Podstavcové stojany a valčekové stojany

Žiaden stojan? Žiaden problém! V našom sortimente máme pre Vás podstavcové stojany a valčekové stojany. Tieto mnohostranne použiteľné pomocné zariadenia uľahčujú Váš všedný pracovný deň vždy vtedy, keď musíte pracovať s nepohodlnými a ťažkými dielmi ako sú rúry, dosky, platne a iný dlhý materiál.

V kategórii Podstavcové stojany a valčekové stojany Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft pro, Kongamek.

Podstavcové a valčekové stojany: Správna voľba pre optimálnu pracovnú polohuVeľké, ťažké a neobvykle rozmerné obrobky sú výzvou pre optimálne obrábanie. Samozrejme, ak sa nerozhodnete pre podstavcové stojany a valčekové stojany. Pretože s nimi si vytvoríte pracovisko na mieru, na ktorom sa môžete venovať prakticky akémukoľvek tovaru precízne a pohodlne.Na ktoré pracovné kroky sú užitočné podstavcové stojany a valčekové stojany?Dôležitým predpokladom správneho obrábania obrobkov pomocou strojov je presný prísun a optimálne nastavenie. To však často nie je jednoduché pri dlhých tovaroch alebo nezvyčajne rozmerných obrobkoch. Široko rozložené sily a problém vždy presne zmeranej polohy možno vyvážiť pomocou valčekových a podperných stojanov.Tieto možno individuálne umiestniť tak, aby sa hmotnosť optimálne rozložila a zabezpečila, že napríklad drevená doska zostane vždy vo vodorovnej polohe. Držiaky zabraňujú pohybu potrubia.Pokiaľ ide o ručné obrábanie takýchto dieloch v dielni a priemysle, podstavcové a valčekové stojany fungujú ako flexibilný dielenský stôl, pri ktorom si nemusíte robiť obavy o zdravú pracovnú výšku alebo bezpečnú oporu obrobku. Nikde nič nepresahuje a pri lakovaní môžete na drevenú dosku dosiahnuť zo všetkých strán – a to v pohodlnej polohe.Ako valčekové a podstavcové stojany zlepšujú pracovný proces?Jedným z najdôležitejších faktorov pri používaní podstavcových a valčekových stojanov je zdravie zamestnancov. Práve modely s nastaviteľnou výškou približujú obrobok k zamestnancovi – a nie naopak. Zamestnanec sa musí menej zohýbať a môže vykonávať svoje úlohy s optimálnym držaním tela.Zároveň sa tovar, ktorý sa inak veľmi ľahko kotúľa, ako napríklad rúry, uzamkne v držiaku a nemusí sa ďalej obtiažne zabezpečovať. Pri približovaní sa k strojom alebo umiestňovaní veľkých konštrukčných dielov nepotrebuje zamestnanec vynakladať silu. Táto výhoda je ešte väčšia, ak používate aj zdvíhacie mechanizmy a zdvíhacie zariadenia a pomocou nich umiestňujete náklad na stojany.Podstavcové stojany sú popri ich vlastnom využití flexibilným nápadom pre vybavenie vašej firmy. Môžete ich použiť napríklad na improvizáciu veľkého bufetového stola na nasledujúcom firemnom večierku. Objavte naše moderné riešenia pre hladký priebeh pracovných dní! A ak potrebujete pomoc, jednoducho nás kontaktujte!Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Vozíky na podnosy | Podlahové rošty | Rezačky | Rudly na vrecia | Uloženie kľúčov | Stropné ventilátory | Dielenské stoly EUROKRAFT | Svietidlá pre pracoviská MAUL