Káblové viazače, šnúry

Káblové viazače, šnúry a gumové pásky udržujú poriadok, šetria expedičný materiál a rýchlo a jednoducho zabezpečujú alebo zväzujú tovar. Prehliadnite si teraz náš sortiment alebo čítajte ďalej a získajte viac informácií!

Typ produktu
Dĺžka
Materiál

Káblové viazače a šnúry: žiadna šanca na zamotanie káblovKáblové viazače, šnúry a gumové pásky sú praktickými pomôckami proti neporiadku, problémom pri preprave alebo výzvam súvisiacim s odosielaním. Ušetria vás aj zdĺhavého rozmotávania káblov alebo večného hľadania drobných súčiastok. Niet pochýb: Káblové viazače, gumové krúžky a šnúry by ste mali mať vždy na sklade!Na čo sa používajú káblové viazače a šnúry?Na uzatváranie a označovanie často potrebujete len niekoľko pomocníkov: káblové viazače a šnúry zväzujú, uzatvárajú a triedia výrobky všetkého druhu – od vreca na odpadky až po vrecká na drobné súčiastky, napríklad aj s uzáverom vrecka. Tieto sú praktickou (a opakovane použiteľnou) alternatívou k lepiacim a baliacim páskam a možno na ne pripevniť nápisy, visačky a etikety.Káblové viazače a šnúry sa používajú aj pri montáži – napríklad na dočasné zahradenia alebo upevnenia. Gumová páska snáď nevyžaduje žiadne vysvetlenie. Je vždy poruke nielen v sklade alebo dielni, ale aj v kancelárii a administratíve, v domácnosti a pri voľnočasových aktivitách.Dajú sa káblové viazače opakovane použiť?Káblové viazače sú k dispozícii ako plastové spojovacie prvky s blokovacím systémom na jednorazové použitie, aj ako opakovane použiteľný variant:  1. Blokovací systém podľa normy DIN sa odporúča napríklad na zväzkovanie a zaistenie elektrických káblov alebo ponúka väčšiu bezpečnosť a poriadok pri preprave.

  2. Opakovane použiteľné káblové viazače sú šetrnejšie k životnému prostrediu, nesedia však tak pevne ako jednorazové verzie. Ideálne sa však hodia na zväzovanie elektrických káblov na domácich spotrebičoch a pod. alebo na uzatváranie vreciek akéhokoľvek druhu.


Ako upevniť káblový viazač?Prevlečte slučku cez očko a utiahnite – to je všetko, čo potrebujete vedieť o káblovom viazači. Pri jednorazových variantoch by ste však mali pred utiahnutím určiť, kde sa má káblový viazač nachádzať a aká dĺžka je vhodná. Čím dlhší je káblový viazač, tým lepšie a bezpečnejšie sa dá utiahnuť.Dôležité: Ak je to možné, neorezávajte konce príliš krátko, aby bolo zaručené pevné uchytenie.Na čo používam šnúry?Šnúry sa používajú na previazanie kartónov a balíkov. Šnúry vyrobené zo syntetických vlákien sú obzvlášť odolné proti roztrhnutiu a vydržia ťahovú silu až 100 kilogramov. Ľahké prírodné vlákna majú odolnosť do 20 kilogramov. Šnúry sú dokonalou kombináciou individuálnej dĺžky a flexibility použitia, aj keď musia byť dobre zviazané na uzol, aby dokonale plnili svoju úlohu.Rade vám poskytneme tipy, ako správne baliť. Všetko ostatné vám radi vysvetlíme osobne. Jednoducho nás kontaktujte.