Ekologické skrine a skrine na chemikálie

Pracujete s agresívnymi chemikáliami a toxickými látkami, ako sú lúhy, farby alebo kvapaliny ohrozujúce vody? V skriniach na chemikálie a ekologických skriniach môžete skladovať nebezpečné látky bezpečne a v súlade s predpismi. Pre každú požiadavku existuje vhodný typ skrine. Vyberte si správne zariadenie pre váš manažment nebezpečných materiálov na kaiserkraft!

V kategórii Ekologické skrine a skrine na chemikálie Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: asecos, eurokraft pro, eurokraft basic.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 68

Skrine na chemikálie: bezpečné skladovanie bez akýchkoľvek pochybnostíAni by človek nepotreboval to množstvo predpisov a zákonov, aby vedel, že nebezpečné chemikálie musia byť v prevádzke skladované mimoriadne obozretne a bezpečne. To platí predovšetkým vtedy, keď chcete skladovať žieravé, vody ohrozujúce alebo toxické nebezpečné látky v pracovných priestoroch, aby k nim vaši zamestnanci mali priamy prístup. Pre tento prípad sú skrine na chemikálie kaiserkraft tým najbezpečnejším riešením spĺňajúcim všetky predpisy.Skladovanie nebezpečných látok: Aké predpisy sa vzťahujú na skrine na chemikálie?Pri manažmente nebezpečných látok v podniku platia predovšetkým nasledovné právne normy na európskej úrovni, ktoré upravujú všetky nadradené požiadavky týkajúce sa skríň na chemikálie, ekologických skríň, resp. zaobchádzania s nebezpečnými látkami:


 • Nariadenie o bezpečnosti prevádzky

 • Nariadenie o nebezpečných látkach

 • Zákon o bezpečnosti práce

 • Zákon o vodnom hospodárstve


Nasledujúce príručky poskytujú prehľad správneho skladovania chemikálií:
Hlavná myšlienka v týchto predpisoch je vždy rovnaká: Ekologické skrine a skrine na chemikálie musia byť z hľadiska materiálu a výbavy nevyhnutne prispôsobené druhu ohrozenia a skladovanému materiálu a musia nejakým spôsobom upravovať prístup k týmto látkam.Akú výbavu majú vysokokvalitné skrine na chemikálie?Na stránke kaiserkraft nájdete rôzne skrine na skladovanie chemikálií a kvapalín:


 • Skrine na chemikálie na skladovanie vodu ohrozujúcich a/alebo toxických látok s príslušnými policami a pripravenými prípojkami na odvzdušnenie

 • Ekologické skrine pre kvapaliny v malých nádobách na skladovanie v pracovných priestoroch

 • Skrine a stanice na fľaše s kvapalným plynom, ako aj skrine na fľaše so stlačeným plynom G 90, v prípade špeciálnych požiadaviek aj na skladovanie kvapalín v nádržiach, kadiach a sudoch

 • Špeciálne ekologické skrine EUROKRAFT na skladovanie v exteriéri, ktoré sú aktuálne dostupné len u nás


To, či je skriňa na chemikálie alebo ekologická skriňa vhodná na skladovanie určitých látok, zistíte na základe piktogramov GHS, noriem DIN a pečate schválenia uvedených na stránkach výrobku. Napriek tomu vždy odporúčame pred nákupom dôkladne preskúmať zákony, a to aj s ohľadom na schválenie konkrétneho typu skrine vo vašej krajine.Bezpečnosť skríň na chemikálie a bezpečnosť ekologických skríň nespočíva len v ich odolnosti voči určitým látkam, ale je zabezpečená aj špeciálnymi detailmi výbavy. K nim patria:


 • Prestaviteľné vkladacie police na rôzne skladovacie nádoby, ako aj skladovacie a prepravné nádoby

 • Police alebo vaňové police s ochranou proti vyťahovaniu a preklopeniu

 • Zámky zabezpečené proti manipulácii, uzamknutie dverí čiastočne samozatvárajúce v prípade požiaru, čiastočne integrovateľné do uzamykacích systémov

 • Účelné aretácie dverí na bezpečné vkladanie a vyberanie nádob

 • Podlahové zberné vane s rôznymi záchytnými objemami

 • Ventilačné otvory na optimálne vetranie


Manažment nebezpečných látok s kaiserkraftAko zamestnávateľ ste povinný zaručiť bezpečnosť v podniku počas celého cyklu používania nebezpečnej látky – od jej obstarania až po likvidáciu. kaiserkraft vás podporuje komplexnou ponukou produktov a služieb. Od vhodných záchytných vaní až po dôsledné vybavenie skriňami na chemikálie a šikovné prípojky na odvádzanie odpadového vzduchu. Pripravili sme nákupného poradcu Plánovanie laboratórnych zariadení, ktorý vám pomôže splniť mimoriadne vysoké bezpečnostné požiadavky v laboratóriách. Samozrejme vám však tiež radi osobne poradíme vo veci nášho sortimentu skríň na chemikálie a ekologických skríň.