Výplne, výstelky, ochrany

Nájdete tu všetko, čo potrebujete na bezpečnú prepravu, či už ide o výstelkový materiál a vystlanie balíkov, ochranný materiál do balení alebo vysúšací prostriedok. Chráňte obsah pred poškodením, ako sú nárazy, poškriabanie alebo iné poškodenie – naše kvalitné výrobky vám sľubujú maximálnu bezpečnosť. Objednajte si prepravné príslušenstvo a výplne pre maximálnu ochranu zásielok ešte dnes!

Polstrovanie balíkov: najlepšie poistenie prepravy vašich produktovKeď výrobok opúšťa váš sklad v najvyššej kvalite, mal by sa v najvyššej kvalite dostať aj k zákazníkovi. Máme všetko, čo potrebujete na plnenie, vystlanie a ochranu. Či už proti nárazom, vlhkosti, črepinám alebo somárskym ušiam: S prvotriednou ochranou produktov pre balíky a zásielky sa vašej zásielke nemôže nič stať.Ktorý výstelkový materiál potrebujem na balenie?Dokonale vystlaná zásielka nezačína výplňovým materiálom ani fóliou so vzduchovým vankúšmi. Začína sa ideálnym prepravným obalom: kartón by sa mal zvoliť tak, aby zostala medzi tovarom a lepenkou medzera približne päť centimetrov. V závislosti od výrobku a prepravnej trasy vyplňte túto medzeru našimi výstelkami do balíkov:

Ako výstelkové systémy optimalizujú prepravu?Ak baliace stoly a rezacie stojany doplníte o výstelkové a plniace systémy, vaša prepravná logistika sa prepne do režimu turbo. Plniace lieviky a stojany na výplňový materiál, stroje na vzduchové vankúše a perforátory kartónov vyplnia dutiny v priebehu niekoľkých sekúnd. Kartonáže tiež rýchlo narežú na ideálnu veľkosť.Takéto systémy sa oplatia už aj pri zvládnuteľnom, ale pravidelnom objeme prepravy. Najmä ak spravidla zasielate citlivé výrobky, tieto systémy automatizujú časovo náročný krok v logistike.Ako môžem byť udržateľnejší, pokiaľ ide o výplňový materiál na obaly?Čím menej materiálu na vystlanie, vyplnenie a ochranu potrebujete, tým lepšie pre vaše životné prostredie a firemnú bilanciu. Nie je však dobrý nápad úplne sa zaobísť bez výstelkového materiálu pri balení – zvyšuje sa tým pravdepodobnosť poškodenia, a tým aj podiel vrátených tovarov. Najlepšia stredná cesta pozostáva z nových materiálových nápadov a presného zladenia:  • V súčasnosti môžete nájsť ekologické alternatívy v každej kategórii: Napríklad fólie na vzduchové vankúše z papiera, recyklovaného plastu alebo biofólie sú udržateľné výplňové materiály pre optimalizovanú ekologickú bilanciu s rovnakým ochranným účinkom.

  • Nie každý výrobok sa musí odosielať s hrubou výstelkou. Kartónové rozmery s malou vôľou a vrstvou papierovej výplne alebo penovej fólie zvyčajne postačujú.

  • Samotný výrobok je už v ochrannom obale? Dodatočný výstelkový materiál zvyčajne nie je potrebný. Ďalší bonus: menšie rozmery balenia šetria poštovné.

  • Informujte zákazníkov o udržateľnosti a recyklovateľnosti určitých obalových materiálov. Pomôže vám to nielen uzavrieť kruh, ale súčasne sa prezentujete ako angažovaná ekologická spoločnosť.


Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa dokonalej kombinácie ekologickej logistiky a bezpečnej prepravy, pokojne sa nás opýtajte ohľadom výstelkového materiálu do balení. Jednoducho nás kontaktujte. Ešte viac nových nápadov na ekologickú prepravu nájdete v našich tipoch a trendoch k téme balenia.