Svietidlá

Tam, kde sa kedysi svietilo plynom, sviečkami a petrolejom, nachádzame dnes lampy a svietidlá v tom najefektnejšom vyhotovení. Vo forme LED svietidiel, svietidiel s lupou, ručnej lampy alebo svietidla na núdzový prúd, s teplým, neutrálnym alebo studeným bielym svetlom: Možnosti sú rôznorodé – rovnako rôznorodé ako lampy a svietidlá v našom internetovom obchode!

V kategórii Svietidlá Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Hansa, MAUL, Waldmann, magnetoplan.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 75

Svietidlá a lampy – svetlejšie, atraktívnejšie, produktívnejšie!O tom, čo znamená svetlo pre človeka, sa píše už v biblii. To, čo znamená svetlo pre váš podnik, je uvedené tu. Pretože so svietidlami a lampami zo sortimentu kaiserkraft zabezpečíte optimálnu produktivitu, vysoký reprezentačný efekt a to, aby každý zamestnanec dokázal perfektne plniť svoju prácu. Vysvetlíme vám, na čo by ste mali dávať pozor pri ich výbere.Ideálna kombinácia farby a jasu: aké rozdiely pri svetle sú dôležité?Ak hľadáte optimálne osvetlenie pre rôzne podnikové oblasti, hlavnú úlohu zohrávajú tri faktory:  1. Farba svetla (teplota farby), uvedená v kelvinoch. Čím vyššia je teplota farby v kelvinoch, tým belšie je svetlo.

  2. Intenzita osvetlenia, teda intenzita, s ktorou dopadá svetlo na plochu, uvedená v luxoch.

  3. Jas svetelného zdroja – dávnejšie uvádzaný vo wattoch (W) a v súčasnosti v lúmenoch (lm).


So správnou farbou svetla svietidiel a lámp ovplyvňujete súčasne viacero dôležitých aspektov na pracovisku. Vytvárate pracovnú atmosféru podporujúcu koncentráciu, umožňujete prácu bez únavy a postaráte sa o najlepší kontrastný účinok a reprodukciu farieb obrobkov.Jas je síce mimoriadne individuálnou záležitosťou, napriek tomu aj tu platí: čím koncentrovanejšia a presnejšia práca sa vyžaduje, tým vyšší by mal byť.V produktovej oblasti Kancelária odporúčame na osvetlenie písacích stolov farbu svetla v spektre denného svetla (nad 5300 K) alebo s neutrálnym účinkom (cca 4000 až 5300 K) – pri jase minimálne 500 luxov.


Táto kombinácia podporuje koncentráciu bez toho, aby sterilne osvetľovala pracovisko. Optimálne svetlo sa pritom musí zvoliť tak, aby dokázalo vyrovnávať účinky studených samoosvetľovačov, ako sú obrazovky, na oči.Na dielenských stoloch alebo aj na stoloch v čistých priestoroch potrebujú zamestnanci svietidlá a lampy, ktoré podporujú bezpodmienečnú koncentráciu a súčasne z hľadiska kontrastu a vernosti farieb zabezpečujú maximálnu presnosť.To dosiahnete v prvom rade pomocou svietidiel, ktoré umožňujú jas až do 1500 luxov, a na druhej strane s farbou svetla, ktorá zodpovedá pracovisku. V zdravotníckej oblasti sú (organické) odtiene červenej najlepšie zobrazené s neutrálnou bielou. Svietidlá na denné osvetlenie sa používajú vždy vtedy, keď sa majú ideálne zvýrazniť kontrasty medzi jednotlivými oblasťami obrobku. To je dôležité napríklad na to, aby sa dali lepšie rozpoznať rôzne oblasti obrobku, ktorý má skôr rovnomerný tvar.Pri lampách a svietidlách s reprezentatívnou funkciou nejde o viditeľnosť a koncentráciu, ale o vábivú a podľa možností útulnú atmosféru. To dosiahnete pomocou svietidiel, ktoré sú na druhom konci stupnice jasu a farieb. Teplé biele odtiene (2700 až 3300 K) a (nastaviteľný) jas do 500 luxov sa postarajú o to, aby sa návštevníci cítili vo vašom podniku vítaní.Akú lampu do akej oblasti?Pre každú z týchto uvedených funkcií nájdete u kaiserkraft vhodné svetelné riešenia, ktoré rozširujú svoju základnú vhodnosť o neodmysliteľné doplnkové aspekty:  • Pre dielňu a priemysel tu nájdete nastaviteľné svietidlá pre pracoviská s lupou, ktoré obrobok nielen osvetlia, ale ešte aj zväčšia.

  • Na osvetlenie písacieho stola sú vhodné lampy s antireflexným tienidlom, ktoré sa dajú otočiť, upraviť vo výške a podľa požiadaviek prestaviť.

  • Na široký rozptyl svetla s optimálnym osvetlením chodieb a na základné osvetlenie skladu a pod. odporúčame stropné svietidlá s veľkým a satinovaným povrchom tienidla. Efekt vyžarovania svetla je na 100 percent nasmerovaný nadol.

  • Elegantnú svetelnú atmosféru vytvoríte pomocou stojacich svietidiel v modernom dizajne, ktoré sa vyznačujú nastaviteľným jasom a osvetlia podľa požiadaviek tak strop, ako aj podlahové plochy. Vzniknú tak skulpturálne efekty s dekoratívnym účinkom.


Radi vám pomôžeme vybrať si optimálne svietidlá a lampy do určitej podnikovej a pracovnej oblasti. Jednoducho nás kontaktujte.