Valčekové dráhy

Voľná valčeková dráha: pre rýchle výrobné procesy, cielené skladovanie a prepravu bez námahy. Doplňte alebo prestavajte svoju dopravnú techniku a ušetrite čas a energiu.

V kategórii Valčekové dráhy Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Gura.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Dĺžka
Relevantné
Počet výrobkov: 64

Valčekové dráhy: S gravitačnou silou flexibilne do cieľaV každom sklade a v každej výrobnej prevádzke potrebujete obzvlášť rýchlu, flexibilnú a efektívnu dopravnú logistiku. K tomu spravidla nie je potrebné nič viac ako gravitačná sila a fyzikálne zákony. Pretože kontinuálne dopravníky, ako sú valčekové dráhy, si vystačia bez motora a uľahčia vašim zamestnancom prácu nielen pri nakladaní a vykladaní. Výber u kaiserkraft vám zjednoduší zostavenie optimálneho dopravného riešenia pre váš podnik.Aké výhody majú valčekové dráhy?Najefektívnejšie sú valčekové dráhy, keď sa v prevádzke používajú výlučne s gravitačnou silou pri spáde v rozsahu dva až päť percent. Pretože vtedy sa optimálne prejavia ich výhody:


  • Nehlučná preprava tovarov bez dodatočných energetických nákladov

  • Individuálna rýchlosť dopravovania a napriek tomu kontinuálny tok materiálu

  • Prepravné zariadenia s možnosťou flexibilnej výmeny

  • Flexibilná inštalácia a vyrovnanie – napríklad pre jednoduché nakladanie dopravníkov

  • Nízka náročnosť na údržbu vďaka chýbajúcej motorizácii a nákladovo výhodná výmena jednotlivých koliesok alebo modulových prvkov


Z týchto dôvodov využívajú mnohé podniky s výskytom príslušných materiálov ako dopravnú techniku výlučne valčekové dráhy. Ak musia vaše tovary prekonať väčšie dráhy alebo ak potrebujete pri preprave podporu motorov, môžete valčekové dráhy integrovať aj do viacdimenzionálneho systému pozostávajúceho z pásových dopravníkov, valčekových dráh a spol.V takýchto prípadoch vyhrávajú riešenia s gravitačnou silou všade tam, kde vaši zamestnanci potrebujú mať prístup k prepravovanému tovaru – napríklad kvôli vykládke alebo nakládke, pre prípravu na expedíciu alebo z dôvodu inej manipulácie.Ako nájdem vhodné valčekové dráhy?V centre pozornosti pri výbere sú rozmery a vlastnosť vašich bežných prepravovaných materiálov – to platí mimochodom aj pre kladičkové dráhy a guľkové stoly.Najväčší vplyv majú zásadne hmotnosť a rozmery. Hmotnosť rozhoduje o tom, či chcete staviť na ľahké valčekové dráhy z hliníka alebo na oceľové varianty s vyššou nosnosťou. Určuje aj to, aký priemer musia mať kolieska, aby bolo možné previesť hmotnosť tovaru na plynulý a razantný točivý pohyb.S rozmermi dopravovaného tovaru konkretizujete potrebnú šírku pásu a vzdialenosť osí. Železné pravidlo pre kontinuálne dopravníky znie: V každom bode dráhy musí mať spodok prepravovaného tovaru kontakt minimálne s tromi kolieskami. Preto tu pri výpočte vychádzajte z najmenšieho prepravovaného materiálu. Pri šírke pásu vychádzajte z najväčšieho dopravovaného materiálu a ponechajte trochu miesta vľavo a v pravo.Samozrejme rozdiel spočíva aj v tom, či chcete posúvať robustné balíky alebo citlivejšie tovary. Preto si môžete u kaiserkraft na vyžiadanie objednať aj špeciálne povrchové vlastnosti koliesok. Kontaktujte nás napríklad kvôli kolieskam s PVC poťahom, ktoré sú najlepším riešením pri obzvlášť citlivých tovaroch alebo náročnom pracovnom prostredí.Ako zistím moju potrebu valčekových dráh?Našu dopravnú techniku ponúkame v modulárnej forme. Takto máte k dispozícii najväčšiu možnú flexibilitu a môžete individuálne stanoviť potrebu rovných dielov, kriviek a priechodov. Rovné prvky tvoria pritom základ dopravných pásov, a tým aj stanovenie vašej potreby.Tu by ste mali uvažovať nielen v počte metrov, ale mali by ste zakalkulovať aj parametre, ako je potrebná voľná plocha vľavo a vpravo na páse alebo miesto pre uzlové a rozvádzacie body k iným prvkom a oblastiam dopravnej techniky.Naši zamestnanci vám pri výbere radi pomôžu a poradia pri optimálnej zostave prvkov z nášho sortimentu. Kontaktovať nás môžete aj ohľadne špeciálnych vyhotovení, krivkových prvkov alebo priechodov v prípade tých valčekových dráh, ktoré štandardne dodávame len v rovnom vyhotovení.