Príložné rebríky

Ako naznačuje už názov, príložné rebríky sa prikladajú. Kam? Najvhodnejšie sú na to múry alebo lešenia, pretože tieto oporné body sú pevné, a preto bezpečné. A už sa aj možno pustiť do práce vo výškach!

V kategórii Príložné rebríky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: MUNK, KRAUSE, Layher, Altrex, euroline, HYMER, ZARGES.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 38

Príložné rebríky – čo by ste mali vedieť o ich používaníSkúsenosti ukazujú, že práca vo výškach vždy zahŕňa riziká. Pre prácu to znamená: Príložné rebríky by mali vždy spĺňať určité predpoklady, pričom používatelia by mali vždy dodržiavať určité bezpečnostné princípy. Poskytujeme informácie o príslušnej norme DIN, o spôsobe používania a o testovaní príložných rebríkov.Ktorá norma DIN platí pre príložné rebríkyNorma DIN EN 131 je asi najznámejšou normou platnou pre príložné rebríky v celej Európe. Táto norma stanovuje, ako musia byť rebríky pomenované, konštruované, testované a označené a aké informácie by mali byť uvedené v návode na obsluhu. Nariadenie napríklad tiež stanovuje, že príložné rebríky z hliníka alebo dreva s výškou nad 3 metre musia mať od 1. 1. 2018 priečnik.Zistite viac o zmene normy DIN EN 131.Čo je potrebné rešpektovať pri používaní príložných rebríkov?Či na pristavenie k regálom alebo na dosiahnutie vyššie umiestnených plôch: príložné rebríky sú vhodné na rôznorodé pracovné použitia. Na zaistenie potrebnej bezpečnosti práce je však dôležitých niekoľko pravidiel používania. Napríklad rebríky musia byť pred pristavením vždy zabezpečené proti pošmyknutiu. Bezpečné príložné body a suché, stabilné oporné body sú pritom nevyhnutné.Zásadne platí, že stupeň obťažnosti by mal byť čo najmenší a doba trvania prác na rebríku by mala byť čo najkratšia. Tak napríklad príložné rebríky sa pri stavebných prácach smú používať len vtedy, ak je pracovná výška menšia ako 7 metrov a práca netrvá dlhšie ako 120 minút. Ak je pri práci potrebné ťažké náradie alebo objemné stavebné materiály (všetko 10 kg), dobrou a bezpečnou alternatívou k príložným rebríkom sú lešenia, priemyselné schody či pracovné plošiny.Nákup príložných rebríkov u kaiserkraftV spoločnosti kaiserkraft ponúkame výlučne príložné rebríky zodpovedajúce norme DIN EN známych výrobcov a známych značiek, ako je Günzburger alebo KRAUSE. Pri použití funkcie filtrovania môžete vykonať predbežný výber a môžete si dať zobraziť iba príložné rebríky s určitými vlastnosťami. Ak, napríklad, hľadáte model s určitou výškou na státie, výber môžete obmedziť pomocou filtrov.Ak máte otázky týkajúce sa výberu príložných rebríkov, pokojne nás kontaktujte. Chceli by ste sa dozvedieť ešte viac o používaní príložných rebríkov? V tom prípade vám pomôžu naši poradcovia:

Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Teleskopické nakladače | Rebríky s plochými stúpadlami | Rebríky s priečľami | Rebríky so stupňami | Hliníkové rebríky | Priečniky