Požiarne značky

Potrebujete požiarne značky v súlade s ASR A1.3 / ISO 7010? Tak potom ste tu správne. Objavte naše druhy štítkov a zistite všetko o požadovaných rozpoznávacích vzdialenostiach.

Typ produktu
Druh štítkov
Materiál

Čo robiť, keď horí?Aktivovať požiarny alarm, opustiť budovu a/alebo sa pokúsiť oheň uhasiť. To je odpoveď. Ale ktorý smer si zvoliť: Kde je poplachové tlačidlo, kde hasiaci prístroj a ako sa bezpečne dostať von? To nám povedia

bezpečnostné označenia

ako požiarne značky, núdzový východ a pod.


A kde sú vaše bezpečnostné značky a ako ich teraz čo najlepšie rozpoznáte? Ak viete obidve tieto otázky zodpovedať slovami „tu'' a „dobre'', tak presne viete, čo potrebujete a najlepšie spravíte, ak sa preskrolujete hneď k vášmu požadovanému produktu.


Je však možné, že ešte toho až toľko o predpísaných veľkostiach a vzdialenostiach týkajúcich sa bezpečnostných značiek neviete, alebo by ste chceli ešte bližšie informácie k téme Požiarna ochrana? Tak potom ste tu správne.Čo sú to požiarne značky?Požiarne značky sú bezpečnostné značky, ktoré označujú hasiace zariadenia potrebné pre požiarnu ochranu. Umiestnenie štítkov pri týchto zariadeniach je na pracoviskách povinné. Tým má byť zabezpečené, aby ste rýchlo našli príslušné požiarne hlásiče a protipožiarne prostriedky. Požiarne značky sú už niekoľko rokov štandardizované. Aktuálne bezpečnostné označenia boli vo februári 2013 prevzaté do ASR A1.3. Podľa normy DIN EN ISO 7010 pozostávajú požiarne značky vždy z bieleho piktogramu na červenom pozadí. Pretože neobsahujú text, môžu sa používať medzinárodne. V našom internetovom obchode je dostupných všetkých dvanásť požiarnych značiek. 1. Požiarna hadica

 2. Požiarny výťah

 3. Rebrík

 4. Hasiaci prístroj

 5. Prostriedky a prístroje na hasenie požiaru

 6. Požiarny hlásič

 7. Telefón na hlásenie požiarov

 8. Udanie smeru priamo

 9. Udanie smeru šikmo

 10. Hasiaca deka

 11. Pojazdný hasiaci prístroj

 12. Protipožiarne dvere


Ako sa správne nasadzujú požiarne značky?Montážna výška požiarnych značiek je spravidla cca 200 – 220 cm (výška rámu dverí). Dôležité je, aby sa protipožiarne prostriedky dali nájsť aj vtedy, ak je pohľad na ne zakrytý nejakým predmetom. V závislosti od druhu štítkov sa dajú požiarne značky upevniť rôznym spôsobom.Aké druhy štítkov existujú?Požiarne značky si u nás môžete kúpiť ako dvojrozmerné vývesné štíty, alebo ako jednorozmerné informačné tabule vlajkové. Ak si chcete objednať požiarny štítok vo forme lepiacej fólie, vyberajte si z druhov štítkov „Štandardné''.


Aj veľkosť štítkov si možno zvoliť, pretože táto závisí od rozpoznávacej vzdialenosti – teda vzdialenosti, z ktorej je štítok viditeľný. Viac sa o tom dozviete v našom nákupnom poradcovi Rozpoznávacie vzdialenosti.


Pozor: V prípade, ak vo vašom podniku dôjde k výpadku osvetlenia, musia byť vaše bezpečnostné značky napriek tomu ešte viditeľné. Preto sú u nás dostupné štítky s dlhým dosvitom, ktoré vám aj v tme ukážu cestu.


V prípade otázok nás kontaktujte. Radi vám pomôžeme pri výbere vašich požiarnych značiek, ktoré sú v súlade so smernicou o pracoviskách, hoci dúfame, že ich nikdy nebudete potrebovať.