Rebríky a lešenia

Nájdete tu vhodné rebríky, schodíky, schody a lešenia na každý účel použitia a pre každé pracovné miesto. A pretože všetky varianty a vyhotovenia sú bezpečne nášľapné, stabilné a ergonomické, urobili ste v každom prípade dobré rozhodnutie.

Rebríky a lešenia na bezpečný výstup.


„Na práce vo výške je potrebný rebrík.'' Čo znie tak jednoducho, môže byť v skutočnosti skutočnou výzvou. Pretože – či rebrík alebo lešenie – musia spĺňať určité predpoklady, aby bola technika na vystupovanie bezpečná a aby ste boli v prípade nehody istený. Ďalej sa dozviete, na čo by ste pri ich nákupe mali, resp. musíte dávať pozor.Ktorý produkt na aký účel?Aby ste mali istotu, že si vyberiete vhodný produkt podľa svojich požiadaviek, môžete si vopred položiť otázky, ktoré vám uľahčia vyhľadanie produktu. 1. Akú maximálnu pracovnú výšku je potrebné dosiahnuť? Výška pracovníkov pritom zohráva dôležitú úlohu.

 2. Koľko pracovného materiálu sa vynáša do výšky? Aj to je dôležitý faktor z hľadiska nosnosti a šírky stupňov alebo pracovnej plošiny.

 3. Koľko musí uniesť rebrík, schodík alebo lešenie? Zohľadnite pritom hmotnosť osôb + pracovných materiálov.

 4. Aký široký by mal byť produkt na strane vystupovania?

 5. Je pomôcka na vystupovanie často prenášaná alebo sa bude prevážať pomocou vozidla?

 6. Potrebujem produkty z materiálov, ktoré musia byť vhodné na určité vplyvy okolia, ako sú chemikálie, teploty, elektrika?


Nezdráhajte sa položiť tieto otázky tým, ktorí používajú rebríky a lešenia, aby sa mohli pri svojej práci cítiť bezpečne a boli spokojní s vybraným pracovným prostriedkom.Apropo, bezpečnosť: rebríky a lešenia sa musia každý rok podrobiť kontrole, pri ktorej sa zisťuje, či sa smú ďalej používať. Na túto kontrolu sa nesmie v žiadnom prípadne zabudnúť.


Pri výrobe na priemyselné účely je vždy nevyhnutné splniť aj DIN normy pre rebríky a lešenia: na zaistenie prevádzkovej bezpečnosti a na ochranu vašich zamestnancov.Aké normy platia pre rebríky a lešenia? • Prenosné rebríky musia zodpovedať normám DIN EN 131-1 až 4. Počítajú sa tu aj príložné a výsuvné rebríky, ako aj viacúčelové a kĺbové rebríky. Pozor: Od 1. 1. 2018 platia zmeny normy DIN EN 131 Časť 1 a 2: Príložné rebríky s dĺžkou od/nad 3 m musia byť vybavené rozšírením podstavca.

 • Schodíky musia zodpovedať norme DIN EN 14183. Schodíky sú prenosné pomôcky na vystupovanie, pri ktorých je najvyšší pochôdzny stupeň vo výške max. 1,0 m.

 • Pojazdné lešenia musia zodpovedať norme DIN EN 1004. Nepočítajú sa tu malé, fasádne a ochranné lešenia.

 • Priemyselné schody, pracovné plošiny a lávkové zariadenia musia zodpovedať norme DIN EN ISO 14122-1 až 4. Ide pritom o prístupy k strojom s pevným umiestnením.

 • Vystupovacie rebríky s pevným umiestnením musia zodpovedať normám DIN EN 18799-1 alebo DIN EN 14094-1. Tieto rebríky môžu slúžiť ako núdzové rebríky, ale aj ako prístup a cesta k strojom.


Aké typy techniky na vystupovanie nájdete u nás?Všetky rebríky a lešenia z našej ponuky zodpovedajú príslušným platným normám. Spolupracujeme s renomovanými dodávateľmi, ako Zarges, MUNK alebo Hailo a v ponuke pre vás máme aj rebríky a lešenia našej výkonovej značky EUROKRAFT. Preto máte istotu, že vám ponúkame len spoľahlivé a bezpečné produkty. • Rebríky: Okrem viacúčelových rebríkov, ktoré môžete používať ako príložné alebo stojace rebríky, si môžete v prípade potreby zaobstarať pojazdné rebríky alebo rebríky s ergonomickou rukoväťou „ergo-pad''.Ak sa musia rebríky často prepravovať, predstavujú možné riešenie sklopné a výškovo prestaviteľné modely. Na vysokú hmotnosť ponúkame vhodné rebríky na vysoké zaťaženie.

 • Pojazdné lešenia: Naše pojazdné lešenia sa môžu prepravovať a skladovať v malých a kompaktných rozmeroch. Vďaka jednoduchým upevňovacím mechanizmom sa dajú mobilné lešenia veľmi rýchlo postaviť. Pri produktoch môžete pohodlne filtrovať podľa pracovnej výšky, výšky lešenia a výšky plošiny.

 • Pracovné plošiny: Ten, kto dlhšie pracuje vo výške, sa na širokej pracovnej plošine cíti lepšie, ako na úzkych stupňoch rebríka. Naše pracovné plošiny majú rôzne dĺžky a šírky, takže môžete na nich pracovať aj uvoľnene.

 • Priemyselné schody: S našimi priemyselnými schodmi dosiahnete rýchlo na pracovné miesta vo výške a zabezpečíte si rýchlejšie cesty. Či na stavenisku, na príjme tovaru alebo pri stroji, pomocou priemyselných schodov sa bezpečne dostanete nahor, nadol a stadiaľto ďalej.

 • Schody: Niekedy postačuje len jeden, dva stupne, aby sme na niečo dosiahli. A to sa dá so sklopnými dizajnovými schodíkmi do kancelárie a kuchyne, ako aj so stabilnými oceľovými schodíkmi do prevádzky a dielne.


Potrebujete viac informácií?Tie nájdete v našich nákupných poradcoch:
A tu nájdete všetky informácie o pozmenenej norme DIN EN 131.