Čerpadlá

V záujme osôb a životného prostredia je pri práci s nebezpečnými látkami nevyhnutná maximálna opatrnosť a obozretnosť. Platí to aj pre vyprázdňovanie, prelievanie a stáčanie kvapalín ako sú chemikálie, kyseliny alebo lúhy. Tu potrebujete profesionálov – napríklad naše špeciálne čerpadlá, ktoré sa postarajú o maximálnu bezpečnosť pri manipulácii s nebezpečnými kvapalinami.

V kategórii Čerpadlá Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Lutz, Jessberger, PRESSOL, CEMO, eurokraft basic.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 160

Čerpadlá – elektrické, pneumatické a manuálneAk chcete rýchlo a úplne vyprázdniť sud, tak ho prevrátite. Teda aspoň teoreticky. V praxi nie je táto metóda spravidla ani povolená, ani sa neodporúča. Ak je kvapalina v sude nebezpečná pre človeka a životné prostredie, sú lepšou alternatívou čerpadlá od kaiserkraft. Pomocou nich je prečerpávanie a stáčanie kanistrov, sudov alebo cisternových kontajnerov nielen bezpečné, ale aj pohodlné.Na čo sa používajú čerpadláNiektoré látky a zmesi predstavujú už aj v malých množstvách nebezpečenstvo pre okolie. Preto zákonodarca predpisuje uschovanie v nádobách vhodných na nebezpečné látky a zaistenie pomocou záchytných vaní. Aj na prečerpávanie a stáčanie sa vzťahujú prísne predpisy. Naše čerpadlá spĺňajú všetky aktuálne bezpečnostné štandardy a spoľahlivo zabránia úniku každej kvapky. Predpokladom je, že sa rozhodnete pre správne čerpadlo. Pritom vám radi pomôžeme.Takto nájdete správne čerpadloPri slove „čerpadlá'' myslíte na vyčerpávajúcu prácu? Tak na túto predstavu môžete rýchlo zabudnúť. Naše elektrické súpravy čerpadiel zapojíte a spustíte jediným stlačením tlačidla. A to ostatné už prebieha prakticky samé od seba. A pritom nemusíte ani dlho čakať. O to sa postarajú prečerpávané množstvá 80 litrov a viac za minútu. Je to skutočne také pohodlné, ako sa to dobre počúva.Dôležité je, aby bolo čerpadlo dimenzované na prečerpávanú kvapalinu. V našom internetovom obchode nájdete čerpadlá na:


  • chemikálie, kyseliny a lúhy

  • dieselové palivo a vykurovací olej

  • nízkoviskózne lúhy, hydroxid sodný, hydroxid draselný, čpavkovú vodu, kyselinu mravčiu, kyselinu octovú

  • nízkoviskózne oleje a naftu

  • kvapaliny na báze vody, mazivá a minerálne oleje


Pomocou funkcie filtrovania v našom internetovom obchode môžete obmedziť vaše vyhľadávanie. Platí to aj pre vyhotovenie čerpadla. Veď napokon musí byť vhodné pre danú nádobu.

Preto sa pri čerpadlách rozlišuje medzi
  • čerpadlami pre malé nádoby,

  • sudovými čerpadlami a

  • kontajnerovými čerpadlami.


Pre malé nádoby a na príležitostné používanie môžete siahnuť po manuálne ovládaných čerpadlách. Aj tie si môžete zakúpiť od kaiserkraft, takisto ako prietokomer na presné stáčanie. Ďalšie informácie o ručných čerpadlách si môžete prečítať v našom nákupnom poradcovi „Informácie k správnemu a bezpečnému stáčaniu ručnými čerpadlami''.Tieto vlastnosti sú ešte dôležitéAk ste našli čerpadlá, ktoré sú vhodné pre príslušnú nádobu a kvapalinu, ktorú obsahuje, nahliadnite do detailov, napr. hĺbka ponoru. Tá je vždy prispôsobená nádobe (malá nádoba, sud, kontajner) a mala by byť trocha väčšia ako samotná nádoba, ktorú chcete vyprázdniť. Okrem toho sa naše čerpadlá odlišujú vo výkone a prečerpávanom množstve. Ak chcete stáčať kvapaliny s vysokou hustotou a viskozitou, oplatí sa čerpadlo s vysokým výkonom.Nie ste si istý? Opýtajte sa. Radi vám poskytneme podporu pri vyhľadávaní perfektného čerpadla. To platí aj pre naše príslušenstvo na manipuláciu s nebezpečnými látkami, ako sú cisterny a kontajnery na bezpečné skladovanie, prepravné nádoby a príslušenstvo na manipuláciu so sudmi.