Skrine na batérie, prepravné boxy na akumulátory

Akumulátory dokážu takmer všetko. Okrem jednoduchej prepravy z bodu A do bodu B. S transportnými boxmi na akumulátory je problém vyriešený. Ohňovzdorné boxy na skladovanie/prepravu akumulátorov vybavené špeciálnymi vankúšmi a vyhovujúce smerniciam zabezpečujú ideálne skladovanie a bezpečnú prepravu. Tu nájdete udržateľné výrobky od renomovaných výrobcov!

V kategórii Skrine na batérie, prepravné boxy na akumulátory Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: CEMO, eurokraft pro, ZARGES.

Značka
Typ produktu
Hĺbka
Relevantné
Počet výrobkov: 20

Transportný box na akumulátory: maximálna ochrana pred kyselinami, zásadami a spol.Tajomstvo dlhej výdrže akumulátorov spočíva v lítiu. Tento reaktívny prvok však nie je neškodný. Preto sa prepravné boxy na akumulátory a bezpečnostné boxy na akumulátory používajú nielen pri preprave lítium-iónových akumulátorov.Prečo sa lítiové akumulátory musia prepravovať v bezpečnostnom boxe?Energetická hustota lítium-iónových a lítium-polymérových akumulátorov je založená na rýchlej elektrochemickej reaktivite, ktorá je ich najväčšou výhodou a nevýhodou zároveň. Lítiové akumulátory sú reagujú veľmi citlivo na vysokú teplotu alebo poškodenie. Ak sa s nimi nezaobchádza opatrne, hrozí nebezpečenstvo požiaru alebo výbuchu. Z tohto dôvodu sa lítiové akumulátory môžu prepravovať len v označených obaloch – a nie napríklad v batožine určenej do nákladného priestoru v lietadle.Navyše podľa TRGS 510 sa lítiové články považujú za nebezpečný tovar a musí sa s nimi podľa toho zaobchádzať. To znamená: akumulátory vždy skladujte, prepravujte a nabíjajte oddelene a spôsobom, ktorý je zabezpečený proti požiaru. Na skladovanie aj prepravu možno použiť bezpečnostné boxy na akumulátory. Vďaka nehorľavým materiálom a špeciálnym vankúšikom na fixovanie akumulátora v nádobe sú napríklad náhradné akumulátory do náradia bezpečne pripravené na použitie.Kedy sú nevyhnutne potrebné bezpečnostné boxy na akumulátory?Lítiové akumulátory nemajú radi vysoké teploty a chlad, vlhkosť a otrasy, poškodenie alebo hlboké vybitie. Všetky tieto podmienky sa vyskytujú v mnohých komerčných prostrediach. Nie vždy sa dá zistiť, či je akumulátor úplne funkčný. Preto je ohňovzdorný box na akumulátory vhodný nielen na preventívne skladovanie všetkých zdrojov energie, ale je aj optimálnou voľbou pre:  • Viditeľne poškodené, nafúknuté alebo vlhké akumulátory

  • Hlboko vybité akumulátory, ktoré sa niekto pokúsil nabiť

  • Akumulátory, ktoré musia odolávať veľkému teplu alebo chladu (napríklad počas prepravy)

  • Prototypy s lítiovou technológiou


Aký je najlepší spôsob skladovania akumulátorov?V domácnosti stačí suché, tepelne stabilné skladovacie miesto. Vo firme hovoríme aj pri akumulátoroch o koncepcii obozretného zaobchádzania s nebezpečnými materiálmi. Pre lítiové batérie to znamená:  • Oddelené nabíjanie a skladovanie v bezpečnostných skriniach na akumulátory a v skriniach na skladovanie akumulátorov

  • Teplotne stabilné, suché prostredie

  • Úroveň nabitia približne 70 percent (ak sa dlhšie nepoužíva, je potrebné dobiť)

  • Poistka proti skratu alebo náhodnému zapnutiu

  • Počas prepravy sa akumulátor nesmie posúvať v nádobe


Viac informácií nájdete v našom podrobnom článku v časopise Bezpečná manipulácia s lítium-iónovými batériami/akumulátormi. Radi vám osobne odpovieme na všetky otázky týkajúce sa vášho bezpečného vybavenia bezpečnostnými boxmi na akumulátory a spol. – stačí nás kontaktovať.