ESD kolesá a kolieska

V oblasti ESD ste odstránili všetky zdroje elektrostatických výbojov. Ale čo doprava? Riešenie ponúkajú ESD kolesá a ESD kolieska.

V kategórii ESD kolesá a kolieska Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Wicke.

Vaše filtre
  Značka
  Typ produktu
  Konštrukcia
  Konštrukčná výška
  Ložisko kolesa
  Materiál
  Materiál puzdra
  Nosnosť pri 4 km/h
  Priemer kolesa
  Rozmery dosky otočné koliesko
  Rozmery dosky pevné koliesko
  Spôsob upevnenia
  Šírka kolesa
  Cena s DPH
  Cena bez DPH
  Relevantné
  Počet výrobkov: 18

  ESD kolesá a ESD kolieska: bezpečné bez odporu  Nízky valivý odpor je jedným z najdôležitejších faktorov dobrých kolies a koliesok. Pri použití na ESD pracoviskách však nejde len o komfortnú prepravu: Valiví špecialisti musia spoľahlivo odvádzať trenie a elektrický náboj, a tak zabrániť výbojom – a tým trochu prekabátiť aj fyziku. A presne to robia naše vysokokvalitné ESD kolesá a ESD kolieska.
  Čo robia vodivé kolieska a ESD kolesá?  Aby sa kolesá a kolieska vôbec mohli pohybovať, je potrebné určité trenie medzi podlahou a kolieskom. Toto trenie však vytvára nerovnováhu napätia. Bežné pneumatiky – napríklad na otočných a pevných kolieskach – stavajú na plasty, ktoré sa v prvom rade zameriavajú na materiál podlahy, odolnosť proti chemikáliám a zvodový odpor. Vodivosť sa tu takmer vôbec nezohľadňuje.  Tieto plasty nie sú vhodné na prepravu súčiastok alebo zariadení citlivých na ESD, ktoré sú súčasťou flexibilného ESD pracoviska. ESD kolieska a ESD kolesá majú preto ako pneumatiky termoplastické elastoméry (TPE), ktoré spoľahlivo zabraňujú tomuto náboju.
  Aké vyhotovenia sú v ponuke?  Kolesá a kolieska ESD vo vyhotoveniach ESD si môžete vybrať ako jednotlivé náhradné koliesko alebo kompletné otočné alebo pevné koliesko. Môžete ich použiť na vylepšenie ESD prepravných zariadení alebo na prípravu ESD prepraviek na mobilné použitie.
  Čo musím zohľadniť pri ESD otočných kolieskach?  Vodivé pneumatiky ESD koliesok môžu zanechávať olejové škvrny na poréznych podlahách. Ak hľadáte ESD vyhotovenia pre citlivé povrchy, kontaktujte nás.  Samozrejmosťou všetkých našich vyhotovení je nízky valivý odpor a nehlučný chod. V závislosti od produktu je však nosnosť týchto koliesok o niečo nižšia ako nosnosť porovnateľných vyhotovení bez funkcie ESD. Túto skutočnosť by ste mali zohľadniť pri kombinácii koliesok a prepravného zariadenia.
  Ako môžem dodatočne zvýšiť ESD ochranu?  Pokiaľ ide o tému ESD, berte to veľmi vážne. Každý zamestnanec, ktorý manipuluje s komponentmi alebo produktmi ohrozenými ESD, by mal nosiť vhodný ESD pracovný odev a byť vyškolený v oblasti špeciálneho správania na ochranu pred výbojmi. Samotné ESD pracovisko by malo byť vybavené predovšetkým ESD podlahovou krytinou a práca by sa mala vykonávať výlučne na ESD stoloch a stoličkách.
  Úplný prehľad tejto témy nájdete v našom ESD produktovom poradcovi: Ochrana pred nebezpečnými výbojmi.