Kolieska na zdvíhacie vozíky

Kolieska na zdvíhacie vozíky, druh koliesok, ktoré by ste mali mať v každom prípade na sklade, aby ste boli vždy mobilní. Nezáleží na tom, či potrebujete náhradné kolieska pre zdvíhacie vozíky alebo otočné kolieska a vidlicové kolieska na novú výrobu, radi vám dodáme vhodné vybavenie.

Kolieska zdvíhacieho vozíka: síce malé, ale zvládnu všetko!Pri pohľade na typické malé kolieska zdvíhacieho vozíka by sotva nejaký laik predpokladal nosnosť viacerých stoviek kilogramov. Nepatrní pomocníci skladovacej a prepravnej logistiky však zvládnu skutočne ťažké práce.Aké kolieska zdvíhacích vozíkov existujú?Každý vidlicový zdvíhací vozík má kolesá a kolieska, ktoré sa spoločne postarajú o optimálne jazdné vlastnosti:


  • Otočné kolesá s väčším priemerom kolesa a príslušnými pneumatikami s hladkým chodom sa postarajú o perfektnú možnosť manévrovania aj pri ťažkých nákladoch. Tieto kolesá zdvíhacích vozíkov nesú nižší diel bremena.

  • Vidlicové kolieska nesú ťažké bremeno a musia byť príslušne stabilné a predovšetkým musia byť navrhnuté na konkrétny povrch podlahy.


Pre každé pracovné prostredie a na každý účel použitia existujú správne kolesá a kolieska. Ako si ich vybrať, zistíte v nákupnom poradcovi Kolesá a kolieska.Ktoré faktory ovplyvňujú výber koliesok zdvíhacích vozíkov?Pár koliesok, ako aj materiály poťahov a veľkosť koliesok, musia byť vo vzájomnom súlade. Uľahčíme vám výber a na každej stránke produktu vám ponúkneme optimálnu kombináciu vlastností, hneď ako zvolíte východiskový bod. K týmto východiskovým bodom patria okrem iných:1. Materiál povrchu kolieskaPolyuretán a polyamid sú najbežnejšie a najosvedčenejšie materiály na vidlicové kolieska. Polyamid zaujme ľahkým chodom a väčšinou dobrou chemickou odolnosťou. Polyamidové kolieska však nemajú taký tichý chod, ako polyuretánové kolieska, ktoré sú naopak jemnejšie k citlivým podlahám.


Celogumové kolieska sú cenovo výhodná alternatíva otočných koliesok s jednoduchou manévrovateľnosťou. Ďalšie tipy k materiálu nájdete v nákupnom poradcovi Druhy plastov.2. Priemer a šírka koliesok, montážna dĺžka, priemer nápravy

Tieto faktory sú úzko vzájomne prepojené. Preto sa možnosti kombinácie na stránke produktu opticky zvýraznia, len čo zadáte niektorú hodnotu. Vďaka tomu máte istotu – vychádzajúc z vášho konkrétneho zdvíhacieho vozíka – že vždy nájdete správny náhradný diel.3. NosnosťNa nosnosti vidlicového kolieska stojí a padá prevádzkyschopnnosť vášho zdvíhacieho vozíka. Preto musíte vždy veľmi presne porovnať hodnotu z kalkulačky a údaj o nosnosti uvedený na typovom štítku príslušného zdvíhacieho vozíka. Zohľadnite pritom maximálne údaje vozíka.


Otočné kolesá musia z dôvodu ťažiska bremena prirodzene uniesť menej, ako vidlicové kolieska, avšak aj tu platí zásada: Zariadenie a náklad predurčujú, aké minimálne požiadavky musia byť splnené. A veľkorysejší výpočet pomôže predísť nehodám a poškodeniam.Potrebujem na výmenu koliesok zdvíhacieho vozíka návod?Výmena koliesok na zdvíhacom vozíku je väčšinou potrebná až po rokoch intenzívneho používania. Zaručujú to vysokokvalitné materiály a excelentné spracovanie. Výmena samotná prebieha bez špeciálneho návodu a je samovysvetľujúca. Musíte len zabezpečiť, aby bolo zariadenie počas výmeny príslušne zaistené a následne vykonať kontrolu použiteľnosti, ako ju, tak či tak, vykonávate každý deň.Kolesá a kolieska na zdvíhacom vozíku sú napríklad v Nemecku súčasťou ročnej kontroly podľa predpisu DGUV V 68, ktorú smú vykonávať výlučne skúsení zamestnanci.Ak potrebujete určité koliesko, ktoré nie je uvedené v štandardnom sortimente, vyplňte jednoducho našu požiadavku na produkt. Môžete tu takisto položiť otázky k sortimentu koliesok zdvíhacích vozíkov a k celej našej ponuke.