Nástrčné kľúče

Či na utiahnutie alebo uvoľnenie, čapové kľúče a nástrčné orechy sú silnou kombináciou. Aby z nej vaši zamestnanci mohli profitovať v plnej miere, ponúkame vám veľký výber nástrčných orechov, od šesťhranu až po TORX®.

V kategórii Nástrčné kľúče Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: KS Tools, VIGOR.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Dĺžka

Nástrčné orechy – nasadiť a hor sa do práceNespokojnosť so súčasným stavom často vedie k prelomovým vynálezom. Najlepším príkladom toho sú americký inžinier Joseph Johnson a jeho kolega William Seidemann. Naštvaní kvôli mnohým rôznym kľúčom, ktoré vyžadoval automobilový priemysel, vyvinuli v roku 1920 skrátka nástrčný orech. Ešte aj dnes sme im za to vďační.Jednoduchý princíp, silný účinokVšetky dobré veci sú tri, začínajúc pri výhodách nástrčných orechov:  • Sú schopné uvoľniť skrutky a matice na ťažko prístupných miestach.

  • Nástrčné orechy s hrotom stačí nasadiť iba raz. To chráni skrutku.

  • Na rozdiel od akumulátorového kľúča pri nástrčnom kľúči nedochádza k prekrúteniu.


V skutočnosti existuje ešte štvrtá výhoda: Rovnako ako mnoho klasických nástrojov, ani nástrčné kľúče nemajú žiadne zbytočnosti. Všetko, čo je potrebné, je správny nástrčný orech a prípadne predĺženie nástrčného orecha. Pracovné rukavice zabránia, aby skrutky nechali stopy na rukách.Tipy pre výber veľkostiVeľkosť nástrčných orechov v palcoch je údajom o tom, k akým nástrčným kľúčom je orech vhodný. A na aké práce sa hodí:  • 1/4'' je vhodná predovšetkým na menšie opravy a veľmi ťažko prístupné miesta.

  • 1/2'' je, naopak, nástrčný orech na výmenu pneumatík a mnohé práce na veľkých strojoch.

  • Ideálne by bolo niečo medzi tým? Zvoľte si 3/8''.


Keď ste si vyjasnili veľkosť v palcoch, musíte sa rozhodnúť už len pre vyhotovenie. U kaiserkraft nájdete nielen vnútorný šesťhran, ale aj TORX®, 5-hviezdičkový profil, dvanásťhran a mnohé ďalšie. Všetko v rôznych rozmeroch, jednotlivo alebo v praktických súpravách. Zostáva už iba venovať pozornosť popisu produktu, ak chcete použiť rázový skrutkovač. Tu je uvedené, či je nástrčný orech vhodný na ručnú prevádzku alebo na strojové ovládanie.Keď ste už pritom: Prezrite si ešte náš veľký výber ďalšieho ručného náradia. Od klieští až po zahnuté čapové kľúče. U nás nájdete vozíky na náradie, dielenské pulty a dielenské stoly, vďaka ktorým budete mať náradie a príslušenstvo vždy po ruke. Nezabudnite na skrutkové kľúče a bity, ako aj súpravy náradia pre všetkých, ktorí svoje náradie kupujú najradšej v balíku. Máte ešte otázky? Tak sa nás spýtajte.