Dopravné zrkadlá, bezpečnostné zrkadlá

Väčší prehľad, väčšia bezpečnosť: Dopravné zrkadlá a bezpečnostné zrkadlá poskytujú lepšiu viditeľnosť na dopravných cestách, v areáli závodu a v továrenskej hale. Takto môžu predchádzať nehodám. Objavte dopravné a bezpečnostné zrkadlá v rôznych vyhotoveniach na kaiserkraft – od vypuklých (konvexných) zrkadiel cez panoramatické zrkadlá až po priemyselné zrkadlá.

V kategórii Dopravné zrkadlá, bezpečnostné zrkadlá Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Vialux, eurokraft pro.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 44

Dopravné zrkadlá – pre väčšiu bezpečnosť na dopravných trasáchNa ťažko viditeľných výjazdoch alebo na neprehľadných prevádzkových plochách často nie je možné na prvý pohľad zistiť, či je cesta voľná. Riešenie: dopravné zrkadlá môžu zlepšiť viditeľnosť tým, že zobrazujú nebezpečné miesta.Dopravné zrkadlá spoznáte podľa typického červeno-bieleho bezpečnostného označenia, tzv. „hrany zachytávajúcej pohľad''. Má to dvojakú funkciu: priťahuje to pozornosť a dáva to jasne najavo, že ide o zrkadlo, ktoré zobrazuje okolie skresleným spôsobom. Toto zobrazenie sa líši v závislosti od výrobku:  • V závislosti od veľkosti a tvaru dopravných zrkadiel sa zobrazuje rôzne veľká oblasť zobrazenia. Preto pred výberom zvážte, aká veľká je zobrazovaná oblasť. Náš tip: Vyberte si čo najväčšie zrkadlo, aby ste lepšie videli.


  • Správny montážny bod a nastavenie dopravného zrkadla závisí od pozorovacej vzdialenosti (v závislosti od veľkosti a tvaru). Ak je pozorovací bod vyššie, v zrkadle vždy niečo vidíte, ale optické zobrazenie je menšie.


Dopravné zrkadlá optimalizované na univerzálne použitie v interiéri aj exteriéri sú vyrobené z nárazuvzdorného nerozbitného akrylového skla, ušľachtilej ocele alebo bezpečnostného skla Sekurit a sú zabezpečené proti sile orkánu (certifikované na zaťaženie vetrom) pomocou špeciálneho držiaka. Termoaktívne materiály chránia pred zahmlievaním a námrazou v zime.Aké predpisy platia pre používanie dopravných a bezpečnostných zrkadiel?V technických predpisoch pre pracoviská (ASR) sa uvádza, že bezpečnostné a pozorovacie zrkadlá sú súčasťou vybavenia bezpečných dopravných ciest – najmä na križovatkách a zúžených trasách, ktoré sú ťažko viditeľné. Napriek tomu ASR tiež jasne hovorí: samotné bezpečnostné zrkadlá nestačia. Na upozornenie na nebezpečenstvo a potenciál nehody v danej oblasti sú vždy potrebné dodatočné zahradenia a značenia.Ďalšie bezpečnostné zrkadlá v sortimente od kaiserkraftOkrem dopravných alebo cestných zrkadiel nájdete na stránke kaiserkraft mnoho ďalších modelov, ktoré zvyšujú viditeľnosť v najrôznejších situáciách a oblastiach:  • Malé kontrolné zrkadlá s malým zakrivením pre lepší prehľad na dopravných pásoch, strojoch alebo priepustoch

  • Zrkadlá so zväčšovacím efektom na kontrolu výrobných liniek

  • Panoramatické zrkadlá určené na stropnú alebo nástennú montáž pre panoramatický výhľad v rozsahu do 360 stupňov

  • Širokouhlé a vypuklé zrkadlá na nedeformované ostré zobrazenie v rôznych pracovných oblastiach

  • Univerzálne zrkadlá s miernym zakrivením ideálne pre veľké plochy


Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Držiaky nástrojov | Boxy na náradie | Kotúčové rezačky | Zberače odpadu a popolníky Justrite | Stojany na bicykel EUROKRAFT