Ohňovzdorné skrine na nebezpečné látky

Skrine na nebezpečné látky a skrine na sudy alebo bezpečnostné skrine FM sú mimoriadne robustné, trvanlivé a odolné proti skrúteniu. Najpevnejšie modely majú požiarnu odolnosť viac ako 90 minút. Tieto skrine preto môžu v mimoriadnej situácii zachrániť životy a majetok, ale predovšetkým poskytujú dobrý pocit bezpečnosti v každodennej prevádzke. Zákonodarca však vydáva aj prísne predpisy – Viac si o tom môžete prečítať v našom článku tu.

V kategórii Ohňovzdorné skrine na nebezpečné látky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: asecos, CEMO, Justrite, LaCont, eurokraft pro.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 91

Ohňovzdorné skrine na nebezpečné látky: žiadna šanca pre šírenie požiaruAni tá najlepšia ohňovzdorná skriňa na nebezpečné látky nedokáže zabrániť mimoriadnej situácii, ale rozhodne môže zabezpečiť, aby sa malý požiar nezmenil na katastrofu. Vďaka mnohým testovaným bezpečnostným detailom spoľahlivo zamedzí prístupu vzduchu k požiaru. Preto nie je divu, že je súčasťou štandardného prevádzkového vybavenia väčšiny podnikov.Čo by sa malo skladovať v ohňovzdorných skriniach?Takmer všetky kvapaliny používané v priemysle a obchode patria do skrine s nebezpečnými látkami. Ohňovzdorné skrine na horľavé kvapaliny sú vhodné na skladovanie žieravých, toxických, vodu znečisťujúcich a iných problematických médií. Dôležité je, že médiá nebezpečné z hľadiska vzniku požiaru musia byť vždy uskladnené v samostatnej skrini a musia byť príslušne označené. Toto separovanie a označenie platí aj pre všetky ostatné skupiny médií.Vedeli ste to? Aj skrine na nabíjanie akumulátorov sa klasifikujú ako ohňovzdorné skrine, pretože lítium je vysoko reaktívny materiál, ktorý sa rýchlo vznieti. Tieto vyhotovenia však nie sú vhodné na kvapaliny, pretože nemajú potrebné príslušenstvo na správne skladovanie nebezpečných látok.Aké rozdiely existujú pri bezpečnostných skriniach na skladovanie horľavých kvapalín?Pri výbere oceľových skríň venujte výslovnú pozornosť schváleniu pre skladovanie médií v rôznych krajinách:  • Bezpečnostné skrine s klasifikáciou FM sú síce v mnohých jurisdikciách povolené na skladovanie nebezpečných látok, ako sú žieravé, vodu znečisťujúce alebo toxické kvapaliny, ale nie na skladovanie horľavých kvapalín. V Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku a krajinách Beneluxu sa skrine FM na skladovanie takýchto médií nesmú používať.

  • Na to sú potrebné ohňovzdorné skrine typu 90, v ktorých sa môžu bez obmedzenia uchovávať horľavé médiá v pracovných priestoroch v súlade s normami DIN EN 14470-1 a TRGS 510. Tieto skrine majú protipožiarnu izoláciu, protipožiarne skúšky, samozatváracie dvere v prípade požiaru a požiarnu odolnosť 90 minút – odtiaľ pochádza aj ich názov.

  • Ohňovzdorné skrine typu 30 sú povolené na obmedzené skladovanie horľavých médií v pracovných priestoroch. Rakúske spoločnosti nesmú používať tento typ na uvedené médiá.


Skrine FM, ako aj skrine typu 30 a 90 majú vysokú nosnosť, záchytné vane, nastavovacie zariadenia na vyrovnanie nerovností podlahy, bezpečné uzávery a absolútnu spoľahlivosť, pokiaľ ide o kvalitu ocele. Inak by sa ani nemohli nazývať bezpečnostnými skriňami.Existuje nespočetné množstvo otázok, predpisov a podmienok týkajúcich sa skladovania nebezpečných alebo horľavých kvapalín. Dobrý prehľad získate v našom produktovom poradcovi pre ekologické skrine a skrine na chemikálie. Najmä v prípade horľavých médií si pozrite naše informácie o skladovaní nebezpečných látok v súlade s predpismi. Túto komplexnú tému s Vami radi prediskutujeme aj osobne. Neváhajte nás kontaktovať.