Absorpčné tkaniny

Absorpčné tkaniny sú neuveriteľne savé, neuveriteľne odolné a predovšetkým vhodné aj na látky, kde by obyčajná tkanina nemala šancu. Objednajte si teraz absorpčné tkaniny na oleje a produkty na manažment únikov v rôznych klasifikáciách do interiéru a exteriéru alebo si prečítajte podrobnejšie informácie v texte.

V kategórii Absorpčné tkaniny Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: PIG, NOTRAX.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 96

Absorpčná tkanina: pre opatrnosť, predvídavosť a núdzové situáciePrvé pravidlo v manažmente únikov je: Vždy vychádzajte z predpokladu, že sa niečo môže pokaziť. Druhé pravidlo znie: Je síce lepšie byť opatrný, ako neskôr ľutovať, avšak aj v núdzovej situácii sa dá všetko vyriešiť. Ak pritom ide o nebezpečné kvapaliny, vo všetkých troch prípadoch sa používa absorpčná tkanina.Čo je absorpčná tkanina?Spolu s absorpčnými granulátmi, ako aj nasiakavými hadicami a nasiakavými vankúšmi patria absorpčné tkaniny v manažmente únikov k nevyhnutným absorpčným prostriedkom. Zatiaľ čo granuláty sa používajú v núdzových situáciách, absorpčné tkaninytiež dôležitou súčasťou každodennej manipulácie s nebezpečnými látkami.Utierky s nepriepustnou fóliou a bez nej sa napríklad preventívne umiestňujú pod stroje alebo sú súčasťou základného vybavenia pri výmene oleja na firemných vozidlách. Okrem toho sa robustné vyhotovenia s viacerými vrstvami a nepriepustnou fóliou môžu používať ako cestná rohožka v kritických oblastiach. V havarijnej situácii sa absorpčné tkaniny na oleje používajú nielen na súši, ale aj na vode.Ktoré absorpčné tkaniny sú k dispozícii?Absorpčné tkaniny sa rozlišujú podľa druhu absorbovanej kvapaliny, ako aj podľa stupňa ich namáhania a vlastností, ktoré sa na to vyžadujú. Na jednoduché rozlíšenie sú tkaniny na núdzové situácie farebne kódované: • Absorpčné tkaniny HazMat na žieravé, korozívne a agresívne kvapaliny v ružovej farbe

 • Univerzálne absorpčné tkaniny na všetko od chladiacich kvapalín až po slabé chemikálie v šedej farbe

 • Absorpčné tkaniny na oleje na použitie s benzínom, naftou atď. a na vodných plochách v modrej alebo bielej farbe

 • Absorpčné tkaniny na chemikálie na kyseliny, zásady, alkoholy a agresívne médiá v žltej farbe


Kvality materiálov sa pohybujú od 1-vrstvových absorpčných tkanín na jednorazové použitie pri skôr bezproblémových únikoch až po 8-vrstvové vyhotovenia Heavy-Weight pre núdzové situácie HazMat.


3-vrstvové Pro vyhotovenia s fóliou alebo bez nej sú vhodné na nepretržité používanie pod strojmi, na chodníkoch alebo ako podložka na dielenskom stole.Okrem toho si môžete vybrať, či si chcete objednať nasiakavé utierky v praktických prírezoch alebo ako absorpčnú tkaninu na kotúči. Kotúče netkanej textílie sú ideálne na väčšie plochy, prírezy na každodennú (ručnú) prácu.Aké výhody majú absorpčné tkaniny v porovnaní s inými absorpčnými prostriedkami? • Majú vysokú absorpčnú schopnosť a dokážu rýchlo viazať kvapalinu.

 • Dajú sa jednoducho a lacno zlikvidovať.

 • Zásoba sa dá dobre kalkulovať podľa spotreby.

 • V havarijnej situácii s nimi dokážu účinne a bezpečne manipulovať aj začiatočníci.

 • Sú vhodné na vodné plochy – najmä ako absorpčné tkaniny, ktoré zachytávajú len oleje (nie vodu).


Aké nevýhody majú absorpčné tkaniny v porovnaní s inými absorpčnými prostriedkami? • Na nerovných alebo poréznych podlahách nie sú také účinné ako granuláty.

 • Nie sú také bezpečné a nemajú takú kapacitu ako havarijné vane.


Radi vám osobne vysvetlíme, prečo sú absorpčné tkaniny dôležitou súčasťou havarijných súprav pre prípady únikov vo vašom podniku, a poradíme vám s výberom na každodenné použitie. Jednoducho nás kontaktujte!