Otočné kolieska, pevné kolieska

Praktické a nevyhnutné pre mnohé prepravné zariadenia: otočné a pevné kolieska sú nevyhnutnou súčasťou prevádzkovej logistiky. Je dobré si ich hneď kúpiť do zásoby. Na stránke kaiserkraft nájdete otočné a pevné kolieska v mnohých rôznych vyhotoveniach – od otočných koliesok z polyamidu až po otočné kolieska z plnej gumy.

V kategórii Otočné kolieska, pevné kolieska Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Proroll, Wicke, eurokraft basic, TENTE, Wagner.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 512

Otočné kolieska a pevné kolieska: Aký je medzi nimi rozdiel?Otočné kolieska sa môžu vertikálne vychyľovať. Vďaka tomu sa môžu nezávisle od aktuálneho smeru pohybu vyrovnať. To z nich robí mimoriadne vhodný doplnkový produkt v logistike dopravy. Pevné kolieska sa vychyľovať nevedia. Dokážu sa pohybovať len priamo vpred jedným smerom, to však rýchlo a stabilne.Kombinácia otočných a pevných koliesokPrincipiálne je dobrou voľbou využiť výhody oboch typov prepravných koliesok. Potom môžete na rovných dráhach jazdiť so zachovaním jazdného pruhu a napriek tomu prechádzať všetkými zákrutami a prekážkami bez vynakladania nadmernej sily. Kombinácia dvoch otočných koliesok a dvoch pevných koliesok je práve preto najbežnejším variantom.Štyri otočné kolieska sú však ideálne, ak musíte manévrovať v stiesnených priestoroch a napríklad presúvať servírovacie vozíky cez úzke kancelárske chodby alebo montážne vozíky okolo mnohých pracovných staníc. Štyri pevné kolieska alebo otočné kolieska so zaistením by teoreticky mohli jazdiť obzvlášť hladko a so zachovaním stopy po vymedzených dráhach. V skutočnosti však tento variant nie je bežný.Aké sú výhody materiálov pre otočné a pevné kolieska?V závislosti od pracovného nasadenia sú pre otočné a pevné kolieska výhodné rôzne materiály pneumatík alebo koliesok:  • Kolieska zo sivej liatiny sú robustné a odolné voči oderu, a preto sú vhodné na náročné nepretržité používanie. Materiál je hlučný a menej šetrný k podlahe, ale veľmi nenáročný na údržbu.


  • Termoplastické elastoméry majú pozitívny vplyv na valivý odpor. Ten je pri kolieskach z tohto materiálu nízky. Okrem toho nezanechávajú stopy na podlahe.


  • Polyuretán sa hodí na citlivé, rovné podlahy a dokáže uniesť vysoké zaťaženia. Odoláva chemickým vplyvom prostredia a vyznačuje sa obzvlášť pokojným chodom.


  • Polyamid a nylon sú odolné voči nárazom a otrasom, majú nízky valivý odpor, sú nerozbitné a odolné voči teplotám. Tieto materiály sú preto vhodné pre otočné kolieska, ktoré prenášajú ťažké bremená, najmä v mrazivom prostredí. Ich nevýhoda: Hlučne sa kotúľajú.


  • Plná guma a nerovná podlaha sú vhodnou kombináciou pre otočné a pevné kolieska. Kolieska sú tiché, veľmi obratné a lacné. Šedé celogumové obruče okrem toho nezanechávajú žiadne šmuhy na podlahe.


Viac informácií o najdôležitejších kritériách výberu nájdete v nákupnom poradcovi Kolesá a kolieska.Vyberte si otočné a pevné kolieska na stránke kaiserkraftAby bol pre vás výber otočných a pevných koliesok čo najpohodlnejší a najjednoduchší, na každej stránke produktov vám ponúkame možnosť vybrať si rôzne možnosti nastavenia. Ak kliknete na hlavný faktor výberu, zobrazíme vám najlepšie možné kombinácie. Je dobré vedieť:  1. Konštrukcia: Prakticky každé koliesko je k dispozícii ako pevné alebo otočné, s brzdou alebo bez brzdy.


  1. Uloženie kolesa: V závislosti od modelu si môžete vyberať medzi klznými, valčekovými a guľkovými ložiskami. Klzné ložiská sa odporúčajú na používanie vo vlhkých priestoroch. Pre všetky ostatné oblasti odporúčame valčekové a guľkové ložiská.


  1. Nosnosť: Na určenie požadovanej nosnosti otočných alebo pevných koliesok použite vzorec „hmotnosť prepravného zariadenia + náklad / 3''. Koeficient 3 zabezpečuje, že kolieska udržia hmotnosť aj vtedy, keď nie sú všetky štyri kolieska vždy v kontakte so zemou.


Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa otočných a pevných koliesok, radi vám osobne poradíme.Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Kolieska pre dopravné zariadenia | Otočné kolieska TENTE | Otočné kolieska Wicke