Regály na nebezpečné látky, stáčacie stanice

Laky, rozpúšťadlá a pod. na dosah ruky? Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť vo vašej dielni a prevádzke, je použiť plastové alebo oceľové regály na nebezpečné látky v súlade s predpismi na horizontálne alebo vertikálne skladovanie a stáčanie sudov a záchytné vane. S podstavcami pod sudy, regálmi na nebezpečné látky, regálmi na sudy a stáčacími stanicami od známych výrobcov môžete uskladniť nebezpečné látky obratom ruky – bezpečne, efektívne a šetriac náklady! Chcete sa dozvedieť viac? Všetko je prehľadne vysvetlené v našom texte.

V kategórii Regály na nebezpečné látky, stáčacie stanice Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft pro, LaCont, CEMO, eurokraft basic, PRESSOL.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 33

Regály na nebezpečné látky, regály na sudy a stáčacie stanice: Takto vyhoviete aj zákonodarcovi!Nebezpečné látky na pracovisku sú neustále diskutovanou témou. Na jednej strane sú potrebné v priemyselnom aj remeselnom sektore, na druhej strane pred nimi musí byť každý chránený. Jednoducho si ušetrite diskusiu a rozhodnite sa pre regály na nebezpečné látky, regály na sudy a čerpacie stanice.Čím sa vyznačujú regály na nebezpečné látky a stáčacie stanice?Regály na nebezpečné látky sú predpísané na odoberanie nebezpečných látok zo sudov, IBC kontajnerov alebo malých nádob a ich uskladnenie v blízkosti pracoviska. Stáčacie stanice v špeciálnom tvare zabezpečujú dodatočné bezpečnostné opatrenia pri odbere médií: So záchytnými vaňami preberajú preventívny manažment únikov a vďaka podstavcom na stáčanie ponúkajú optimálne umiestnenie veľkých nádob na stáčanie prostredníctvom kohútikov alebo ventilov.Regály na nebezpečné látky alebo stanica na nebezpečné látky – kedy čo použiť?Napriek všetkým komplikovaným predpisom je hierarchia v skladovaní nebezpečných látok jednoznačná:  1. Sklad nebezpečných látok slúži na uskladnenie všetkých zásob nebezpečných médií v spoločnosti.

  2. Stanica pre nebezpečné látky slúži na skladovanie veľkých nádob v zvládnuteľných množstvách.

  3. Regál na nebezpečné látky slúži na uskladnenie aktuálne potrebných množstiev v prevádzke.


Na všetky tri varianty sa kladú vysoké nároky z hľadiska bezpečnosti skladovacieho zariadenia, označovania a správania zamestnancov. Hlavnú úlohu zohráva zákaz spoločného skladovania určitých látok a súvisiace požiadavky na príslušný materiál regálov na nebezpečné látky. Okrem toho sú povolené len na použitie vo vnútorných priestoroch.Čo je potrebné dodržiavať pri manipulácii s regálmi na nebezpečné látky?Najdôležitejším bezpečnostným bodom je minimalizácia rizík spôsobených odoberaním alebo stáčaním médií na stáčacej stanici. Všetci zamestnanci musia byť vyškolení v manipulácii s nádobami a látkami, musia prijať opatrenia na zaistenie bezpečnosti práce a používať výrobky na manažment únikov. Informácie o tom okrem iného poskytuje TRGS 510: Vo všeobecnosti platí:  • Regály na nebezpečné látky pre kvapalné médiá musia byť vybavené záchytnými zariadeniami, resp. záchytnými vaňami.

  • Oceľové záchytné vane sú predpísané pod regály na nebezpečné látky pre horľavé a vodu znečisťujúce médiá.

  • Záchytné vane z PE sa používajú na skladovanie agresívnych médií.

  • Objem záchytnej vane musí zodpovedať objemu najväčšej skladovanej nádoby.

  • Regály na nebezpečné látky musia byť inštalované tak, aby bolo možné vylúčiť akékoľvek ďalšie nebezpečenstvo pre zamestnancov. To znamená nielen umiestnenie, ale aj ukotvenie regálov zabezpečujúce ochranu proti preklopeniu.

  • Maximálne množstevné limity sa vzťahujú na skladovanie nebezpečných médií v regáloch na nebezpečné látky a v malých nádobách, na paletách na sudy a podstavcoch pod sudy.


Množstvo predpisov týkajúcich sa nebezpečných látok a zaobchádzania s nimi v prevádzke môže byť neprehľadné. V našich informáciách o skladovaní nebezpečných látok v súlade s predpismi Vám ponúkame ich kompaktný prehľad. Radi Vám pomôžeme s výberom regálov a výrobkov na skladovanie nebezpečných látok. Jednoducho nás kontaktujte.