Značka
Typ produktu
Hmotnosť

Dopravné zrkadlá, bezpečnostné zrkadlá

Zrkadielko, zrkadielko, povedz že mi … dnes nie je dôležitá otázka, kto je najkrajší, ale ktoré je to správne. Pretože pri umiestnení na správne miesto sa naše dopravné zrkadlá postarajú o lepší prehľad a vyššiu bezpečnosť. V areáli závodu alebo v hale prevádzky, na dopravných komunikáciách, vjazdoch alebo podjazdoch pod železničnými koľajnicami či cestami.

V kategórii Dopravné zrkadlá, bezpečnostné zrkadlá Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: EUROKRAFTpro.

Najpredávanejšie
Počet výrobkov: 41
Zobrazenie:

Dopravné zrkadlá a bezpečnostné zrkadlá: Vidím niečo, čo aj ty vidíšČi máte voľnú dráhu, alebo či hrozí zrážka, to na ťažko prehľadných výjazdoch alebo priestoroch v prevádzke s nepretržitým pohybom nie je vždy zreteľne rozpoznateľné. Teda aspoň dovtedy, pokým nevstúpia do hry dopravné zrkadlá, ktoré z hazardnej hry robia jednoznačnú záležitosť – a to nielen na vonkajších priestranstvách.Existujú predpisy na používanie dopravných zrkadiel?Zdá sa, že zákonodarca nemá jednoznačný názor, keď ide o používanie zrkadiel v prevádzke (a mimo nej). Je zaujímavé, že zrkadlá nepatria k dopravným značkám, ktoré sú podchytené v pravidlách cestnej premávky. Rakúsko je v tomto výnimkou. Tento bod by mohol byť v prípade škody dôležitý najneskôr pri rokovaní s poisťovňou.Na druhej strane sa v technických pravidlách pre pracoviská, ktoré konkretizujú nemecké nariadenie týkajúce sa pracovísk, konštatuje, že zrkadlá jednoznačne patria k vybaveniu bezpečných dopravných ciest – a ťažko prehľadné križovatky alebo vyústenia uličiek sú tu extra spomenuté.Každopádne aj technické pravidlá objasňujú: samotné bezpečnostné zrkadlá nestačia. Dodatočné zahradenia a označenia sú vždy potrebné na to, aby sa upozornilo na potenciál nebezpečenstva a úrazu v príslušnej oblasti.Aké dopravné zrkadlá existujú?Principiálne rozpoznáte príslušné dopravné zrkadlá u KAISER+KRAFT najprv podľa typického červeno-bieleho bezpečnostného označenia, tzv. „pútača pohľadov''. Jeho funkcia je dvojaká: vzbudzuje pozornosť a zabezpečuje, aby si pozorovateľ uvedomil zrkadlo – a tým aj miesto nebezpečenstva. Okrem toho toto označenie znamená, že v tomto prípade ide o zrkadlo, ktoré zobrazuje prostredie špeciálnym spôsobom. Toto zobrazenie sa líši v závislosti od produktu:  • Rôzne veľkosti a tvary poskytujú rôzne veľký rozsah zobrazenia. Takto môžu riadiť, na čo má bezpečnostné zrkadlo upriamiť pozornosť, resp. ktorá oblasť vyžaduje zvýšenú pozornosť. Pritom platí, že si treba zvoliť podľa možnosti čo najväčšie zrkadlo, pretože väčšie zrkadlo podporuje optické zobrazenie a vizuálne vnímanie.


  • Rôzne pozorovacie vzdialenosti (v priamej relácii k veľkosti a tvaru) určujú montážny bod a nasmerovanie dopravného zrkadla. Tieto údaje sú orientačnými hodnotami. Keď Váš pozorovací bod presahuje tieto údaje, môžete v zrkadle síce vždy niečo vidieť, optické zobrazenie je však menšie.


Dopravné zrkadlá, ktoré sú optimalizované na univerzálne použitie vo vnútorných aj vonkajších priestoroch, sú okrem toho vyrobené z nerozbitného materiálu odolného proti nárazu a sú, vďaka špeciálnemu držiaku, zaistené proti sile vetra sily orkánu (certifikované na zaťaženie vetrom).Ktoré zrkadlá sú vhodné v zime?Bežné sklo zrkadla by nemalo žiadnu šancu proti nízkym teplotám alebo veľkým teplotným výkyvom. To je dôvod, prečo by bolo nevhodné pre naše bezpečnostné a dopravné zrkadlá. Zrkadlá s nerozbitným akrylovým sklom, ušľachtilou oceľou alebo z bezpečnostného skla Sekurit vám poslúžia oveľa lepšie. Toto samotné síce nechráni pred zarosením alebo namŕzaním, avšak aj napriek tomu mnohé z našich zrkadiel vyzreli na tieto problémy. Buď majú v sebe termoaktívne materiály alebo môžu byť dokonca vyhrievané. Ktorý model je najlepším rozhodnutím pre vašu prevádzku, to vám radi vysvetlíme aj osobne cez telefón.

Aké bezpečnostné zrkadlá existujú?Samotnými dopravnými zrkadlami naša ponuka zrkadiel u KAISER+KRAFT ešte ani zďaleka nekončí. Nájdete tu aj mnohé modely, ktoré zvyšujú bezpečnosť v najrôznejších situáciach a oblastiach:  • Malé kontrolné zrkadlá s malým zakrivením pre lepší prehľad na dopravných pásoch, strojoch alebo priepustoch

  • Zrkadlá so zväčšovacím efektom na kontrolu výrobných liniek

  • Panoramatické zrkadlá určené na stropnú alebo nástennú montáž pre panoramatický výhľad v rozsahu do 360 stupňov

  • Širokouhlé zrkadlá na nedeformované ostré zobrazenie v rôznych pracovných oblastiach

  • Univerzálne zrkadlá s miernym zakrivením ideálne pre veľké plochy