Systémové pracoviská

Je samozrejmé, že každé pracovisko navrhujete so systémom – inak by ste nemohli nič vyrábať, opravovať ani vytvárať. Systémové pracoviská však myslia ešte o krok ďalej. Konkrétne na váš budúci úspech!

V kategórii Systémové pracoviská Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Treston, RAU, eurokraft basic, eurokraft pro, LISTA.

Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 27

Systémové pracoviská pre priemyselný a prevádzkový sektor: Vitajte vo vašej práci snov!Život nie je koncertom na želanie – dobrým pracoviskom však byť môže. Systémové pracoviská ponúkajú maximálnu prispôsobivosť a individualizáciu. Vyberte si dielenské stoly a pracovné stoly zodpovedajúce vašim požiadavkám a vytvorte si z každého pracovného dňa deň vo vašej práci snov. Nejde však len o sny, ale aj o zdravie: ergonomické pracovisko znamená, že pracovisko sa optimálne prispôsobuje potrebám zamestnancov a že nedochádza k ohrozeniu ich zdravia (napr. v dôsledku zlého držania tela alebo zlého osvetlenia) ani vtedy, keď sa činnosti vykonávajú dlhší čas a sú monotónne.
Čím sa systémové pracovisko líši od jednoduchého pracovného stola?Systémové pracoviská sú prispôsobiteľné dielenské a pracovné stoly, ktoré môžete ľahko rozšíriť, zmeniť ich účel, usporiadať alebo optimalizovať. To je možné napríklad pomocou otočných ramien, úložných boxov, odkladacích políc alebo perforovaných stien. Všetky potrebné materiály sú tak v zornom poli používateľa a v jeho dosahu. Ďalšími doplnkami sú svietidlá pre pracoviská na optimálne osvetlenie pracovnej plochy.Štíhle pracovné stoly s prestavením výšky, stolové vozíky alebo modulárne základné stoly je možné jediným pohybom ruky navzájom spojiť a vytvoriť tak dielňu alebo výrobné pracovisko, na ktorom môžete pracovať rýchlejšie a ergonomickejšie.Ak sa zmení výrobok alebo proces, môžete tieto systémové pracoviská okamžite optimalizovať na nové procesy bez dlhých prestojov. Vďaka tomu sú systémové pracoviská odpoveďou vo forme nábytku na dynamiku, zmeny a digitalizáciu, ktoré definujú priemysel a remeselný sektor.Ponúkame systémové pracoviská pre priemysel od rôznych výrobcov, montáž systémových pracovísk je jednoduchá a rýchla.
Čo majú systémové pracoviská poskytovať? Správna pracovná výška je rozhodujúca!Okrem flexibility procesov je pre systémové pracoviská rozhodujúce aj zdravie zamestnancov. Možnosť prestavenia výšky sa stala jedným z najdôležitejších aspektov pri výrobe nábytku – či už ide o pracovné stoly, pracovné stoličky alebo dokonca prepravné zariadenia a vozíky. Hlavné motto výberu: Zamestnanec by mal byť schopný vykonávať každú činnosť v zdravej, ergonomickej polohe.Správna pracovná výška je zvyčajne vo výške lakťov alebo o niečo nižšie. Príliš vysoko položený stôl často spôsobuje bolesť v oblasti šije a ramien. Príliš nízko nastavený stôl spôsobuje bolesti chrbta. Elektricky výškovo prestaviteľné pracovné stoly umožňujú rýchle a jednoduché prispôsobenie pracovnej výšky rôznym úlohám a rôznym používateľom.Toto krédo pre zdravie zamestnancov nie je samoúčelné: ergonomické výrobné a pracovné miesta znižujú práceneschopnosť a náklady na zdravotnú starostlivosť, zvyšujú produktivitu a zabezpečujú vyššiu efektivitu.
Protiúnavové rohože pre pracoviská v stojiDlhodobá práca v stoji nadmerne zaťažuje chrbát a spôsobuje únavu – znižuje sa koncentrácia a výsledkom je vyššia chybovosť. Naše protiúnavové rohože sú riešením. Znižujú tlak na chodidlá, kĺby a chrbticu a pomáhajú zlepšovať krvný obeh. Sú vhodné na pracoviská, kde sa nepoužíva pracovná otočná stolička. Ponúkame aj vhodné riešenia pre ESD pracoviská !
Kde sú v priemyselnom sektore a podnikovej sfére potrebné systémové pracoviská?Naše vysokokvalitné systémové pracoviská sa používajú v celom podniku – v podstate všade tam, kde je potrebné jedným pohybom ruky vykonať viac ako jednu úlohu. Preto naše pracovné stoly fungujú ako:  1. Dielenský stôl

  2. Baliaci stôl a vychystávacia stanica

  3. Okamžité laboratórium na priamu kontrolu kvality

  4. Výrobná linka

  5. Jednotlivé pracovisko alebo montážna linkaSystémové pracoviská ako pracoviská ESDPotrebujete ochrániť cenné komponenty pred nebezpečenstvom elektrostatického náboja? Potom by ste sa nemali zaobísť bez pracoviska ESD. Ponúkame jednoduché stoly s objemovo vodivými pracovnými doskami až po kompletné systémy, kde sú všetky oceľové časti potiahnuté polovodivým lakom a používajú sa ďalšie uzemňovacie zariadenia, ako sú uzemňovacie káble, náramky atď.
Ako realizovať jednotlivé riešenia so systémovými pracoviskami?Naša najlepšia rada znie: všetko, čo nie je pracovný stôl, by malo byť namontované na kolieskach. Pojazdné kontajnery, zásuvkové vozíky, pracovné stoličky a pod. sú jednoducho súčasťou systémových pracovísk. Flexibilitu zvyšuje aj príslušenstvo, ako sú otočné ramená pre držiaky tabletov a monitorov.Na najdôležitejšie otázky týkajúce sa obstarávania odpovedajú vaše súčasné prevádzkové a výrobné procesy, ako aj zamestnanci, ktorí ich vykonávajú. Nezabudnite sa opýtať na potreby a želania a vykonať podrobnú analýzu súčasného stavu výroby alebo finalizácie. Tieto pozorovania vám ukážu, ako optimalizovať procesy, kde sa veci zasekávajú a kde je lepšie do systému nesiahať.Vo všeobecnosti by ste mali všetky neohybné, staré a neergonomické pracovné stanice postupne nahradiť modernými systémovými pracoviskami. Aj keď sa počiatočná investícia zdá byť vysoká, táto zmena sa v strednodobom a dlhodobom horizonte o to viac vráti. Radi vám to vypočítame osobne – stačí nás kontaktovať!