ESD prepravné zariadenia a vozíky

Všetko bezpečne v ESD oblasti Výborne! Ale ako to vyzerá s vaším prepravným zariadením pri téme výbojov napätia? ESD prepravné zariadenia a vozíky vyriešia problém.

V kategórii ESD prepravné zariadenia a vozíky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft pro, Kongamek, HelgeNyberg, RAU, Treston.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 27

ESD prepravné zariadenia a ESD prepravné boxy – EPA na cestyNa dokonale vybavenom ESD pracovisku máte problém s výbojmi pod kontrolou. Ale čo ak sa vaše elektronické komponenty v prevádzke musia presúvať? Potom prichádzajú na rad ESD prepravné zariadenia a vozíky. Fungujú ako mobilné elektrostaticky chránené oblasti – a riešia mnohé problémy s prepravou.
Čím sa vyznačuje ESD vozík?Rovnako ako ESD pracovisko vybavené v súlade s predpismi, aj ESD pojazdné vozíky sú disipatívne v celom rozsahu a zabezpečujú, aby sa počas prepravy v dôsledku valivého trenia nemohlo vytvoriť napätie a samovoľne sa vybiť na citlivom komponente.Jedným z najdôležitejších prvkov pre túto použiteľnosť je vodivá povrchová úprava na oceľových konštrukciách vhodných pre priemysel. Odkladacie plochy sú buď vybavené vodivou povrchovou úpravou alebo sú vyrobené z vodivého materiálu. Na presúvanie majú ESD laboratórne vozíky vždy ESD kolesá a kolieska, ktoré odvádzajú trecie napätie vznikajúce pri valivom pohybe.
Na aké využitie sa odporúčajú ESD prepravné zariadenia?ESD pojazdné kontajnery a všetky ostatné ESD dopravné vozíky chránia prepravovaný tovar na jeho ceste od a k EPA zo všetkých strán. Pritom sa zameriavajú hlavne na tri typické veličiny rozhodujúce pre elektrostatické výboje, a to sú: človek, kovové vodiče a neuzemnené procesné zariadenia.Je to dôležité nielen v priemysle polovodičov alebo medicínskej technike. Citlivá elektronika sa v súčasnosti vyskytuje takmer v každom odvetví. Ak keď váš podnik nemusí mať vyhradený EPA priestor, sú ESD vozíky dobrým nápadom na zaobstaranie.Keďže naša ponuka vyhotovení je tu takmer rovnako veľká ako pri bežných prepravných zariadeniach a vozíkoch, môžete ESD schopnosť v každom prípade považovať za výrazné plus, ktoré sa vo vašom podniku rýchlo vyplatí.
Na čo je potrebné ešte dbať pri používaní ESD dopravných vozíkov?Aby bola zaručená podľa možnosti čo najrozsiahlejšia ESD ochrana, nielenže prepravujte príslušné tovary na ESD vozíku, ale ich aj zabaľte do ESD skladovacích prepraviek. Tým minimalizujete aj nebezpečenstvo, že sa tovarov počas cesty z neopatrnosti dotknú neuzemnení zamestnanci. Manipuláciu s týmito tovarmi by ste mali prenechať výlučne personálu v príslušnom ESD pracovnom odeve, ktorý navyše absolvoval potrebné školenie. Až keď sa napríklad elektronický konštrukčný diel vydá perfektne zabalený na cestu k zákazníkovi, končí sa vaša ESD povinnosť.Všetko v poriadku s ESD? Radšej sa pozrite do nášho ESD produktového poradcu: Ochrana pred nebezpečnými výbojmi.