Káblové viazače, šnúry

Káblové viazače, šnúry a gumové pásky udržujú poriadok, šetria expedičný materiál a rýchlo a jednoducho zabezpečujú alebo zväzujú tovar. Prehliadnite si teraz náš sortiment alebo čítajte ďalej a získajte viac informácií!

Vaše filtre
  Typ produktu
  Trvalá udržateľnosť
  Dĺžka
  Materiál
  Cena s DPH
  Cena bez DPH

  Káblové viazače a šnúry: žiadna šanca na zamotanie káblov  Káblové viazače, šnúry a gumové pásky sú praktickými pomôckami proti neporiadku, problémom pri preprave alebo výzvam súvisiacim s odosielaním. Ušetria vás aj zdĺhavého rozmotávania káblov alebo večného hľadania drobných súčiastok. Niet pochýb: Káblové viazače, gumové krúžky a šnúry by ste mali mať vždy na sklade!  Na čo sa používajú káblové viazače a šnúry?  Na uzatváranie a označovanie často potrebujete len niekoľko pomocníkov: káblové viazače a šnúry zväzujú, uzatvárajú a triedia výrobky všetkého druhu – od vreca na odpadky až po vrecká na drobné súčiastky, napríklad aj s uzáverom vrecka. Tieto sú praktickou (a opakovane použiteľnou) alternatívou k lepiacim a baliacim páskam a možno na ne pripevniť nápisy, visačky a etikety.  Káblové viazače a šnúry sa používajú aj pri montáži – napríklad na dočasné zahradenia alebo upevnenia. Gumová páska snáď nevyžaduje žiadne vysvetlenie. Je vždy poruke nielen v sklade alebo dielni, ale aj v kancelárii a administratíve, v domácnosti a pri voľnočasových aktivitách.  Dajú sa káblové viazače opakovane použiť?  Káblové viazače sú k dispozícii ako plastové spojovacie prvky s blokovacím systémom na jednorazové použitie, aj ako opakovane použiteľný variant:  1. Blokovací systém podľa normy DIN sa odporúča napríklad na zväzkovanie a zaistenie elektrických káblov alebo ponúka väčšiu bezpečnosť a poriadok pri preprave.

  2. Opakovane použiteľné káblové viazače sú šetrnejšie k životnému prostrediu, nesedia však tak pevne ako jednorazové verzie. Ideálne sa však hodia na zväzovanie elektrických káblov na domácich spotrebičoch a pod. alebo na uzatváranie vreciek akéhokoľvek druhu.


  Ako upevniť káblový viazač?  Prevlečte slučku cez očko a utiahnite – to je všetko, čo potrebujete vedieť o káblovom viazači. Pri jednorazových variantoch by ste však mali pred utiahnutím určiť, kde sa má káblový viazač nachádzať a aká dĺžka je vhodná. Čím dlhší je káblový viazač, tým lepšie a bezpečnejšie sa dá utiahnuť.  Dôležité: Ak je to možné, neorezávajte konce príliš krátko, aby bolo zaručené pevné uchytenie.  Na čo používam šnúry?  Šnúry sa používajú na previazanie kartónov a balíkov. Šnúry vyrobené zo syntetických vlákien sú obzvlášť odolné proti roztrhnutiu a vydržia ťahovú silu až 100 kilogramov. Ľahké prírodné vlákna majú odolnosť do 20 kilogramov. Šnúry sú dokonalou kombináciou individuálnej dĺžky a flexibility použitia, aj keď musia byť dobre zviazané na uzol, aby dokonale plnili svoju úlohu.  Rade vám poskytneme tipy, ako správne baliť. Všetko ostatné vám radi vysvetlíme osobne. Jednoducho nás kontaktujte.