Zabezpečenia proti pádu

Pre všetkých, ktorí pracujú vo veľkých výškach: Chráňte seba aj svojich zamestnancov! V našom online obchode nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o ochrane proti pádu a systémoch na zabezpečenie proti pádu pre profesionálov v remeselnom a priemyselnom sektore a záchranných službách. Čítajte ďalej a zistite všetko, čo potrebujete vedieť o systémoch na zabezpečenie proti pádu.

Vaše filtre
Typ produktu
Záchytné slučky
Cena s DPH
41
41
2610
2610
-
Relevantné
Počet výrobkov: 21

Systémy na zabezpečenie proti pádu: Bezpečnostné záchytné postroje, ochrana proti pádu a pod.Ani keď dôjde k najhoršiemu, pád neprichádza do úvahy: Keď pri práci stratíte stabilitu a nemôžete sa spoľahnúť na ochranné zábradlia alebo iné ochranné opatrenia, je potrebné zabezpečenie proti pádu ako osobný ochranný prostriedok. Bez akéhokoľvek „keby'' a „ale''.
Čo sa považuje za zabezpečenie proti pádu?Zabezpečenie proti pádu sa tak nazýva z konkrétneho dôvodu: Má zabrániť pádu ľudí z určitej výšky a zraneniu. Je to možné z dvoch smerov:  • K primárnym systémom na zabezpečenie proti pádu patria okrem bezpečnostných záchytných postrojov a súprav na ochranu proti pádu aj zábradlia alebo kryty.

  • Sekundárne systémy na zabezpečenie proti pádu zahŕňajú všetky zariadenia, ktoré zabraňujú zraneniu osôb v prípade pádu. Patria sem nielen bezpečnostné siete alebo lanové systémy, ale do určitej miery aj istiaci kolegovia na zemi.Oblasti použitia a výšky: Kedy potrebujem zabezpečenie proti pádu?Systémy na zabezpečenie proti pádu ako osobné prostriedky bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci sú predpísané vždy, keď zamestnanec pracuje na vode alebo nad vodou, ako aj v blízkosti plôch, ktoré sa môžu ponoriť. Okrem toho platia určité výškové limity, nad ktorými je takáto ochrana nevyhnutná.Bez ohľadu na to sú osobné systémy na zabezpečenie proti pádu, ako sú postroje a zariadenia na ochranu proti pádu, vždy užitočné, ak chcete napríklad poskytnúť bojazlivým zamestnancom väčšiu bezpečnosť na vysokých rebríkoch a lešeniach alebo ich v prípade pochybností (a pre ich vlastnú ochranu) „držať na lane''.Podľa bezpečnostných predpisov závisí od vzdialenosti medzi podlahou a pracoviskom, či je potrebné zabezpečenie proti pádu, pričom sa rozlišujú nasledujúce tri prípady:  1. Výška pádu väčšia ako 1 meter pri otvoroch v stenách a schodoch bez ochrany

  2. Výška pádu väčšia ako 2 metre na všetkých ostatných pracovných nasadeniach

  3. Výška pádu väčšia ako 3 metre pri práci na strechách


Tieto hodnoty by však nemali prevážiť vaše individuálne posúdenie rizika. Tak isto ako v ostatných oblastiach bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci – od bezpečnostnej obuvi až po ochranu sluchu – je vždy lepšia opatrnosť, ako následná ľútosť.Preto sa na našom informačnom portáli intenzívne venujeme aj téme bezpečnosti zamestnancov a profesionálov a ponúkame vám množstvo tipov a rád:

V prípade konkrétnych otázok týkajúcich sa výberu alebo ďalších informácií o našom sortimente ochranných pracovných prostriedkov, ako sú systémy na zabezpečenie proti pádu, ochrana proti pádu alebo bezpečnostné záchytné postroje, neváhajte a kontaktujte nás.