Vysokotlakové čističe, parné čističe

Vysokým tlakom proti nečistote! Vysokotlakové čistiace zariadenia nájdu aj ten najmenší kúsok špiny: Či na podlahe, v kútoch alebo škárach, na strojoch alebo konštrukčných dieloch. Vďaka špeciálnym dýzam si takmer samé nečistoty nájdu cestu k dýze.

V kategórii Vysokotlakové čističe, parné čističe Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Kärcher.

Vaše filtre
  Značka
  Typ produktu
  Čerpané množstvo
  Hmotnosť
  Tlak
  Cena s DPH
  Cena bez DPH

  Vysokotlakové čističe a parné čističe: Čistejšie to už snáď nejde!  Na odstránenie typickej špiny, ktorá sa vytrvalo zberá na strojoch alebo v podnikovom areáli, by ste mohli, samozrejme, siahnuť aj po účinnejších čistiacich prostriedkoch. Jednoduché, efektívne a ekologické je však, ak namiesto toho použijete vysokotlakový čistič a parný čistič. Pretože obyčajnou kombináciou vody a tlaku dosiahnete čistotu na najvyššej úrovni.  Čím sa odlišuje vysokotlakový čistič od parného čističa?  Principiálne fungujú obe verzie zariadenia podobne, a preto sa často zamieňajú: voda sa pod tlakom vypúšťa z dýzového systému a čistí znečistené povrchy predovšetkým kombináciou fyzikálnych a tepelných efektov.  V každom prípade je značný rozdiel v stave agregátu kvapaliny:  • Vysokotlakový čistič (zariadenia na horúcu a studenú vodu) zohrejú vodu len na teplotu do 60 stupňov Celzia. To úplne postačuje na uvoľnenie tuku a olejov. Tlak je tu dôležitejší abrazívny faktor.

  • Parné čističe zohrievajú vodu natoľko, že sa premieňa na vodnú paru. Táto para zabíja spóry a baktérie už samotnou vysokou teplotou, abrazívna kvalita prostredníctvom tlaku tu zohráva až druhoradú úlohu.


  Vďaka tomu sa vysokotlakové čističe a parné čističe používajú pri priemyselnom čistení v rôznych oblastiach:  • Parné čističe zabezpečujú hygienickú čistotu predovšetkým na povrchoch v interiéri, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami. Aj sanitárne zariadenia alebo spoločenské priestory tak zbavíte spór a baktérií.

  • Vysokotlakové čističe sa používajú pri vonkajších zariadeniach na chodníky, múry alebo iné fasádne prvky, čistia veľké stroje a vozidlá od nečistoty a oleja a sú vhodné aj do dielne alebo výrobnej haly.


  Čo je také mimoriadne na týchto čistiacich zariadeniach?  Obe verzie majú veľkú výhodu: Pri ľahkých až stredných stupňoch znečistenia môžete bez problémov upustiť od používania čistiacich prostriedkov alebo čistiaceho príslušenstva. Zodpovedajúce čističe dopĺňajú tepelno-fyzikálny výkon o chemický komponent, ktorý zabezpečí rýchle výsledky obzvlášť pri odolných nečistotách. Apropo rýchlosť: aj v tomto bode presviedčajú vysokotlakové čističe:  • Vďaka ergonomickej manipulácii a praktickej konštrukcii môžu zamestnanci upraviť plochy rýchlo a bez zohýbania sa.

  • Rôzne súpravy príslušenstva zabezpečia flexibilitu zariadenia na rôznych povrchoch.

  • Spotreba vody je vďaka premysleným systémom čerpania a dýz veľmi nízka.


  Na aké úlohy sú vhodné rôzne typy vysokotlakových čističov?  V zásade môžete každý vysokotlakový čistič, ktorý ponúkame od značky Kärcher, použiť na každú bežnú čistiacu úlohu v podniku. Musíte rešpektovať iba niekoľko detailov:  • Na stroje a vozidlá použite optimálne čistiace zariadenie s teplotou vody 40 stupňov a „normálnu'' dýzu.

  • Na chodníky, dosky, fasády, múry atď. sa smie použiť nadstavec na frézovanie nečistoty.

  • Interiérové podlahy a plochy s dlažbou, linoleom atď. sa čistia parným čističom.


  Váš základný výber strojov sa zakladá na úvahách o častosti používania a potrebnej funkčnosti. Dôležité prvky sú:  • Vyhrievací systém a možná teplota vody

  • Produkovateľný tlak a možná regulácia tlaku

  • Potrebná prevádzková doba na kus ako kombinácia výkonu motora a prietokového výkonu


  Z týchto hľadísk je napríklad výkonný vysokotlakový čistič na horúcu vodu ideálny na často sa meniace miesto používania a umožňuje časy používania až do jednej hodiny na kus. Model na studenú vodu sa núka na príležitostné používanie, stredné nečistoty a prehľadné plochy.  Aké pokyny na ošetrovanie je potrebné dodržiavať?  Zásadne je dôležité zladiť tlak vody a teplotu vody s citlivosťou povrchu. Okrem toho by ste mali vždy dodržiavať určitý odstup (10 až 30 cm) medzi vysokotlakovým čističom a povrchom. Pri väčšom odstupe sa čistiaci účinok výrazne znižuje následkom nižšieho tlaku.  V sortimente na čistenie a potrebu sanity nájdete takisto alternatívy strojov, ktoré môžete používať v prípadoch, ak čistota pod vysokým tlakom neprichádza do úvahy. Všetko to, čo by ste k tejto téme ešte mali vedieť, sme vám zostavili v dvoch prehľadoch:

  Ak by ste tu nenašli potrebné informácie, radi vám pri výbere zariadenia poradíme osobne!