Pracovné stoličky, pomôcky pre státie

Tu si sadni: pomôcky na státie a pracovné stoličky poskytujú veľkú voľnosť pohybu a voľný priestor, keď je pracovisko obmedzené alebo zamestnanie si vyžaduje veľa flexibility. Od otočných stoličiek s kolieskami cez kancelárske stoličky až po ortopedické pomôcky na státie. Tieto chytré produkty vás prenesú zľava doprava, nahor a znova nadol. Podľa toho, kam sa potrebujete dostať alebo čo si od vás vaša práca vyžaduje.

V kategórii Pracovné stoličky, pomôcky pre státie Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: bimos, meychair, eurokraft pro, Topstar, Twinco, eurokraft basic.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 111

Pracovné stoličky a pomôcky na státie: Zdravé alternatívy k státiu a sedeniuAk telo zotrváva dlhší čas v jednej polohe, má to bezprostredné a dlhodobé negatívne účinky na zdravie. Ergonomické pracovné stoličky a pomôcky na státie ako stredná cesta medzi státím a sedením sú preto z hľadiska modernej úpravy pracoviska v kancelárii a dielni stále dôležitejšie.Ako môžu pracovné stoličky uľahčiť prácu?Stoličky bez operadiel ako kompaktné možnosti na sedenie sú z mnohých hľadísk perfektnou alternatívou ku klasickej stoličke. Trup sa môže voľne pohybovať a prostredníctvom mikropohybov sa stále usiluje dosiahnuť rovnovážnu polohu. Svaly sa preto oveľa menej napínajú, hlavne pri koncentrovanej práci.


Na priestorovo úsporných stoličkách bez operadiel sa navyše môžete jednoducho pohybovať po pozdĺžnej osi a tak sa napríklad s ergonomicky správnym otočením presúvať medzi mikroskopom a vašimi záznamami.


Pracovné stoličky na kolieskach umožňujú okrem toho rýchle presúvanie medzi rôznymi pracovnými stanicami. Nezabudnite: Stoličky bez operadiel sú podstatne priestorovo úspornejšie, a preto optimálne využívajú priestor na pracovisku, ktorý je k dispozícii. S výškovo nastaviteľnými stoličkami môžete výšku stoličky kedykoľvek prispôsobiť pracovným procesom a aktuálnym činnostiam.Aké ergonomické výhody prináša pracovná stolička a pomôcka na státie?V dielni a priemyselnej oblasti musia zamestnanci často dlho stáť pri výrobnej linke alebo dielenskom stole, prípadne koncentrovane vykonávať jemné práce v čistom priestore. A čím dlhšie zotrváva telo v určitej polohe, tým rýchlejšie sa na ňom prejavia znaky únavy a opotrebovania.


Pracovné stoličky a pomôcky na státie riešia tento problém, tým že – podľa konkrétneho modelu – ponúkajú určitý kompromis medzi státím a bežným sedením na stoličke. Pomôcky na státie odľahčujú nohy, a tým podporujú prekrvenie končatín. Pracovné stoličky zvyšujú mobilitu horného fixačného aparátu v stojacej polohe.


Pretože sa zásadne vyrovnávajú podľa potrebnej pracovnej polohy zamestnanca, umožňujú napríklad aj napriek „sedeniu'' na pomôcke na státie ďalej pracovať, resp. na dielenskej stoličke mať dosah na všetky pracovné stoly pri optimálnom držaní tela.Kedy použijem pracovnú stoličku, kedy pomôcku na státie?Skutočná pracovná poloha na určitom mieste udáva, či siahnete po pomôcke na státie alebo po pracovnej stoličke. Často uvádzaný príklad je umiestnenie na vstupe pre zákazníkov alebo pri veľtržných boxoch. Tu sa zásadne žiada, aby boli návštevníci vítaní v stoji. A (vysoký) box musí už z diaľky vyzerať, že je obsadený. Preto tu prichádza do úvahy pomôcka na státie. Aj práca pri výrobnej linke sa dá sotva vykonávať z otočnej stoličky alebo pojazdnej stoličky.


Uvedené druhy stoličiek sú správnou alternatívou na všetkých pracoviskách v sede. Práve pri veľmi koncentrovaných úlohách alebo činnostiach, pri ktorých hrozí, že sa rýchlo upadne do strnulého držania tela, je pracovná stolička dobrým riešením. Aj ako alternatívna možnosť na sedenie pre osoby pracujúce pri obrazovkách by stolička bez operadla nemala chýbať v žiadnej kancelárii. Ak práve nie je potrebná, nezaberá takmer žiadne miesto.Aké výhody majú kolieska na pracovných stoličkách?Kolieska sú špecialitou pracovných stoličiek, ako sú otočné alebo montážne stoličky a prispievajú k ich mobilite a jednoduchému používaniu. Pri pomôckach na státie väčšinou nie sú žiadané – výnimkou je, ak patria k chytrejším kombinovaným modelom, ako sú napríklad ergonomické stoličky na používanie v stoji do kancelárie, ktoré spájajú výhody agilných pracovných stoličiek s enormnou možnosťou prestavenia výšky pomôcok na státie.


Aj tu platí: Sú podstatne mobilnejšie, povzbudzujú používateľa, aby sa viac hýbal a umožňujú mu rýchlu zmenu medzi rôznymi pracovnými stanicami.


Mimochodom: Všetky naše pracovné stoličky na kolieskach sú „brzdené v závislosti od zaťaženia''. Tento mechanizmus sa postará o to, že si pri zaťažení (teda pri sedení) zachovávajú schopnosť ľahkého presúvania, v nezaťaženom stave sa však prakticky zablokujú. Tým sa zabráni tomu, aby používateľ pri postavení sa nedopatrením odsunul stoličku – a tomu, aby si neskôr sadol do prázdna a zranil sa.Ďalšie informácie o ergonómii na pracovisku nájdete na stránkach poradcu k téme ergonómia. Otázky k vhodnej ponuke radi s vami vyjasníme osobne.Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Vozíky na podnosy | Káblové vedenia | Otočné ramená | Skrinky na odev | Zásuvkové kontajnery | Ochranné rohože | bimos pracovné stoličky