Ultrazvukové čističe

Ultrazvuk nemožno vidieť, počuť ani sa ho dotknúť. Výsledky čistenia vysokokvalitnými ultrazvukovými čističmi však áno. Prekonajte zvukovú bariéru pre tvrdohlavé nečistoty!

V kategórii Ultrazvukové čističe Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Elma.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Cena s DPH
982
982
19560
19560
-
Relevantné
Počet výrobkov: 26

Ultrazvukový čistič: so švihom na dokonalé výsledky čisteniaDrhnutie, škrabanie, až sa človek ide zblázniť? To si môžete ušetriť! Profesionálne ultrazvukové čističe pre priemysel a remeselné dielne odstraňujú aj odolné usadeniny a povlaky, a to aj v tých najtesnejších kútoch a najkomlikovanejších geometriách. Čo musíte urobiť? Nič okrem vloženia obrobku, spustenia ultrazvukovej čističky a čakania.
Ako fungujú ultrazvukové čističe?Ultrazvukový čistič je šetrnou alternatívou brúsky. Namiesto brúsneho papiera a obrusovania na elektrický pohon sa tu používajú zvukové vlny. Spôsobujú vibrácie vody v médiu. V dôsledky pretlaku a podtlaku pritom vznikajú vzduchové bublinky (kavitácia). Tieto bubliny praskajú s vysokou energiou a prakticky odstreľujú nečistoty z čistených kusov.
Aké výhody majú čističe s ultrazvukom?Mikroskopicky malé „výbuchy'' sú sprevádzané takzvanými mikro-lúčmi, fokusovaným prúdom vody v miniatúrnom formáte. Podobne ako vysokotlakový čistič odfukujú častice nečistôt z obrobku.Vďaka tejto funkčnosti sa ultrazvukové jednotky mnohonásobne osvedčili v súkromnej oblasti, ako aj pri priemyselnom čistení:  • Odstraňujú usadeniny na konštrukčných dieloch s pevným a zložitým povrchom.

  • Dosiahnu aj tie najmenšie uhly, zákruty a výklenky.

  • Nepotrebujú takmer žiadne chemikálie ani na zaschnuté laky, oleje a tuky.

  • Dokonale odstraňujú aj hrdzu.

  • K čistenému obrobku sú šetrné.

  • Čistia automaticky podľa nastaveného času čistenia.

  • Obrobky sa môžu ďalej obrábať hneď po vyčistení.Na aké použitia sú ultrazvukové čističe vhodné?Ultrazvukové čističe vo formáte pre koncových používateľov sú špeciálne navrhnuté pre šperky a hodinky. Priemyselné zariadenia sú však ako čističky malých dielov požadované nielen na drahé kovy. V dielňach a vo výrobe sú nevyhnutné na dôkladné čistenie karburátorov, vstrekovacích trysiek a konštrukčných skupín všetkých druhov. Pomocou nich možno udržiavať aj filtre, hriadele alebo čerpadlá.Ak chcete získať viac informácií o čistení malých dielov, odporúčame vám nášho poradcu pre čističe malých dielov.
Na čo mám dbať pri kúpe ultrazvukového čističa?  1. Frekvencia určuje veľkosť bubliniek. 25 kHz je ideálne na predčistenie, 45 kHz vytvára najjemnejšie bublinky na dôkladné konečné čistenie. Ultrazvukové čističe sú k dispozícii ako modely s pevným ultrazvukovým výkonom v rozsahu 35 až 40 kHz alebo ako modely s nastaviteľným výkonom v rozsahu 25 až 45 kHz. Na dodatočné urýchlené čistenie disponujú tieto modely prepínateľnými pulznými funkciami.

  2. Kapacita by mala byť navrhnutá pre bežné veľkosti vašich konštrukčných dielov. Kompaktné zariadenia s objemom vane okolo 10 litrov sú doslova a do písmena čističe malých častí. Veľké zariadenia s objemom až 97 litrov pojmú veľa konštrukčných dielov a obrobkov. Pri zaobstarávaní kalkulujte každopádne veľkorysejšie.

  3. Vďaka časovačom a regulovateľnému ohrevu môžete čistiaci výkon prispôsobiť obrobku. Čím jemnejšie sú možnosti regulácie, tým šetrnejšie môžete čistiť svoje konštrukčné skupiny. Detaily, ako sú kryty z nehrdzavejúcej ocele odolné proti kvapkajúcej vode, odtokové zariadenia a možnosti prepravy, sú pre všetky verzie samozrejmosťou.Ktorý čistiaci koncentrát sa odporúča pre ultrazvukové prístroje?Priemyselné čistiace prostriedky pre ultrazvukové čističky podporujú nielen rýchle a dôkladné čistenie v prístroji. Napríklad vyčistený olej emulgujú vo vodnom kúpeli, aby ste obrobok mohli čisto odobrať. Čistiace koncentráty pre ultrazvukové prístroje sú tiež veľmi výdatné a sú určené pre vyššie teploty použitia.Nielenže ušetríte náklady, ale súčasne znížite spotrebu pomocných chemických látok. Pri nákupe venujte pozornosť zloženiu. Na stránke kaiserkraft máte na výber medzi silnými špeciálnymi produktmi a šetrnými prípravkami na biologickej báze. To, či je čistiaca kvapalina vhodná pre ultrazvukové čističe, môžete zistiť z názvu a karty bezpečnostných údajov. Používajte iba tieto produkty, aby ste zaručili dokonalé výsledky bez poškodenia.