Pracovné stoličky

Pre zdravé držanie tela pri sedení: Ergonomické pracovné stoličky sú prispôsobené požiadavkám v rôznych odvetviach. Od pracovných stoličiek do dielní a na mechanické práce až po modely do laboratórií alebo lekárskych ordinácií – na kaiserkraft nájdete vhodné pracovné stoličky pre vašu firmu.

V kategórii Pracovné stoličky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: bimos, meychair, eurokraft pro, eurokraft basic, Dauphin.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 97

Pracovné stoličky: pre zdravé držanie tela pri sedeníModerné pracovné stoličky sú ergonomické a podporujú zdravé držanie tela pri sedení. Takto umožňujú aj dlhšie činnosti v sedacej polohe – bez zaťažovania chrbta. Okrem toho pracovné stoličky pre dielne, ESD priestory a pod. spĺňajú funkčné požiadavky svojej oblasti použitia. V nasledujúcom texte sa dozviete, aké ďalšie požiadavky by mali spĺňať ergonomické pracovné stoličky.Čo je dôležité pri výbere pracovných stoličiek?Či už v laboratóriu, na výrobných linkách alebo v kancelárii: Oblasť použitia kladie na pracovnú otočnú stoličku špeciálne požiadavky z hľadiska funkčnosti, vybavenia a ergonómie. Aby sa zabezpečilo ich splnenie, je potrebné zohľadniť nasledujúce body:  1. Pracovná stolička musí byť prispôsobená individuálnej výške sedadla a rozsahu pohybu.

  2. Ergonomické stoličky podporujú zdravie chrbta sediaceho prostredníctvom podpier, mechanizmov a výstupných pomôcok.

  3. V oblastiach, ako sú čisté priestory a laboratóriá, musia pracovné stoličky spĺňať špecifikácie týkajúce sa vodivosti alebo emisií častíc.

  4. Moderné modely sú robustné, odolné a možno ich hygienicky čistiť.


Okrem toho existujú normy a predpisy pre pracovné stoličky v určitých oblastiach použitia. Minimálne požiadavky normy DIN 68877 pre priemyselné pracovné stoličky spĺňajú všetky modely v tomto sortimente. Niektoré laboratórne stoličky spĺňajú aj ďalšie požiadavky. Patria medzi ne napríklad:  • Pre čisté priestory: Smernice EÚ o SVP pre čisté priestory, DIN EN ISO 14644-1 a americký federálny štandard 209E

  • Pre oblasti ESD: EN 61340-5-1

  • Pre laboratóriá : Hygienické predpisy pre laboratóriá


Okrem špecifických požiadaviek pracoviska ovplyvňujú výber vhodnej pracovnej stoličky aj ďalšie kritériá: výška postavy, hmotnosť a individuálne zdravotné požiadavky používateľa.Výhody ergonomických pracovných stoličiekErgonómia je najdôležitejším aspektom pracovných stoličiek pre dielne a priemysel. Moderné modely nabádajú používateľa k väčšiemu pohybu. To zabraňuje problémom s držaním tela aj počas dlhého sedenia. Sedadlo a operadlo ergonomickej pracovnej otočnej stoličky okrem toho podopierajú dôležité odľahčovacie body tela a umožňujú dynamické sedenie: Operadlo s permanentným kontaktom sleduje každý pohyb sediaceho. Pri synchrónnom mechanizme sa analogicky pohybuje aj sedadlo. Nastaviteľné a naklápacie sedacie plochy s čalúnenými zónami poskytujú dodatočnú úľavu pre chrbticu.Kvalitné modely ponúkajú aj štandardnú bezpečnosť vďaka plochým podstavcom s piatimi nohami. Pracovné stoličky s kolieskami brzdenými v závislosti od zaťaženia majú hladký chod a umožňujú voľnosť pohybu. Výhodou úzkych operadiel je aj to, že podopierajú chrbát, napriek tomu však poskytujú dostatok priestoru na pohyb – to je praktické najmä v laboratóriu. Vysokokvalitné pracovné otočné stoličky možno vďaka plynulému nastaveniu výšky individuálne prispôsobiť vašim zamestnancom.Pracovné stoličky: rôzne čalúnenia a poťahyOkrem ergonomických kritérií výberu pracovných stoličiek existujú aj individuálne aspekty: Patrí sem čalúnenie a poťah. V náročných prostrediach, ako je napríklad výrobná hala, je vhodnou voľbou integrálna pena. Pretože táto je zabezpečená aj proti odletujúcim iskrám. Umelá koža sa naopak ľahko čistí a je vhodná napríklad do administratívnych priestorov. V prostredí s nízkymi mechanickými vplyvmi sú vhodné pracovné stoličky s textilnými poťahmi – tieto sú obzvlášť priedušné.Máte otázky týkajúce sa tejto kategórie produktov alebo chcete poradiť? V tom prípade nás kontaktujte. Náš ústretový servisný tím vám rád pomôže pri výbere pracovných stoličiek pre vašu spoločnosť.
Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Zásuvkové kontajnery | Káblové vedenia | Úzke skrinky na šaty | Ochranné rohože | Podlahové vysávače