie. Indikátory teploty zabezpečujú dodržiavanie logistiky chladiaceho reťazca.

 • Výstražná páska čierno-žltá označuje trvalé prekážky a nebezpečné miesta, ako sú schody alebo hrany.

 • Výstražná páska červeno-biela je predpísaná pre dočasné prekážky a nebezpečné miesta na ohradenie, napríklad v prípade výkopových jám alebo nebezpečných únikov.

 • Výstražné lepiace pásky s potlačou pre prepravu uzatvárajú kartóny a zásielky a informujú o riziku rozbitia, zákaze stohovania, citlivej elektronike, o tom, ktorá strana musí byť hore atď. Tieto lepiace pásky sú dostupné aj vo forme papierových výstražných pások, vyhovujúcich požiadavke trvalej udržateľnosti.

 • Výstražné etikety poskytujú podobné, resp. dodatočné pokyny a môžu byť použité na všetkých výrobkoch a v akejkoľvek polohe.

 • Bezpečnostné pečate sa nedajú odstrániť bez zanechania stopy. Po odstránení zanechávajú na kartóne a pod. jednoznačné znaky To umožňuje dodržať záruky výrobcov a zabezpečiť neporušenosť dodávok.

 • Nálepky na nebezpečný tovar a predpísané etikety pre rôzne krajiny spĺňajú najrozličnejšie bezpečnostné a dopravné predpisy.


Na čo mám dbať pri používaní výstražných pások?Či už ide o zabezpečenie staveniska, označenie expedovaného tovaru alebo zodpovedajúce vybavenie vášho skladu: Vždy sa musia používať zákonom požadované označenia, vždy by sa mali používať pomocné označenia. Vždy predpokladajte, že ľudia robia chyby. • Dbajte na jednoznačnosť. Rôzne pokyny – napríklad na balíku – by si nemali navzájom odporovať ani byť nadbytočné. Čím viac označení sa používa, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa budú ignorovať.

 • Nespoliehajte sa len na varovania a etikety. Tovar v balíku plňte, vystieľajte a chráňte tak, ako keby malo dôjsť k najhoršiemu. V prípade potreby použite plomby a pečate.

 • V prípade obzvlášť citlivých zásielok vopred informujte príjemcu o vykonaných bezpečnostných opatreniach a o tom, čomu musí venovať pozornosť. Vyhnete sa tak neskorším sporom.

 • Vyškolte personál ohľadom kódov na výstražných páskach, symbolov, nálepiek a z nich vyplývajúcej manipulácii. Ochráni vás to pred nárokmi na náhradu škody a zvýši informovanosť vašich zamestnancov.


Radi vám poradíme s výberom. Jednoducho nás kontaktujte .