Pracovné vesty

Pre lepšiu a rýchlejšiu viditeľnosť v prevádzke, sklade alebo výrobe: Certifikované pracovné vesty a výstražné vesty sú najvyššou prioritou bezpečnosti. Objednajte si bezpečnostné vybavenie teraz – či už ide o výstražné ochranné vesty, pracovné vesty, vesty s tepelnou ochranou alebo opasky a jednorazové zástery pre mužov a ženy. Nájdete tu aj zákonom požadované výstražné ochranné vesty, ktoré musíte mať vo svojom osobnom aute alebo v komerčne využívaných vozidlách. Informujte sa teraz!

Vaše filtre
Typ produktu
Veľkosť
Cena s DPH
35
35
206
206
-

Pracovné vesty: ochrana na navlečenieSú povinné pre vodičov, v súčasnosti sú štandardom pre cyklistov a samozrejmosťou pre profesionálov v priemysle pod holým nebom a v nebezpečných prostrediach: výstražné vesty patria k základnému vybaveniu v oblasti osobnej a profesionálnej bezpečnosti práce.Aké pracovné vesty sú v ponuke?V našej ponuke pracovných viest kombinujeme rôzne formy ochranných a pracovných odevov bez rukávov, ktoré si môžete navliecť. V závislosti od oblasti použitia a predpisov pre vaše pracovisko si môžete vybrať: • Zástery s náprsenkou zodpovedajú nariadeniu o OOPP 2016/425 a DIN EN ISO 11612

 • Výstražné ochranné vesty v oranžovej farbe podľa normy EN ISO 20471:2013+A1:2016

 • Podporné popruhy na chrbát s trakmi na odľahčenie trupu

 • PVC a jednorazové zástery na použitie v potravinárskom priemysle a gastronómii


Na čo je potrebné dbať pri výstražných ochranných vestách?Od roku 2014 majú vodiči v Nemecku povinnosť nosiť v cestnej premávke výstražnú vestu. Rovnaké predpisy platia v mnohých európskych krajinách. V súlade s tým musí byť v každom vozidle výstražná vestu v oranžovej, červeno-oranžovej alebo žltej farbe.Reflexné pruhy robia z pracovných viest pre ženy a pracovných viest pre mužov výstražný odev s vysokou viditeľnosťou podľa normy EN 20471. Keďže kryjú len trup, patria do triedy OOPP 2 a pokrývajú stredné riziká. Táto trieda sa okrem iného vzťahuje na: • Práce vonku, na železnici alebo na ceste

 • Práca pri zlom osvetlení a/alebo v zlých poveternostných podmienkach

 • Tranzit po vonkajších zariadeniach alebo v areáli závodu

 • Manipulácia so zdvíhacími mechanizmami a zdvíhacími zariadeniami

 • Staveniská

 • Vodohospodárske stavby


Základom pre výber pracovných viest je hodnotenie rizík v podniku. Tu sú zahrnuté aj také detaily, ako je držanie tela pri práci alebo možné zakrytie reflexného odevu pri manipulácii s pracovnými pomôckami.Pozor: Ak hľadáte osobné ochranné prostriedky pre najvyššiu bezpečnosť (trieda 3), musíte si vybrať dlhé rukávy a nohavice – a teda výstražné pracovné bundy a reflexné pracovné nohavice.Na čo sa treba zamerať pri zásterách s náprsenkou?

 1. Opakovane použiteľné a jednorazové zástery vyrobené z PVC, vinylu a iných plastov sú ochranným štítom proti striekajúcim chemikáliám, umývacej vode alebo iným tekutinám. Je nevyhnutné prispôsobiť odolnosť proti médiám pracovisku a jeho požiadavkám.

 2. Zástery na ochranu pred teplom musia byť odolné voči sálavému teplu a musia spĺňať požiadavky nariadenia 2016/425 o osobných ochranných pracovných prostriedkoch a normy EN ISO 11612. Vždy sa musia kombinovať s ďalšími výrobkami na ochranu pred teplom, ako sú pracovné rukavice na ochranu pred teplom a bundy na ochranu pred teplom.


Pri všetkých ochranných a pracovných odevoch, aj bez oficiálnych predpisov, je lepšie predvídať ako neskôr ľutovať. Preto sa informujte o našom sortimente osobných ochranných pracovných prostriedkov a v prípade akýchkoľvek otázok nás jednoducho kontaktujte.