Plomby, pečate

Plomby jednoznačne dávajú najavo, že zásielku nesmú otvoriť neoprávnené osoby. Okrem toho takto pevne uzavriete vaše prepravné nádoby, ako sú kontajnery, mriežkové boxy alebo stohovacie prepravky, a zabezpečíte ich proti krádeži alebo manipulácii. Čítajte teraz ďalej a dozviete sa všetko o plombách a pečatiach.

V kategórii Plomby, pečate Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: BITO, KS Tools.

Plomby a pečate na ochranu pred neoprávneným prístupomPlomby a pečate sú jednoznačné. Zaplombovaný a zapečatený tovar alebo kontajnery poskytuje jednoznačnú indikáciu so signalizačným efektom, zábranu proti manipulácii a krádeži, záruku kvality a bezpečnosti.Čo sa dosiahne s plombami a pečaťami?Bezpečnostné plomby a pečate sú dôležitým prvkom pri medzinárodnom pohybe tovaru a sú prepísané pre mnohé prepravy. Uzatvárajú nádoby a ventilové otvory, ako aj kontajnery, mriežkové boxy alebo celé skladové haly a železničné vagóny.Ich hlavnou úlohou je kontrola manipulácie: Jednoznačne očíslovanú plombu alebo pečať nie je možné poškodiť a opätovne pripevniť bez zanechania stopy. Tým sa zabezpečí, že balenie alebo zariadenie neotvorila osoba, ktorá na to nemá oprávnenie.To môže byť prípad na medzinárodnej prepravnej trase, ako aj medzi dvoma kontrolami prevádzkových prostriedkov. Všeobecne platí, že plomby a pečate sú zároveň uzáverom, dokumentáciou a poistením prepravy.Aké plomby a pečate existujú?  1. Bariérové plomby uzatvárajú skladové haly, exportné kontajnery, stohovacie prepravky, skladacie boxy atď. Majú chrániť pred manipuláciou a krádežou a zároveň slúžia ako prepravne bezpečný uzáver.

  2. Indikatívne plomby sú určené na indikáciu prípadnej manipulácie alebo neoprávneného prístupu. Tieto cenovo výhodné plastové plomby sa dajú odstrániť ľahko, avšak nie bez povšimnutia.

  3. Pečate na oväzovaciu pásku indikujú, či sú oväzovacie pásky a podobné zaistenia tovaru neporušené. Keďže takéto uzávery sa dajú veľmi ľahko odstrániť a vymeniť, uzáverová pečať je pri mnohých prepravách nevyhnutná.


V závislosti od materiálu a typu konštrukcie možno plomby kategorizovať ako plomby s drôteným lankom alebo plastové prevliekacie plomby. Prevliekacie plomby vyrobené z plombovacieho drôtu sú vhodné pre mriežkové boxy, debny a medzinárodnú prepravu v nákladných vozidlách a kontajneroch. Sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a dajú sa otvoriť len pomocou príslušného nástroja. Vo všeobecnosti sú prevliekacie plomby vynikajúce na zaplombovanie hasiacich prístrojov, strojov alebo konštrukčných dielov, a tak slúžia ako ochrana proti neoprávnenej manipulácii a zároveň ako skúšobné plomby. Plastové plomby môžu plniť taktiež mnohé úlohy – v chemickom priemysle, ako aj na bezpečnostných kontrolných stanovištiach.Kedy a kde sú plomby a pečate predpísané?Keď sa tovar alebo náklad môže bezpečne používať len vtedy, ak je absolútne chránený pred manipuláciou, plomby sú nevyhnutné. To sa týka napríklad potravín: Tu plomby zabezpečujú vysledovateľnosť a označujú kontrolu kvality a pôvodu chráneného tovaru.Rovnaký význam majú plomby v rámci toku tovaru v chemickom a zdravotníckom sektore a pri bezpečnosti prevádzky. Plombovanie hasiacich prístrojov alebo prostriedkov prvej pomoci zabezpečuje kontrolu úplnosti výrobkov alebo ich výmenu po použití. V logistike – najmä cezhraničnej – sú plomby a pečate rovnako dôležité ako zabezpečenie nákladu, špeciálne označenia a kompletné prepravné dokumenty.Naše odborné znalosti vieme podložiť listom, pečaťou a, samozrejme, plombou. Môžeme vám pomôcť s výberom? Prosíme, aby ste nás kedykoľvek kontaktovali!